Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT11'e Alternatif Özel Sağlık Sigortası

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zeliskanat

AT11'e Alternatif Özel Sağlık Sigortası

Mesaj gönderen zeliskanat » Pzt Eyl 07, 2020 4:20 pm

Arkadaşlar merhaba bazı sebeplerden AT11 alamıyorum,
Onun yerine listede dediği gibi özel sağlık sigortası yaptırıcam
Bir arkadaş en az 6 aylık olması lazım dedi ama AT11 genelde 6 aylık çıktığı için bana da mantıklı geldi.
Ama başka biri 1 aylık yeter demiş
Bilgisi olan eskiden yaptıran varsa söyleyebilir mi konsolosluk 6 aylık mı 1 aylık mı en az kaç aylık olmasını ister bu özel sağlık sigortasının
Sonuçta Almanyaya gidince tekrar sigorta yapılacak
Şimdiden cevaplar için teşekkürler

ssedapolatt

Re: AT11'e Alternatif Özel Sağlık Sigortası

Mesaj gönderen ssedapolatt » Pzt Eyl 07, 2020 6:50 pm

zeliskanat yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 4:20 pm Arkadaşlar merhaba bazı sebeplerden AT11 alamıyorum,
Onun yerine listede dediği gibi özel sağlık sigortası yaptırıcam
Bir arkadaş en az 6 aylık olması lazım dedi ama AT11 genelde 6 aylık çıktığı için bana da mantıklı geldi.
Ama başka biri 1 aylık yeter demiş
Bilgisi olan eskiden yaptıran varsa söyleyebilir mi konsolosluk 6 aylık mı 1 aylık mı en az kaç aylık olmasını ister bu özel sağlık sigortasının
Sonuçta Almanyaya gidince tekrar sigorta yapılacak
Şimdiden cevaplar için teşekkürler
Hocam merhaba,

Anladığım kadarıyla seyahat sağlık sigortasından bahsediyorsunuz. Almanya'ya gidişinizi kapsayacak 15 günlük bir sigorta yeterli olacaktır. Yani 1 Ekimde gidecekseniz 1-16 Ekim i kapsayan bir seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Benim 1 Ekim de orda olmam gerek ama vizem olur da erken çıkar ve erken gidersem diye 1 eylül - 16 ekim tarihlerini kapsayan, Gulf Sigorta dan 30.000 eur teminatlı ve Schengen ülkelerini kapsayan Seyahat sağlık sigortası aldım. Diğer sigorta şirketlerine oranla daha uygun fiyatlı. Oraya gittiğinizde zaten ya AT11 inizi götüreceksiniz ya da privat sigorta yaptıracaksınız.