Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da LLM / Lisans / Dil Eğitimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
doguss34

Almanya'da LLM / Lisans / Dil Eğitimi

Mesaj gönderen doguss34 » Cmt Eki 31, 2020 9:33 pm

Merhaba Arkadaşlar,

Almanya'da okumak ve çalışma hayatıma orada devam etmek istiyorum. Birkaç araştırma yaptım ama Türkiye'de çoğu kurum farklı şeyler söylediği için net bir cevaba ulaşamadım. Durumumu ve sorularımı aşağıda yazacağım. Konu hakkında yardımcı olabilirseniz gerçekten minnettar kalırım.
Şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle kendimden bahsedeyim. 2013 yılı Lojistik ön lisans bölümü mezunuyum. yaklaşık 7 senedir çeşitli uluslararası şirketlerde operasyon koordinatörü/yöneticisi olarak görev yapmaktayım.
Almanya'ya lisans tamamlama veya lisans okumak istiyorum. (bazı kişilerin söylediklerine göre tecrübe dahilinde yüksek lisanstan kabul edilme ihtimali olabiliyormuş) İngilizce seviyem B2 Almanca seviyem A1 düzeyinde, özel dil okulu Almanya'da gitmeyi ve ardından lisans için başvurmayı planlıyordum ama covid-19 süreci nedeniyle dil okulları ile vize almak biraz zor oluyormuş.

1:- Sınava girmeden üniversiteye başvurabiliyor muyum? (lojistik üzerine)
2- Üniversite nasıl bulabilirim. (https://www.bachelorsportal.com ve https://www.study-in-germany.de/en sitelerinden bakıyorum ama seçenek çok az gibi)
3- İngilizce mi yoksa Almanca mı okumalıyım.
4- Üniversitelerin başvuruları açılmadan kabul şartlarına uyup uymadığımı nasıl öğrenirim.

Kız arkadaşım da İstanbul Üniversitesi Hukuk mezunu, stajyerliğini tamamladı ve yaklaşık 1 senedir avukatlık yapmakta. Diploma not ortalaması 2.4 küsür ve Almanya'da ekonomi yada taşımacılık üzerine yüksek lisans bölümü okumak istiyor.

A- Çoğu kurum diploma notu nedeniyle kabul almayacağını belirttiler doğru mudur?
B- Uygun master programını nasıl bulabilirim?
C- Gideceğimiz şehirde barınmak için ev nasıl bulabiliriz?

Ayrıca dil eğitimi ile Almanya'ya giderek öğrenmek için de bloke hesap açılması yada garantör bulunması gerekiyormuş doğru mudur?