Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master başvurusu için referans mektubunun şekli nasıl olmalı?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ege123

Master başvurusu için referans mektubunun şekli nasıl olmalı?

Mesaj gönderen ege123 » Cum Eyl 18, 2020 2:08 am

Fakültedeki hocalardan alınan referans mektubunun şekli ile ilgili bir kural var mıdır ? gerçek mektup mu olmalı mesela yoksa e mail olabilir mi ? mektubun içeriğini hoca kendi mi belirliyor ?

ege123

Re: Master başvurusu için referans mektubunun şekli nasıl olmalı?

Mesaj gönderen ege123 » Cum Eyl 18, 2020 8:41 pm

yok mu bilen ?

pargali92

Mesaj gönderen pargali92 » Cum Eyl 18, 2020 8:50 pm

ege123 yazdı: Cum Eyl 18, 2020 8:41 pmyok mu bilen ?
Merhaba,
Okulun kendi belirlediği format yok ise hocandan isteyebilirsin zaten kendi formatı vardır.
Islak imzalı , kaşeli ayrıca zarf üstünde de ünvan kaşe imza olursa süper olur. Şahsen ben 2 tane almıştım , biri kapalı zarf içinde diğeri açıkta.

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Cmt Eyl 19, 2020 1:16 am

pargali92 yazdı: Cum Eyl 18, 2020 8:50 pm Merhaba,
Okulun kendi belirlediği format yok ise hocandan isteyebilirsin zaten kendi formatı vardır.
Islak imzalı , kaşeli ayrıca zarf üstünde de ünvan kaşe imza olursa süper olur. Şahsen ben 2 tane almıştım , biri kapalı zarf içinde diğeri açıkta.
her okul için ayrı ayrı mı alınıyor ? ben birden fazla okula başvuracağım hepsi için bir tanesi yetmez mi ?
bu arada bu korona zamanında hocayla görüşüp elden teslim alma gibi bir şansım olacağını sanmıyorum ancak e mail ile alabilirim. bunları okula sorarım umarım kabul edilir. aksi zaten mantıksız. bütün okullar online eğitimde ben gidip hocayla nerede birebir görüşeceğim bu zamanda.

dinlebenikucukkedi

Mesaj gönderen dinlebenikucukkedi » Cmt Eyl 19, 2020 2:09 am

ege123 yazdı: Cmt Eyl 19, 2020 1:16 am her okul için ayrı ayrı mı alınıyor ? ben birden fazla okula başvuracağım hepsi için bir tanesi yetmez mi ?
bu arada bu korona zamanında hocayla görüşüp elden teslim alma gibi bir şansım olacağını sanmıyorum ancak e mail ile alabilirim. bunları okula sorarım umarım kabul edilir. aksi zaten mantıksız. bütün okullar online eğitimde ben gidip hocayla nerede birebir görüşeceğim bu zamanda.

Özel bir formatta istemiyorlarsa hocanız kendisi yazar okulların/başvurularınızın yükleme sistemine yükler ya da mail atar kendi epostasını kullanarak.

Şekil olarak tamamen hocanızın kararı eğer başvurduğunuz yer özel bir form göndermemişse