Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Neden Ausbildung master kadar yaygın değil?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
uucar

Neden Ausbildung master kadar yaygın değil?

Mesaj gönderen uucar » Sal Eyl 29, 2020 5:04 pm

Merhaba,

Almanya'da Ausbildung ile meslek edinmenin maddi açıdan da getirisi olmasına rağmen (ayda 1000 Euro gibi) neden forumda yüksek lisans eğitimi daha ön planda?
Yurt dışından gelip Ausbildung yapmak zor bir şey midir? Ausbildung için, firmadan kabul alınmasına rağmen vize verilmemesi gibi bilemediğim bir olay mı var?

Teşekkürler.

nonamer123

Re: Neden Ausbildung master kadar yaygın değil?

Mesaj gönderen nonamer123 » Cmt Eki 03, 2020 10:23 pm

Bu konuyu ben de merak ediyorum. Düz lise mezunu olup Türkiye'den Ausbildung yapmaya giden var mı acaba diye. Bir çok forumda gördüm fakat genelde bunlar meslek lisesi çıkışlı, belirli sertifikalara sahip insanlar dile getirmiş. Benim statümde sadece lise mezunu birisi acaba bundan yararlanabiliyor mu merak etmiyor değilim açıkçası. Yaşım 22 bu arada.

ulas361

Mesaj gönderen ulas361 » Sal Eki 06, 2020 10:50 pm

Ben Ausbildung yapiyorum evet zor bisey. ... Eskiden imkansiza yakinken suanda saglikcilar icin burda Pflegefachmann Ausbildungu yapma sansi var. Ama yillardir Ausbildung konusunu arastiririm soyle turkiyeden gelip elektirik veya makina falan veya Araba tamirciligi falan yapan hic gormedim. Restauranrfachman ve pflege haric yapabilen gormedim tr den gelipde.1000 euro parayida pflege haric hicbiyerde alamazsin. Pflegede bile zor o para

Selinselin

Mesaj gönderen Selinselin » Cmt Eki 31, 2020 12:36 am

Ulaş bey bir kaç sorum olacak selincoban24@gmail.com mail adresinden ulaşabilir misiniz çok teşekkür ederim 🙏🏼