Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Wuppertal ve Duisburg-Essen Üniversitelerine Başvuruda İstenilen Dil Belgesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
avci

Wuppertal ve Duisburg-Essen Üniversitelerine Başvuruda İstenilen Dil Belgesi

Mesaj gönderen avci » Prş Eki 01, 2020 6:47 pm

Arkadaşlar,merhaba ben Türkiye'de bilgisayar mühendisliği kazanmış ve Almanya!da bilgisayar mühendisliği okumak isteyen biri olarak;diploma,lise transkripti,ösym belgeleri vs. Almanca çevirtip notere onaylattıktan sonra şimdi başvuru yapmak istiyorum fakat herhangi bir Almanca dil yeterlilik belgesine sahip olmam gerekip gerekmediğini üniversiteye mail atıp gelen cevaptan tam olarak anlayamadım. Ben şartlı kabul başvurusu yapmak isteyen birisi olarak ilk etapta üniversitenin kabul vermesi için herhangi bir dil belgesine sahip olmalı mıyım? Bu sorunun cevabı benim için önemli çünkü başvuru yapacapım fakat bu konudan emin olmadan başvuru yapmak istemiyorum,boşu boşuna her üniversiteye 70 euro ücret verip yanlış başvuru yapmış olmak istemiyorum. Sizin bu konudaki bilginiz nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Re: Wuppertal ve Duisburg-Essen Üniversitelerine Başvuruda İstenilen Dil Belgesi

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Prş Eki 01, 2020 7:20 pm

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... urg-essen/

Ayrıca dil belgeleri sadece üniversite için değil konsolos için de önemli. Üniversiteden kabulu alırsın belki ama vizeyi alamayabilirsin
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"