Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Transferwise ile expatrio para aktarımı yardım

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
OezenEC

Transferwise ile expatrio para aktarımı yardım

Mesaj gönderen OezenEC » Pzr Ağu 16, 2020 1:16 am

Arkadaşlar merhaba. Expatrio hesabını oluşturup confirmasyon pdf i indirdim. Ödemeyi transferwise ile yapacağım lakin aklıma birşey takıldı. Dosyada iban numarası verilmiş. Ekran resmini ekledim. Ancak, transferwise dan ödeme çıkarken alıcı ismini kendi ismim mi yoksa expatrio Global mi girmem gerektiğine emin olamadım. Daha önce transfer yapan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Resim

yuzigu

Re: Transferwise ile expatrio para aktarımı yardım

Mesaj gönderen yuzigu » Pzr Ağu 16, 2020 2:19 pm

Recipient Name kısmında gördüğün gibi senin ismin yazıyor, o yüzden Transferwiseda alıcı olarak "kendim"(myself) 'i seçmen lazım. Iban kısmına da dokumanda yazan Recipient Bank Account/IBAN number' ı yazman gerekli. Bu arada Transferwise'da ilk transferini bu link üzerinden komisyon ödemeden gerçekleştirebilirsin.

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Pzr Ağu 16, 2020 4:47 pm

yuzigu yazdı: Pzr Ağu 16, 2020 2:19 pm Recipient Name kısmında gördüğün gibi senin ismin yazıyor, o yüzden Transferwiseda alıcı olarak "kendim"(myself) 'i seçmen lazım. Iban kısmına da dokumanda yazan Recipient Bank Account/IBAN number' ı yazman gerekli. Bu arada Transferwise'da ilk transferini bu link üzerinden komisyon ödemeden gerçekleştirebilirsin.
Çok teşekkür ettim yanıt için. Ben de sizin gibi düşünüyordum.

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Pzr Ağu 16, 2020 6:27 pm

OezenEC yazdı: Pzr Ağu 16, 2020 4:47 pm Çok teşekkür ettim yanıt için. Ben de sizin gibi düşünüyordum.
Rica ederim. Expatrio'da invitation code field kısmına referans kodum olan "yusufg1" yazarsanız sevinirim.

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Sal Ağu 18, 2020 11:39 am

Parayı dün itibariyle transferwise aracılığı ile yolladım. Expatrio dan son zamanlarda ne kadar sürede dönüş oluyor bilen var mı? 25 ağustos vize randevum var. Umarım gecikme olmaz.

Ogrenci99

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Sal Ağu 18, 2020 1:29 pm

Ben de expatrio ya transferwise üzerinden para yolladım. Transferwise paranın yollandığını ve işlemin bittiğini söylüyor fakat expatrio ya herhangi bir para gelmemiş görünüyor. Bütün hesap bilgilerini her şeyi kontrol ettim , hiçbir yanlışlık yok. Daha önce böyle bir şey yaşadınız mı?

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Sal Ağu 18, 2020 1:40 pm

Ogrenci99 yazdı: Sal Ağu 18, 2020 1:29 pm Ben de expatrio ya transferwise üzerinden para yolladım. Transferwise paranın yollandığını ve işlemin bittiğini söylüyor fakat expatrio ya herhangi bir para gelmemiş görünüyor. Bütün hesap bilgilerini her şeyi kontrol ettim , hiçbir yanlışlık yok. Daha önce böyle bir şey yaşadınız mı?
Ben de dün yolladım ve transfer tamamlandı olarak görünüyor ancak henüz expatrio dan dönüş yok. Siz parayı yollarken transferwise da kendim / myself seçip mi yolladınız?

makca

Mesaj gönderen makca » Sal Ağu 18, 2020 2:25 pm

OezenEC yazdı: Sal Ağu 18, 2020 1:40 pm Ben de dün yolladım ve transfer tamamlandı olarak görünüyor ancak henüz expatrio dan dönüş yok. Siz parayı yollarken transferwise da kendim / myself seçip mi yolladınız?
Ben parayı cuma günü yolladım Transferwise ile ve benim için de durum aynı. Dün Expatrio'yu aradım ve siz göndermiş olsanız bile aktarımın tamamlanması vakit alabilir şeklinde bir yanıt aldım.
Vize görüşmem yarın yetişmezse diye gergin bir şekilde bekliyorum. Bu konuda yapılabilecek şeyler hakkında tavsiyesi olan arkadaşlar var mıdır?

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Sal Ağu 18, 2020 2:33 pm

makca yazdı: Sal Ağu 18, 2020 2:25 pm Ben parayı cuma günü yolladım Transferwise ile ve benim için de durum aynı. Dün Expatrio'yu aradım ve siz göndermiş olsanız bile aktarımın tamamlanması vakit alabilir şeklinde bir yanıt aldım.
Vize görüşmem yarın yetişmezse diye gergin bir şekilde bekliyorum. Bu konuda yapılabilecek şeyler hakkında tavsiyesi olan arkadaşlar var mıdır?
Ben şimdiden banka dekontları ve transferwise gönderim onamlarını elektronik ortamda hazırladım. Eğer o zamana kadar gelmezse mecburen bunları sunup geçici olarak zaman talep edeceğim ki bence siz de öyle yapıp durumunuzu açıklamalısınız eğer yetişmezse. Zaten bloke hesap olmadan işlemlere başlamayacaklar. Bu nedenle de boş yere zaman kaybedeceğiz. Benim transferimi Litvanya üzerinden yapmışlar. Muhtemelen gecikme nedeni o bence. Belki de değil. Bakalım ne olacak. Bir yanıt veya gelişme edinirseniz, bizi de bilgilendirin lütfen.

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Sal Ağu 18, 2020 4:38 pm

makca yazdı: Sal Ağu 18, 2020 2:25 pm Ben parayı cuma günü yolladım Transferwise ile ve benim için de durum aynı. Dün Expatrio'yu aradım ve siz göndermiş olsanız bile aktarımın tamamlanması vakit alabilir şeklinde bir yanıt aldım.
Bu arada yarınki görüşmeden sonra da bize bilgi verirseniz çok seviniriz.

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Sal Ağu 18, 2020 4:40 pm

Ogrenci99 yazdı: Sal Ağu 18, 2020 1:29 pm Ben de expatrio ya transferwise üzerinden para yolladım. Transferwise paranın yollandığını ve işlemin bittiğini söylüyor fakat expatrio ya herhangi bir para gelmemiş görünüyor. Bütün hesap bilgilerini her şeyi kontrol ettim , hiçbir yanlışlık yok. Daha önce böyle bir şey yaşadınız mı?
Sizde de bir gelişme olursa mutlaka bizi bilgilerin lütfen. Takvim iyice sıkıştı. Bir sıkıntı yaşamayız umarım.

Ogrenci99

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Sal Ağu 18, 2020 5:04 pm

En kötü bloke hesap açılış belgesini ve ödeme makbuzlarını götürücez. Gelişme olan buraya yazsın lütfen.

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Sal Ağu 18, 2020 5:20 pm

Ogrenci99 yazdı: Sal Ağu 18, 2020 5:04 pm En kötü bloke hesap açılış belgesini ve ödeme makbuzlarını götürücez. Gelişme olan buraya yazsın lütfen.
Aynen öyle. Sizin randevu ne zaman? Benim 25 agustos.

Ogrenci99

Mesaj gönderen Ogrenci99 » Sal Ağu 18, 2020 6:17 pm

Perşembe günü benim randevum , 2 iş günü içinde görünüyormuş Expatrio da. Yani muhtemelen yarın hallolucak :)

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Sal Ağu 18, 2020 7:16 pm

Ogrenci99 yazdı: Sal Ağu 18, 2020 6:17 pm Perşembe günü benim randevum , 2 iş günü içinde görünüyormuş Expatrio da. Yani muhtemelen yarın hallolucak :)
Ben dün yolladım. O zaman benim de yarın gelir herhalde. Siz de mi dün yolladınız?

makca

Mesaj gönderen makca » Sal Ağu 18, 2020 8:16 pm

Ogrenci99 yazdı: Sal Ağu 18, 2020 6:17 pm Perşembe günü benim randevum , 2 iş günü içinde görünüyormuş Expatrio da. Yani muhtemelen yarın hallolucak :)
Ben cuma yollamistim parayı ama bugün hallolmadi. Umarım sabahtan hallolur görüşmem saat 11de. Buradan sizinle paylaşırım durumu

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Sal Ağu 18, 2020 8:19 pm

makca yazdı: Sal Ağu 18, 2020 8:16 pm Ben cuma yollamistim parayı ama bugün hallolmadi. Umarım sabahtan hallolur görüşmem saat 11de. Buradan sizinle paylaşırım durumu

Tamamdır. Umarım erkenden dönüt alırsınız. Haber bekliyoruz sizden.

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Çrş Ağu 19, 2020 12:18 pm

makca yazdı: Sal Ağu 18, 2020 8:16 pm Ben cuma yollamistim parayı ama bugün hallolmadi. Umarım sabahtan hallolur görüşmem saat 11de. Buradan sizinle paylaşırım durumu
Hocam durum ne? Bugün expatrio dan soruma yanıt geldi. 1-5 gün arası sürebilir, paranız varır varmaz otomatik mail alacaksınız yazmışlar.

Resim

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Çrş Ağu 19, 2020 12:58 pm

Hocam sizde gelişme var mı?

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Çrş Ağu 19, 2020 1:16 pm

Arkadaşlar 6 dakika önce, tam 13:10 da blocked amount confirmation maili geldi. Bilgilerinize.