Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulusal Vize Başvuru Formu hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ionursevin

Ulusal Vize Başvuru Formu hakkında

Mesaj gönderen ionursevin » Çrş Eyl 23, 2020 4:08 pm

Merhaba arkadaşlar,

Vize başvuru formunu dijital olarak doldurdum ama emin olamadığım bir kaç konu vardı. O yüzden sizlere sormak istedim.

1- Öncelikle formun Almanca doldurulması gerektiğini okudum ama Ingilizce seçeneği de mevcut. İngilizce doldurmam bir sakınca yaratır mı?
2- Kalacak yer konusunda henüz bir karar vermedim. Açıkçası vize çıktıktan sonra ayarlayıp direkt Almanya'ya gitmek istiyorum. Bu yüzden 2 seçeneği seçtim collective ve one room olarak. Bir de diğer seçeneğine I will arrange it when I arrive in Germany yazdım. Sizce böyle yapmam bir soruna sebep olur mu?

doga

Re: Ulusal Vize Başvuru Formu hakkında

Mesaj gönderen doga » Çrş Eyl 23, 2020 4:48 pm

Emin değilim ama İngilizce seçenek olarak varsa sorun olcağını sanmıyorum.

Ben de diğer şıkkını işaretleyip Studentenwohnheim der Studierendenwerk Berlin yazdım. Sorulan adrese ise sadece Berlin yazmıştım ama vize vakti evrakları kontrol eden kişi okulun adresini yazmıştı direkt kalcağım yere, bana sormadı bile yani. Daha vizem sonuçlanmadı ama sorun olcağını düşünmüyorum o yüzden ben.

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Çrş Eyl 23, 2020 5:21 pm

ionursevin yazdı: Çrş Eyl 23, 2020 4:08 pm Merhaba arkadaşlar,

Vize başvuru formunu dijital olarak doldurdum ama emin olamadığım bir kaç konu vardı. O yüzden sizlere sormak istedim.

1- Öncelikle formun Almanca doldurulması gerektiğini okudum ama Ingilizce seçeneği de mevcut. İngilizce doldurmam bir sakınca yaratır mı?
2- Kalacak yer konusunda henüz bir karar vermedim. Açıkçası vize çıktıktan sonra ayarlayıp direkt Almanya'ya gitmek istiyorum. Bu yüzden 2 seçeneği seçtim collective ve one room olarak. Bir de diğer seçeneğine I will arrange it when I arrive in Germany yazdım. Sizce böyle yapmam bir soruna sebep olur mu?
İngilizce okuyacaksanız sorun etmiyolar bildiğim kadarıyla. Eğer almanca okuyacaksanız da zaten çok mantıklı değil ingilizce yazmak

ionursevin

Mesaj gönderen ionursevin » Çrş Eyl 23, 2020 5:44 pm

Tamamen Ingilizce zaten bölümüm o yüzden dediğiniz gibi sorun olmaz sanırım. Teşekkürler.