Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2. Lisans VPD Notu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ExDoc

2. Lisans VPD Notu

Mesaj gönderen ExDoc » Cum Kas 13, 2020 2:44 pm

Selamlar,
Türkiyede Tıp bitirdim ve Almanya'da Mühendislik lisans programı okumak istiyorum. Bu durumda VPD notu nasıl hesaplanıyor? Üniversite diploma notumla mı sadece yoksa üniversite giriş puanımın da etkisi oluyor mu? oluyorsa hangi oranda oluyor? Bilen birisi bilgilendirirse sevinirim.

katja

Re: 2. Lisans VPD Notu

Mesaj gönderen katja » Cmt Kas 14, 2020 10:04 pm

Merhaba, 1-2 ay önce ben de aynı soruyla bu foruma gelmiştim. Bazı arkadaşlar da bildiklerini paylaşmışlardı. Size onu aktarayım. Normal şartlarda lisans mezuniyet ortalamanız baz alınıyor, zaten direktiflerde gördüyseniz böyle verilmiş bilgi. Ama lisans not ortalaması değil de Ösym notunuzun baz alınmasını istiyorsanız sanırım UniAssist'e bunu belirtip değiştirilmesini isteme şansınız var. Ya da üniversiteye direkt başvuracaksanız onlara olup olamayacağını sorup böyle bir istekte bulunabilirsiniz.