Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

07ST

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kuss

07ST

Mesaj gönderen Kuss » Prş Ağu 20, 2020 5:54 pm

Merhaba Arkadaşlar,

İDATA randevu sisteminden 07ST yani lisans için vize başvurusunda bulunacağım. Fakat Ankara İDATA Ofisi şu anda sadece erasmus ve yüksek lisans öğrencilerinin başvuruda bulunabileceğini söyleyerek randevuya girmeye izin vermedi.

Şunu belirtmekte fayda var diye düşünüyorum: Ankara Konsolosluğunun twitter üzerinden duyurduğu ulusal başvurular Ankara için açıldı, şu şu numara üzerinden randevu alabilirsiniz dediği hafta aldık randevuyu.

Bu hafta içerisinde yine ikametgahı Ankara'ya bağlı olan arkadaşlarım telefon görüşmelerinde lisans için başvuruların henüz açılmadığını, ne zaman açılacaklarını bilmediklerini aramaya devam etmeleri gerektiğini duydu.

Yine bu hafta içerisinde İstanbul'a bağlı olarak bir arkadaşımız randevu oluşturabilirken biri yine aynı sebepten şu anda lisans için randevu oluşturulamıyor sebebiyle randevu alamadı. Ertesi gün aradığında ise alabildi.

07ST kodlu başvurular hakkında burada birbirimizi haberdar edebilirsek master veya diğer konularla olan gelişmelerin kafamızı karıştırmamasını sağlar diye düşünüyorum.

Henüz İstanbul için alınan randevuların tarihi gelmediğinden işlemin yapılıp yapılmadığı hakkında bir bilgim yok. Fakat Ankara için olan randevu şu anda yandı. İkametgah olarak Ankara'ya bağlı olup okulumun İstanbul'da olduğunu göstererek İstanbul'dan randevu alabilir miyim? Veya İstanbul'da yaşadığımı nasıl kanıtlayabilirim? İstanbul'da kaldığım ev sözleşmesi arkadaşım adına olduğundan bunu gösteremiyorum.

Ogrenci99

Re: 07ST

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Prş Ağu 20, 2020 5:58 pm

bugün lisans başvurumdan geri çevirildim idata da. Burayı canlı tutup iletişim kuralım.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Prş Ağu 20, 2020 6:17 pm

Bugün bir şeyi farkettim. İstanbul'da direkt lisans için ve şartlı kabul için başvuru yapılıp tam tarih alınırken, Ankara için aynı şey olmayabiliyor. Ankara'ya giden birine görüşmede vize verilmediği söylenmiş lisansa. İstanbul'da da iData ve direkt konsolosluğa vize görüşmesi verilebiliyor. Hangisine verildiği bazı farklar yaratıyor. Benim görüşmem konsolosluğa verilmiş mesela.

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Prş Ağu 20, 2020 6:58 pm

hanzas yazdı: Prş Ağu 20, 2020 6:17 pm Bugün bir şeyi farkettim. İstanbul'da direkt lisans için ve şartlı kabul için başvuru yapılıp tam tarih alınırken, Ankara için aynı şey olmayabiliyor. Ankara'ya giden birine görüşmede vize verilmediği söylenmiş lisansa. İstanbul'da da iData ve direkt konsolosluğa vize görüşmesi verilebiliyor. Hangisine verildiği bazı farklar yaratıyor. Benim görüşmem konsolosluğa verilmiş mesela.
Ankara'da mı İstanbul'da mı konsoloslukta görüşmeniz?

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Prş Ağu 20, 2020 7:26 pm

Kuss yazdı: Prş Ağu 20, 2020 6:58 pm Ankara'da mı İstanbul'da mı konsoloslukta görüşmeniz?
İstanbulda benim görüşmem.

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Prş Ağu 20, 2020 8:51 pm

Ogrenci99 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 5:58 pm bugün lisans başvurumdan geri çevirildim idata da. Burayı canlı tutup iletişim kuralım.
Ben bugün çağrı merkezi ile bu kodu sorup görüştüm ve aldığım cevap henüz lisans için tarihler aktif hale gelmemiş ayrıca açılınca sistem,randevunuz iData ofisinde değil konsoloslukta olacak dendi,

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Prş Ağu 20, 2020 8:56 pm

Kuss yazdı: Prş Ağu 20, 2020 5:54 pm Merhaba Arkadaşlar,

İDATA randevu sisteminden 07ST yani lisans için vize başvurusunda bulunacağım. Fakat Ankara İDATA Ofisi şu anda sadece erasmus ve yüksek lisans öğrencilerinin başvuruda bulunabileceğini söyleyerek randevuya girmeye izin vermedi.

Şunu belirtmekte fayda var diye düşünüyorum: Ankara Konsolosluğunun twitter üzerinden duyurduğu ulusal başvurular Ankara için açıldı, şu şu numara üzerinden randevu alabilirsiniz dediği hafta aldık randevuyu.

Bu hafta içerisinde yine ikametgahı Ankara'ya bağlı olan arkadaşlarım telefon görüşmelerinde lisans için başvuruların henüz açılmadığını, ne zaman açılacaklarını bilmediklerini aramaya devam etmeleri gerektiğini duydu.

Yine bu hafta içerisinde İstanbul'a bağlı olarak bir arkadaşımız randevu oluşturabilirken biri yine aynı sebepten şu anda lisans için randevu oluşturulamıyor sebebiyle randevu alamadı. Ertesi gün aradığında ise alabildi.

07ST kodlu başvurular hakkında burada birbirimizi haberdar edebilirsek master veya diğer konularla olan gelişmelerin kafamızı karıştırmamasını sağlar diye düşünüyorum.

Henüz İstanbul için alınan randevuların tarihi gelmediğinden işlemin yapılıp yapılmadığı hakkında bir bilgim yok. Fakat Ankara için olan randevu şu anda yandı. İkametgah olarak Ankara'ya bağlı olup okulumun İstanbul'da olduğunu göstererek İstanbul'dan randevu alabilir miyim? Veya İstanbul'da yaşadığımı nasıl kanıtlayabilirim? İstanbul'da kaldığım ev sözleşmesi arkadaşım adına olduğundan bunu gösteremiyorum.
Hocam ikametgahı tanıdığın varsa İstanbul’a taşı yanında yaşıyorum vs vs. Tarzı,eğer ikametgahı taşırsan İstanbul konsolosluğundan randevu alabilirsin

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Prş Ağu 20, 2020 10:15 pm

lali02 yazdı: Prş Ağu 20, 2020 8:56 pm Hocam ikametgahı tanıdığın varsa İstanbul’a taşı yanında yaşıyorum vs vs. Tarzı,eğer ikametgahı taşırsan İstanbul konsolosluğundan randevu alabilirsin
Yanlış hatırlamıyorsam üstünden 60 gün gibi bir süre geçmiş olması gerekiyor bunun için:(

meliksahg

Mesaj gönderen meliksahg » Prş Ağu 20, 2020 11:04 pm

Ben de bu 07ST kodu ile İzmir konsolosluğun için randevu almaya çalıştım çağrı merkezini arayarak fakat daha açılmadı dediler. İzmir için randevu alacak olan veya alan varsa paylaşım yapalım lütfen

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Cmt Ağu 22, 2020 3:18 pm

07ST koduyla Ankaradan randevu alacak arkadaşlar randevu alabilirse buraya yazabilir mi birbirimizi bilgilendirelim

ialtintas

Mesaj gönderen ialtintas » Cmt Ağu 22, 2020 4:30 pm

Ben dün bu kodla birlikte İstanbul konsolosluğundan randevu aldım.Umarım sizde en yakın zamanda randevu alabilirsiniz.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Cmt Ağu 22, 2020 4:34 pm

Kimi randevu alıyor kimi alamıyor çok saçma durum

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Cmt Ağu 22, 2020 5:31 pm

umudxx yazdı: Cmt Ağu 22, 2020 4:34 pm Kimi randevu alıyor kimi alamıyor çok saçma durum
Maalesef şehirden şehire prosedür değişiyor sanırım

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Cmt Ağu 22, 2020 5:55 pm

lali02 yazdı: Cmt Ağu 22, 2020 5:31 pm Maalesef şehirden şehire prosedür değişiyor sanırım
benim İkamet yerim Ankara, acaba Ankaradan sorduğum için mi randevu veremiyorlar mesela İstanbuldan randevu alabilir miyim? veyya ikametgaha göre mi alabiliyoruz randevu mesela Ankaraysa Ankaradan almam gerekiyor ?

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Cmt Ağu 22, 2020 6:11 pm

umudxx yazdı: Cmt Ağu 22, 2020 5:55 pm benim İkamet yerim Ankara, acaba Ankaradan sorduğum için mi randevu veremiyorlar mesela İstanbuldan randevu alabilir miyim? veyya ikametgaha göre mi alabiliyoruz randevu mesela Ankaraysa Ankaradan almam gerekiyor ?
Evet Ankara veya Ankara’ya bağlı illerde yaşıyorsanız maalesef Ankara hariç başka bir yerden randevu alınamıyor,ancak ikametgahı İstanbul’a taşırsanız o zaman İstanbul’dan randevu alabilirsiniz

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ağu 23, 2020 10:56 pm

Su anda hic bir konsolosluk hazirlik ögrencilerinin vize basvurularini kabul etmiyor. IDATA randevu veriyor otomatik olarak ama su anki duruma göre hazirlik ögrencilerinin vize basvurulari kabul edilmeyecek. Bu durum önümüzdeki sürecte degisebilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Pzr Ağu 23, 2020 11:33 pm

Physiker yazdı: Pzr Ağu 23, 2020 10:56 pm Su anda hic bir konsolosluk hazirlik ögrencilerinin vize basvurularini kabul etmiyor. IDATA randevu veriyor otomatik olarak ama su anki duruma göre hazirlik ögrencilerinin vize basvurulari kabul edilmeyecek. Bu durum önümüzdeki sürecte degisebilir.

Merhaba, hazırlık okumayacağım, direkt lisansa başlayacağım buna rağmen başvurum kabul edilmedi :(

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ağu 23, 2020 11:40 pm

Önce kabul aldiginiz üniversiteden derslere fiziksel olarak katilabileceginize dair bir belge alin. Sonra konsolosluga mail atin. IDATA bir hata yapmis.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Pzr Ağu 23, 2020 11:44 pm

Physiker yazdı: Pzr Ağu 23, 2020 11:40 pm Önce kabul aldiginiz üniversiteden derslere fiziksel olarak katilabileceginize dair bir belge alin. Sonra konsolosluga mail atin. IDATA bir hata yapmis.
Abi 1 haftadır bende Gönüllü Hizmet için bu kod ile "03BF" randevu almaya çalışıyorum. Ama IDATA bu kategoriye henüz randevu verilmediğini söyledi ve konsollosluğa 2-3 kez mail attım durumum aciliyetini bildirdim. Ve evraklarım her şey tamam sözleşmeler haricinde, hastaneden özel belgem var "umarım seni 1 eylülde en iyi şekilde karşılaşırız" diye benden sorumlu kadının ıslak imzası da mevcut. IDATAyı yarin tekrar aramaya başlayacağım yarin de sonuç alamazsam Ankara Almanya Elçilliğie tüm evraklarımla gidip durumumun aciliyetini bildirsem ilgilenirler mi? teşekkürler

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Pzr Ağu 23, 2020 11:57 pm

Physiker yazdı: Pzr Ağu 23, 2020 11:40 pm Önce kabul aldiginiz üniversiteden derslere fiziksel olarak katilabileceginize dair bir belge alin. Sonra konsolosluga mail atin. IDATA bir hata yapmis.
İdata bunu bir hata olarak kabul etmiyor. Fiziksel olarak katılacağıma dair bir belge ile gittim görüşmeye. Fakat görüşmeye dahi alınmadım. Lisans başvurusu kabul etmiyoruz diyip gönderiyorlar. Tekrar tekrar sorunca erasmus ve master basvurularini kabul ettiklerini söylüyorlar. Konsolosluğa da detaylı bir mail attım, dönüş bekliyorum. Ama zaman da ilerliyor bir an önce başvurmam gerekiyor :(