Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Online Eğitim Süresince Vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ozgecakmak

Online Eğitim Süresince Vize

Mesaj gönderen ozgecakmak » Çrş Eyl 23, 2020 11:10 am

Merhabalar. Bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum.

Ekim ayının sonunda -üniversite bünyesinde- dil eğitimim başlayacak. Geçtiğimiz mayıs ayında kabul mektubum geldikten 3 ay sonra yeni bir mektup geldi ve kış dönemi eğitiminin online olarak icra edileceği, normal eğitime ise 2021 Nisan ayında dönüleceği bildirildi.

İlk etapta tamam dedim ama son günlerde şunu düşünüyorum.

Elimde garantör belgem var. Belgenin geçerlilik süresi "eğitim süresince" olarak yazılmış. Ve eğitimim online da olsa bir şekilde başlıyor sonuçta.

Vizemi erkenden alabilir miyim? Vize görüşmemde online eğitimim süresince garantörümün yanında kalacağımı ve Almanca'yı sosyal hayat içinde yerinde öğrenmek istediğimi beyan etsem vize verirler mi?

Teşekkür ederim.

2eqendy

Re: Online Eğitim Süresince Vize

Mesaj gönderen 2eqendy » Çrş Eyl 23, 2020 12:40 pm

Dil kursu için almanyaya giriş maalesef mümkün değil. Geçerli sebebiniz olması gerek girmek için yani bu sebep ile zor bence

ozgecakmak

Mesaj gönderen ozgecakmak » Çrş Eyl 23, 2020 1:02 pm

2eqendy yazdı: Çrş Eyl 23, 2020 12:40 pm Dil kursu için almanyaya giriş maalesef mümkün değil. Geçerli sebebiniz olması gerek girmek için yani bu sebep ile zor bence
Bahsettiğiniz olumsuz durum özel dil kursuna gidecek için şartlı kabullüler için geçerli diye biliyorum, yanlış mıyım? Benim dil eğitimim üniversite bünyesinde ve 3 hafta sonra online olarak başlıyor.

time

Mesaj gönderen time » Çrş Eyl 23, 2020 1:51 pm

ozgecakmak yazdı: Çrş Eyl 23, 2020 1:02 pm Bahsettiğiniz olumsuz durum özel dil kursuna gidecek için şartlı kabullüler için geçerli diye biliyorum, yanlış mıyım? Benim dil eğitimim üniversite bünyesinde ve 3 hafta sonra online olarak başlıyor.
Hayır şartlı kabul öğrencilerine direkt vize verilmiyor