Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Puansız Şartlı Kabul (Yardıma İhtiyacım Var)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
füruns

Puansız Şartlı Kabul (Yardıma İhtiyacım Var)

Mesaj gönderen füruns » Pzt Kas 02, 2020 9:23 pm

Selamlar dostlar. internette tatmin edecek açıklama bulamadığım için sorumu buraya yazma ihtiyacı duydum. Almanya'da işletme okumayı planlıyorum. İşletme bölümü veya hangi bölümler için puansız kabul veren üniversiteler hangileri? bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. ösym puanına göre geçen sene 2.5 nc puan almıştım. bu puanla hangi üniversitelere kabul alabilirim, nerelere başvurabilirim? NC taban puanlarına bakabileceğim kaynak belirtebilirsiniz.

b.bogazkesen

Re: Puansız Şartlı Kabul (Yardıma İhtiyacım Var)

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Pzt Kas 02, 2020 9:58 pm

füruns yazdı: Pzt Kas 02, 2020 9:23 pm Selamlar dostlar. internette tatmin edecek açıklama bulamadığım için sorumu buraya yazma ihtiyacı duydum. Almanya'da işletme okumayı planlıyorum. İşletme bölümü veya hangi bölümler için puansız kabul veren üniversiteler hangileri? bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. ösym puanına göre geçen sene 2.5 nc puan almıştım. bu puanla hangi üniversitelere kabul alabilirim, nerelere başvurabilirim? NC taban puanlarına bakabileceğim kaynak belirtebilirsiniz.
kaynak bilmiyorum ama ben kabul aldım düşük nc ile

füruns

Mesaj gönderen füruns » Pzt Kas 02, 2020 11:42 pm

b.bogazkesen yazdı: Pzt Kas 02, 2020 9:58 pm kaynak bilmiyorum ama ben kabul aldım düşük nc ile
hangi üniversite hocam kaç nc ile kabul aldınız?

füruns

Mesaj gönderen füruns » Pzt Kas 02, 2020 11:44 pm

başlık aktif bilgisi olan varsa cevaplarsa büyük yardımı dokunur.

b.bogazkesen

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Pzt Kas 02, 2020 11:54 pm

füruns yazdı: Pzt Kas 02, 2020 11:42 pm hangi üniversite hocam kaç nc ile kabul aldınız?
duisburg essen ama herşeyden önce almanca önemli ( kabul aşamasında değil tabiki ben sıfır almanca ile kabul almıştım genel olarak almanca ön planda bu hazırlık sürecinde )

füruns

Mesaj gönderen füruns » Sal Kas 03, 2020 1:19 am

b.bogazkesen yazdı: Pzt Kas 02, 2020 11:54 pm duisburg essen ama herşeyden önce almanca önemli ( kabul aşamasında değil tabiki ben sıfır almanca ile kabul almıştım genel olarak almanca ön planda bu hazırlık sürecinde )
hocam benim a2 seviyesinde almancam var. şartlı kabul almak için başvuracağım. almanya'da kalacak yerim gideceğim dil kursu hazır yeter ki kabulü alayım herhangi bir üniversite veya bölümü olur. dili hallettikten sonra istediğim bölüme sonra geçerim. siz kabulü aldıktan sonra gittiniz mi? nc-frei üniversiteleri öğrenecek hicbir kaynak bulamadım. varsada ben görmedim. sizin bildikleriniz hangileri?

füruns

Mesaj gönderen füruns » Sal Kas 03, 2020 1:24 am

NC taban puanlarına da nereden bakabilirim bilgisi olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Kas 03, 2020 10:08 am

füruns yazdı: Sal Kas 03, 2020 1:24 am NC taban puanlarına da nereden bakabilirim bilgisi olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.
Studis.online dan bakabilirsiniz
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Sal Kas 03, 2020 2:13 pm

füruns yazdı: Sal Kas 03, 2020 1:24 am NC taban puanlarına da nereden bakabilirim bilgisi olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.
Googleden ufak bir araştırma ile bulabilirsin, zor değil.
http://letmegooglethat.com/?q=nc+werte+allgemeine

füruns

Mesaj gönderen füruns » Sal Kas 03, 2020 4:24 pm

dabadee yazdı: Sal Kas 03, 2020 2:13 pm Googleden ufak bir araştırma ile bulabilirsin, zor değil.
http://letmegooglethat.com/?q=nc+werte+allgemeine
onu bende yazdım zaten yazmıyor çoğu üniversite sitesinde.

füruns

Mesaj gönderen füruns » Sal Kas 03, 2020 9:39 pm

Konu aktiftir..

füruns

Mesaj gönderen füruns » Prş Kas 05, 2020 3:52 am

++

füruns

Mesaj gönderen füruns » Prş Kas 05, 2020 4:12 pm

VAY ARKADAŞ O KADAR ADAM NEYİME FORUMDA TAKILIYOR YARDIMCI OLMAYACAKSA.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Kas 05, 2020 4:36 pm

füruns yazdı: Prş Kas 05, 2020 4:12 pm VAY ARKADAŞ O KADAR ADAM NEYİME FORUMDA TAKILIYOR YARDIMCI OLMAYACAKSA.
daha nasıl bir cevap bekliyorsun studis.online dan güncel olarak hepsini görebilirsin neyini anlayamadın acaba??
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Prş Kas 05, 2020 11:14 pm

füruns yazdı: Prş Kas 05, 2020 4:12 pm VAY ARKADAŞ O KADAR ADAM NEYİME FORUMDA TAKILIYOR YARDIMCI OLMAYACAKSA.
Google denen şeyi kullanırsan aradığın herşeyi bulabilirsin. Neticede o üniversitede okuyacak herkes bu forumda takılmıyor. Onlar nasıl buluyorsa öyle bulacaksin ki sana burada gerekli bilgiler verilmiş zaten.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Cum Kas 06, 2020 9:34 am

Arkadaşlar hem site ismi söylemiş, hem de nasıl araştıracağını. Üniversitelerin sitelerine girip teker teker bakacaksın gerekirse. Studienangebot, Studiengang *üni ismi* yazarak Google'a ulaşabilirsin okulların bölüm listesine. Zulassungfrei, NC-Frei demek.

füruns

Mesaj gönderen füruns » Cum Kas 06, 2020 1:35 pm

arkadaşlar zaten verdiğiniz kaynakta birşey çıkmadığı için tekrar sordum.
bulamadığım için soruyorum zaten kaynak. gelip google dan araştır demenize gerek yok. cevaplarınız için teşekkür ederim.

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Cmt Kas 07, 2020 12:31 am

Yardımı olacaksa şöyle söyleyebilirim ben şahsen arkadaşların yazdığı hiç bir linki bilmiyordum. Almancam da yok ingilizce bir bölüm arıyordum. Önce gitmek istediğim eyaleti belirledim kafamda, daha sonra DAAD sitesine girerek o eyaletteki ve istediğim alanlardaki okulları filtreleyerek tek tek not aldım. Bulduğum bütün okulların tek tek internet sitesine girdim ve iyice okudum. Nc olup olmadığı zaten bölümün sitesinde kesinlikle yazar. Alt sınır üst sınır söylenmez belki ama en azından nc-free olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Tabii ki bunun daha kolay yolları vardır zaten buraya link de bırakmış arkadaşlar bazı siteleri. Ben kaç günümü bunlara harcamıştım, siz de yapabilirsiniz zannediyorum. Çok spesifik bir soru olmadığı için rahat bulabileceğinizi tahmin ediyorum detaylı araştırmakta fayda var.

OguzhanK

Mesaj gönderen OguzhanK » Cmt Kas 07, 2020 5:32 pm

füruns yazdı: Pzt Kas 02, 2020 9:23 pm Selamlar dostlar. internette tatmin edecek açıklama bulamadığım için sorumu buraya yazma ihtiyacı duydum. Almanya'da işletme okumayı planlıyorum. İşletme bölümü veya hangi bölümler için puansız kabul veren üniversiteler hangileri? bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. ösym puanına göre geçen sene 2.5 nc puan almıştım. bu puanla hangi üniversitelere kabul alabilirim, nerelere başvurabilirim? NC taban puanlarına bakabileceğim kaynak belirtebilirsiniz.
https://www.hochschulkompass.de/mein-ko ... erung.html

füruns

Mesaj gönderen füruns » Pzr Kas 08, 2020 3:56 am

eyvallah kardeşim teşekkür ederim.