Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ankara Almanya Elçillik

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
umudxx

Ankara Almanya Elçillik

Mesaj gönderen umudxx » Sal Ağu 18, 2020 1:13 pm

Arkadaşlar merhaba ben Gönüllü hizmeti ile gideceğim Almanyaya. Bugün IDATA ile konuştum ulusal vize için gerekli evraklarda bir kod var kategorisine göre randevu veriyorlar. Her neyse kodu söyledikten sonra bu kategori için henüz vize randevusu başlatılmamış. Bekleme de kalın ya da elçilliğe mail atın dedi. Bende elçillikten 1 haftadır mail alamadım henüz, Ankara da Elçilliğe gitsem birileri bana yardımcı olabilir mi? veya bir memurla görüştürürler mi

bawbaw

Re: Ankara Almanya Elçillik

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Ağu 18, 2020 4:01 pm

Yeni başlık açmamak için buraya yazıyorum.
Arkadaşlar, ben idatayı bugün telefona düşürebildim. 1 saat bekledim. Kod istedi kodu söyledim. O bahsettikleri kod kişisel bir kod değil. Ulusal vizeyi katagorize ettikleri bir kod. Ben söyledim bana dendi ki bu koda randevu vizeyi kapalıdır. Fakat aynı koşullarla vize başvuru yapacak ve aynı koda sahip arkadaşım randevu alabilmiş.
Sizce idata çalışanının bir hatası mı yoksa farkli bir durum mu var?
Benzer bir sorunla karşılaşan oldu mu acaba?

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Sal Ağu 18, 2020 4:05 pm

bawbaw yazdı: Sal Ağu 18, 2020 4:01 pm Yeni başlık açmamak için buraya yazıyorum.
Arkadaşlar, ben idatayı bugün telefona düşürebildim. 1 saat bekledim. Kod istedi kodu söyledim. O bahsettikleri kod kişisel bir kod değil. Ulusal vizeyi katagorize ettikleri bir kod. Ben söyledim bana dendi ki bu koda randevu vizeyi kapalıdır. Fakat aynı koşullarla vize başvuru yapacak ve aynı koda sahip arkadaşım randevu alabilmiş.
Sen ne için başvuracaksın?

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Ağu 18, 2020 4:09 pm

Şartlı kabulüm var. Dil kursu+ lisans için

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Sal Ağu 18, 2020 4:13 pm

bawbaw yazdı: Sal Ağu 18, 2020 4:09 pm Şartlı kabulüm var. Dil kursu+ lisans için
Benim de şartlı kabül var. Bana geçen hafta randevu vermişlerdi o zaman çok fazla sorgulamıyolardı ama şu an için bizim durumumuza vize verilmiyor

2eqendy

Mesaj gönderen 2eqendy » Sal Ağu 18, 2020 4:15 pm

bawbaw yazdı: Sal Ağu 18, 2020 4:09 pm Şartlı kabulüm var. Dil kursu+ lisans için
Hangi kodu söyledin bu arada? Arkadaşların başka söylemiş de olabilir

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Sal Ağu 18, 2020 4:20 pm

Merhaba,

Aynı durumu ben de yaşadım. Lisans için randevu istedik. Birimiz aynı kodla başvuru oluşturabilirken birimiz oluşturamadık. Henüz bu kategoride vize randevularının verilmeye açılmadığı söylendi.

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Ağu 18, 2020 4:58 pm

Ne olacak peki? Tekrar şansımızı deneyelim mi randevu için? Idata calisanina ait bir durum mu yoksa sistemle alakali mi?

Jala

Mesaj gönderen Jala » Sal Ağu 18, 2020 5:18 pm

umudxx yazdı: Sal Ağu 18, 2020 1:13 pm Arkadaşlar merhaba ben Gönüllü hizmeti ile gideceğim Almanyaya. Bugün IDATA ile konuştum ulusal vize için gerekli evraklarda bir kod var kategorisine göre randevu veriyorlar. Her neyse kodu söyledikten sonra bu kategori için henüz vize randevusu başlatılmamış. Bekleme de kalın ya da elçilliğe mail atın dedi. Bende elçillikten 1 haftadır mail alamadım henüz, Ankara da Elçilliğe gitsem birileri bana yardımcı olabilir mi? veya bir memurla görüştürürler mi
Ben de tamamen aynı durumdayım gönüllü hizmet için verilen kodla randevu almak istedim ve kod geçersiz, bu koda randevu veremiyoruz dediler. Konsolosluğa mail attım ama cevap gelecek mi bilmiyorum.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Sal Ağu 18, 2020 5:49 pm

bawbaw yazdı: Sal Ağu 18, 2020 4:01 pm Yeni başlık açmamak için buraya yazıyorum.
Hocam aynı durum bende de var Gönüllü Hizmet için gideceğim dedi. "03BF" Kodunu söyledim şu an bu koda vize randevusu verilememektedir dedi. Konsollosluğun vize bölümüne kadar gittim güvenlikle konuştum Almanya' da benden sorumlu kişinin Ankarayı arayıp ya da Almanya Ulusal Ajansından destek talep etmemi istedi :( Benden sorumlu kişiye de mail attım vize destek vermesi için şu an her şey tamam evraklar sözleşmeler, Türkiye Ulusal Ajansından belge ama randevu alamıyorum. Çıldıracam

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Sal Ağu 18, 2020 5:51 pm

Jala yazdı: Sal Ağu 18, 2020 5:18 pm Ben de tamamen aynı durumdayım gönüllü hizmet için verilen kodla randevu almak istedim ve kod geçersiz, bu koda randevu veremiyoruz dediler. Konsolosluğa mail attım ama cevap gelecek mi bilmiyorum.
Hocam aynı durum bende de var Gönüllü Hizmet için gideceğim dedim. "03BF" Kodunu söyledim şu an bu koda vize randevusu verilememektedir dedi. Konsollosluğun vize bölümüne kadar gittim güvenlikle konuştum Almanya' da benden sorumlu kişinin Ankarayı arayıp ya da Almanya Ulusal Ajansından destek talep etmemi istedi :( Benden sorumlu kişiye de mail attım vize destek vermesi için şu an her şey tamam evraklar sözleşmeler, Türkiye Ulusal Ajansından belge ama randevu alamıyorum. Çıldıracam

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Sal Ağu 18, 2020 5:55 pm

Kuss yazdı: Sal Ağu 18, 2020 4:20 pm Merhaba,

Aynı durumu ben de yaşadım. Lisans için randevu istedik. Birimiz aynı kodla başvuru oluşturabilirken birimiz oluşturamadık. Henüz bu kategoride vize randevularının verilmeye açılmadığı söylendi.
Böyle problem herkes de var sanırım. bende Gönüllü hizmeti için gideceğim. Tanıdığımın tanıdığı da Gönüllü Hizmet için gidiyor ve randevu almış ben Kodu söyledim bu kategori için vize randevu oluşturamıyoruz dedi. Ankara Konsollosluk vize bölümüne kadar gittim.Almanya da benden sorumlu kişinin vize için konsollosluğa mail atıp destek vermesi işimi kolaylaştırırmış öyle söylendi. Yarin IDATA tekrar aramaya baslıcam

Jala

Mesaj gönderen Jala » Sal Ağu 18, 2020 6:29 pm

umudxx yazdı: Sal Ağu 18, 2020 5:49 pm Hocam aynı durum bende de var Gönüllü Hizmet için gideceğim dedi. "03BF" Kodunu söyledim şu an bu koda vize randevusu verilememektedir dedi. Konsollosluğun vize bölümüne kadar gittim güvenlikle konuştum Almanya' da benden sorumlu kişinin Ankarayı arayıp ya da Almanya Ulusal Ajansından destek talep etmemi istedi :( Benden sorumlu kişiye de mail attım vize destek vermesi için şu an her şey tamam evraklar sözleşmeler, Türkiye Ulusal Ajansından belge ama randevu alamıyorum. Çıldıracam
Almanya'da senden sorumlu kişi mi Almanya Ulusal Ajansı'ndan destek talep etmeli yoksa biz de bireysel olarak destek talep edebiliyor muyuz? Eğer bir şekilde randevu alabilirsen yazabilir misin? Ben de o zaman senin izinden giderim :)

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Sal Ağu 18, 2020 6:39 pm

Jala yazdı: Sal Ağu 18, 2020 6:29 pm Almanya'da senden sorumlu kişi mi Almanya Ulusal Ajansı'ndan destek talep etmeli yoksa biz de bireysel olarak destek talep edebiliyor muyuz? Eğer bir şekilde randevu alabilirsen yazabilir misin? Ben de o zaman senin izinden giderim :)
Almanya Ulusal Ajansından benim için Vize destek yazısını istediğimi söyledim.

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Sal Ağu 18, 2020 6:53 pm

Zannediyorum ki aynı koda sahip kişilerden bazılarının randevu alıp bazılarının alamaması ikametgah ile ilgili. Yanlışım varsa lütfen düzeltin ama Ankara geçen haftadan beri çalıştığı için randevular dolu olabilir, İstanbul ve İzmir için randevu verilebiliyor sanıyorum.

umudxx

Mesaj gönderen umudxx » Sal Ağu 18, 2020 6:58 pm

nebileyimne yazdı: Sal Ağu 18, 2020 6:53 pm Zannediyorum ki aynı koda sahip kişilerden bazılarının randevu alıp bazılarının alamaması ikametgah ile ilgili. Yanlışım varsa lütfen düzeltin ama Ankara geçen haftadan beri çalıştığı için randevular dolu olabilir, İstanbul ve İzmir için randevu verilebiliyor sanıyorum.
Hocam bana ikametgah sormadan ilk kodu sordu ve vize randevusu veremediğini söyledi. Yani bu vize kategorisine başlamadığını belirtti.

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Sal Ağu 18, 2020 8:17 pm

umudxx yazdı: Sal Ağu 18, 2020 6:58 pm Hocam bana ikametgah sormadan ilk kodu sordu ve vize randevusu veremediğini söyledi. Yani bu vize kategorisine başlamadığını belirtti.
Anladım, yanlış bir tahminde bulunmuşum o zaman :) Umarım yanlışlığı giderirler en kısa zamanda.

bawbaw

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Ağu 18, 2020 9:52 pm

Arkadaşlar mümkün olduğunca bastıralım. Konsoloslukları mutlaka arayalım. Eğer şartlı kabul ile gidenlere ya da gönüllü hizmet ile gidecek arkadaşlara böyle sorunlar yaratıyorlarsa gidebilecek yeterliliğe sahip kişileri istisnai duruma ekleyip belirtebilirlerdi. Kesinlikle sistemde bir sorun var. Aynı kod ile kimimiz alırken kimimiz randevu alamıyoruz. Mutlaka bastıralım illa ki bir sonuç alacağız.

Jala

Mesaj gönderen Jala » Çrş Ağu 19, 2020 12:21 pm

bana konsolosluktan gelen mail şu şekilde:
Gönüllü Hizmetleri için seyahat etmek isteyen kişiler maalesef henüz giriş yapamamaktadırlar. Fakat daha sonrası için şimdiden başvuru yapabilirsiniz.
Ulusal Vize (D Tipi Vize) için iDATA’nın online randevu sistemi tekrar yürürlüğe girmiştir.
Gereken tüm bilgiler için, lütfen aşağıdaki link bağlantısını tıklayınız:
https://tuerkei.diplo.de/tr-de/-/2319114.

bağlantıda ise "Ülkeye giriş kısıtlamaları nedeniyle sadece bazı vize başvuru amaçlarına dair başvurular kabul ediliyor. Böyle durumlarda, randevu sistemi üzerinden yapmış olduğunuz randevu talebi ülkeye giriş kısıtlaması kalktıktan sonra randevu olarak kaydedilecek." yazıyor. Yani direkt randevu alamasak bile en azından randevu öncesi kayıt oluşturabiliyor olmamız gerektiğini düşünüyorum.

semrad

Mesaj gönderen semrad » Cum Ağu 18, 2023 12:59 pm

Jala yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 12:21 pm bana konsolosluktan gelen mail şu şekilde:
Gönüllü Hizmetleri için seyahat etmek isteyen kişiler maalesef henüz giriş yapamamaktadırlar. Fakat daha sonrası için şimdiden başvuru yapabilirsiniz.
Ulusal Vize (D Tipi Vize) için iDATA’nın online randevu sistemi tekrar yürürlüğe girmiştir.
Gereken tüm bilgiler için, lütfen aşağıdaki link bağlantısını tıklayınız:
https://tuerkei.diplo.de/tr-de/-/2319114.

bağlantıda ise "Ülkeye giriş kısıtlamaları nedeniyle sadece bazı vize başvuru amaçlarına dair başvurular kabul ediliyor. Böyle durumlarda, randevu sistemi üzerinden yapmış olduğunuz randevu talebi ülkeye giriş kısıtlaması kalktıktan sonra randevu olarak kaydedilecek." yazıyor. Yani direkt randevu alamasak bile en azından randevu öncesi kayıt oluşturabiliyor olmamız gerektiğini düşünüyorum.

merhaba, gönüllü hizmet için AT11 belgesi ya da Türkiye'de yapılmış sağlık sigortası sundunuz mu acaba? evrak listesinde var ancak kurum benim için zaten Almanya'da sigorta yaptırdığından AT11 ya da tr sağlık sigortası sunmam gerekli mi bilemiyorum...

çok teşekkür ederim şimdiden.