Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Erasmus-Oturum Uzatma

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
reall

Erasmus-Oturum Uzatma

Mesaj gönderen reall » Sal Kas 03, 2020 7:51 pm

Merhabalar herkese

Öncelikle eğer bir problem olmaz ise bu bahar dönemi almanyada 1 dönem erasmus programı yapacağım akabindede orada iken aynı üniversitede bir staj ayarlayıp 2-3 aylık bir erasmus stajı yapmak istiyorum bunların olduğunu varsayarsak ve ayrıca (bu arada belirteyim son senemdeyim okulum bitecek)
aynı üniversiteeye (ve farklı üniversitelerede) mastera başvurmayı düşünüyorum. Bu erasmusun başında alacağım oturum iznini, erasmus stajı ve yüksek lisans için uzatabilir miyim ?

Forum bazı yerlerde gördüğümde ikinci kez oturum izni için başvurduğunuzda Türkiye'de ki ailenizi sponsor olarak gösterebiliyorsunuz tarzı birşey okumuştum bunu ben yapabilir miyim ?

Yorumlarınız için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Re: Erasmus-Oturum Uzatma

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Kas 03, 2020 10:34 pm

Merhaba,

Erasmus yaptigin üniversitede kalman icin en az iki dönem o okulda erasmus yapman lazim. O zaman egitimine erasmus yaptigin okulda devam edebiliyorsun.
Ancak tekrardan Türkiye'ye gidip vize alman gerekecek.
Türkiye'den sponsor nadir durumlarda artik kabul ediliyor ama ilk kez vize alacaksan ya garantör ya da bloke hesap isteniyor.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

reall

Mesaj gönderen reall » Sal Kas 03, 2020 11:52 pm

Yok ben kalmak derken erasmus sonunda yuksek lisansa basvuracagim malum zaten son senem eger kabul alirsam diye uzatabilir miyim ama yinede bloke hesap yolu gozuktu bize birde calisarak maas bordosu gosterme vardi bu konu hakkinda bilginiz var mi acaba ?

reall

Mesaj gönderen reall » Sal Kas 03, 2020 11:53 pm

Staatsmann yazdı: Sal Kas 03, 2020 10:34 pm Merhaba,

Erasmus yaptigin üniversitede kalman icin en az iki dönem o okulda erasmus yapman lazim. O zaman egitimine erasmus yaptigin okulda devam edebiliyorsun.
Ancak tekrardan Türkiye'ye gidip vize alman gerekecek.
Türkiye'den sponsor nadir durumlarda artik kabul ediliyor ama ilk kez vize alacaksan ya garantör ya da bloke hesap isteniyor.
Bu arada pardon tesekkur etmeyi unutmusum :)

Molcat

Mesaj gönderen Molcat » Cmt Oca 28, 2023 8:32 pm

reall yazdı: Sal Kas 03, 2020 11:52 pm Yok ben kalmak derken erasmus sonunda yuksek lisansa basvuracagim malum zaten son senem eger kabul alirsam diye uzatabilir miyim ama yinede bloke hesap yolu gozuktu bize birde calisarak maas bordosu gosterme vardi bu konu hakkinda bilginiz var mi acaba ?
hocam merhabalar, konunuzda var mi bir gelisme?

ezgiray

Mesaj gönderen ezgiray » Pzr Mar 24, 2024 12:27 pm

Merhabalar,

Aslında sorum birebir aynıydı ama tam bir cevap verilmediği için tekrar yazmak istedim. İtüde şu anda son sınıf öğrencisiyim. Sadece tek bir dersim kaldı. Önümüzdeki dönem TU Darmstadta 2 dönem lisans seviyesinde erasmusa gideceğim. Fakat orada mecburen master dersleri de alacağım çünkü sistemleri bizden farklı, 3 yıl lisans 2 yıl master okuyorlar yani ben tüm lisans derslerini aldım. Sorum şu, zaten 1 dersimi (o da seçmeli ders yani alıp geçerim çok büyük ihtimalle) verip mezun olduktan sonra orada master yapmaya devam edebilir miyim? (Tabii ki gerekli prosedürleri gerçekleştirdikten sonra) Ama türkiyeden başvurulan sisteme göre mi ilerlerim yoksa orada olduğum için işlerim kolaylaşır mı?