Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Marburg'da kalacak yer

Hessen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Pilates

Marburg'da kalacak yer

Mesaj gönderen Pilates » Pzt Eki 19, 2020 12:33 pm

Herkese merhaba,
Vizem nihayet geldi. Wg arıyorum Marburg'da ve hala bulamadım. Yurttan dönüş de olmadı. Acilen kalacak yer bulmam gerek, çıkış yapabilmem için.
Yardımcı olabilecek var mı?

ege123

Re: Marburg'da kalacak yer

Mesaj gönderen ege123 » Sal Eki 20, 2020 7:17 pm

Pilates yazdı: Pzt Eki 19, 2020 12:33 pm Herkese merhaba,
Vizem nihayet geldi. Wg arıyorum Marburg'da ve hala bulamadım. Yurttan dönüş de olmadı. Acilen kalacak yer bulmam gerek, çıkış yapabilmem için.
Hocam hayirli olsun senin şartlı kabul muydu ?

Pilates

Mesaj gönderen Pilates » Cum Eki 23, 2020 9:03 pm

ege123 yazdı: Sal Eki 20, 2020 7:17 pm Hocam hayirli olsun senin şartlı kabul muydu ?
teşekkür ederim. evet

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Cmt Eki 24, 2020 1:03 pm

Pilates yazdı: Cum Eki 23, 2020 9:03 pm teşekkür ederim. evet
Şartlı kabul belgesinde kurstan sonra direk başlayabilir tarzı bir şey yazıyor mu ?

sinemcetinkaya

Mesaj gönderen sinemcetinkaya » Cmt Eki 24, 2020 5:45 pm

Pilates yazdı: Pzt Eki 19, 2020 12:33 pm Herkese merhaba,
Kusura bakmayın özelden mesaj atamadığım için burdan yazıyorum. Bende marburg kabulü aldım. Vizeye 14 Eylül'de başvurdum ama hala bekliyorum. İstanbul konsolosluğuydu. Siz ne zaman başvurdunuz? İstanbul konsolosluğu muydu? Özel yurt bakabilirsiniz. Sanırım vizenizi görmek istiyorlarmış özel yurtlar.

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Sal Eki 27, 2020 11:46 pm

sinemcetinkaya yazdı: Cmt Eki 24, 2020 5:45 pm Kusura bakmayın özelden mesaj atamadığım için burdan yazıyorum. Bende marburg kabulü aldım. Vizeye 14 Eylül'de başvurdum ama hala bekliyorum. İstanbul konsolosluğuydu. Siz ne zaman başvurdunuz? İstanbul konsolosluğu muydu? Özel yurt bakabilirsiniz. Sanırım vizenizi görmek istiyorlarmış özel yurtlar.
Merhaba. Siz sanırım marburga uni assist aracılığıyla başvurdunuz. Acaba almanca dil belgenizi (yabancı dil olduğundan noter onaylamıyormuş) nasıl gönderdiniz ? Noter onayı olmadan mı ?

Pilates

Mesaj gönderen Pilates » Cum Kas 06, 2020 10:08 pm

ege123 yazdı: Cmt Eki 24, 2020 1:03 pm Şartlı kabul belgesinde kurstan sonra direk başlayabilir tarzı bir şey yazıyor mu ?
kusura bakmayın geç cevap yazıyorum. tabii. Immatrikulation da mevcut. Yalnızca dil kursu olanlara vize verilmiyor diye biliyorum

Pilates

Mesaj gönderen Pilates » Cum Kas 06, 2020 10:15 pm

sinemcetinkaya yazdı: Cmt Eki 24, 2020 5:45 pm Kusura bakmayın özelden mesaj atamadığım için burdan yazıyorum. Bende marburg kabulü aldım. Vizeye 14 Eylül'de başvurdum ama hala bekliyorum. İstanbul konsolosluğuydu. Siz ne zaman başvurdunuz? İstanbul konsolosluğu muydu? Özel yurt bakabilirsiniz. Sanırım vizenizi görmek istiyorlarmış özel yurtlar.
hallettim ve ancak gördüm ve yazıyorum, teşekkür ederim =) benim durumum biraz karışık. geçen yıl kabul aldım ben. 15 temmuz 2019'du. fakat vize başvurusu hemen yapmadım. 28 şubattı başvurduğumda. ve hemen sonrasında pandemi süreci araya girdi. sizin henüz çok yeniymiş. bekleyin umarım da gelir vizeniz.

sinemcetinkaya

Mesaj gönderen sinemcetinkaya » Cum Kas 06, 2020 11:27 pm

ege123 yazdı: Sal Eki 27, 2020 11:46 pm Merhaba. Siz sanırım marburga uni assist aracılığıyla başvurdunuz. Acaba almanca dil belgenizi (yabancı dil olduğundan noter onaylamıyormuş) nasıl gönderdiniz ? Noter onayı olmadan mı ?
Benim dil belgem almanyadan bir üniversitedendi. Ama fotokopilerini konsoloslukta onaylattım. Notere onaylatmadım.

duckling

Mesaj gönderen duckling » Pzt Eyl 26, 2022 8:58 pm

Tekrar başlık açmak istemedim bunun için, buraya yazayım dedim hazır başlık varken. Bir aydır falan Marburg'da kalacak yer arayışındayım ama emlak piyasası korkunç durumda yurt dışından bir şeyler ayarlamaya çalışan biri için. 1 Ekim seyahat tarihim ama hala kalacak yer bulamadım, yurt da çıkmadı, bu saatten sonra da çıkmaz herhalde. wg-gesucht, immoscout24, ne varsa araştırdım ama çok da parlak görünmüyor durum. Benimle aynı durumda olan birileri var mı bu kış döneminde Marburg'a öğrenci olarak taşınmaya çalışan, merak ettim. Nasıl bir geçici çözüm düşünüyorsunuz ya da ne önerirsiniz?

ilkerkoc

Mesaj gönderen ilkerkoc » Sal Eyl 27, 2022 9:39 pm

Bence bir şans yurtlara durumunu anlatan biraz dramatik bir mesaj atmayı dene ve cevap alana kadar her gün yaz olmazsa gittiğin ilk gün bir ugrayabilirsin yüz yüze ikna etmek için bir şansın olabilir. Her üniversitenin mutlaka bu durumlar için boş odaları olması lazım

duckling

Mesaj gönderen duckling » Prş Eyl 29, 2022 8:58 pm

Dün mesaj atmıştım tekrar, çok da beklentim yoktu. Bir ya da iki aydır Studentenwerk her sorduğumda "iki hafta sonra tekrar sor" diyordu, o yüzden yine oda yok, bekleme listesi çok uzun falan diyecek sanıyordum ki yer var cevabını aldım. Son dakikaya kadar darlamak lazımmış demek...

deniz203

Mesaj gönderen deniz203 » Cum Eki 07, 2022 7:07 pm

duckling yazdı: Prş Eyl 29, 2022 8:58 pm Dün mesaj atmıştım tekrar, çok da beklentim yoktu. Bir ya da iki aydır Studentenwerk her sorduğumda "iki hafta sonra tekrar sor" diyordu, o yüzden yine oda yok, bekleme listesi çok uzun falan diyecek sanıyordum ki yer var cevabını aldım. Son dakikaya kadar darlamak lazımmış demek...
Merhaba üzerinden epey zaman geçmiş yurda ortalama ne kadar süre önceden başvuru yaptığınızı hatırlıyor musunuz?

Burkicemki

Mesaj gönderen Burkicemki » Cmt Haz 17, 2023 5:55 pm

duckling yazdı: Prş Eyl 29, 2022 8:58 pm Dün mesaj atmıştım tekrar, çok da beklentim yoktu. Bir ya da iki aydır Studentenwerk her sorduğumda "iki hafta sonra tekrar sor" diyordu, o yüzden yine oda yok, bekleme listesi çok uzun falan diyecek sanıyordum ki yer var cevabını aldım. Son dakikaya kadar darlamak lazımmış demek...
Selamlar, ben de ayni durumdayim ve seyahat tarihim cok yakin. Marburg'tasiniz sanirim artik, durumumdan bir tek siz anlarsiniz. Eger imkaniniz varsa bana yardimci olabilir misiniz?

Talha96

Mesaj gönderen Talha96 » Cum Tem 21, 2023 5:22 pm

arkadaşlar marburgda yurt kiraları ne durumda, başvurduktan sonra ne kadar sürede çıkıyor ve üniversitenin almanca kursu hakkında bilgisi olan var mı?