Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya Üniversite Okulun hesabına Transferwise ile aktarım ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sametbasli

Almanya Üniversite Okulun hesabına Transferwise ile aktarım ?

Mesaj gönderen sametbasli » Cum Ağu 14, 2020 11:09 pm

Transferwise nin sitesine girdiğimde sadece transferwise hesabı olanlar para alışverişi yapabiliyormuş, Almanyadaki okullara transferwise ile başvuru ücreti ödemiş olan varmı ? bu şekilde hesaba para aktarabilir miyim ?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: Almanya Üniversite Okulun hesabına Transferwise ile aktarım ?

Mesaj gönderen dabadee » Cum Ağu 14, 2020 11:24 pm

Sadece meraktan soruyorum. Ben hemen hizlica internetten N26 banka hesabi kurdum 5 dakika icinde. Transferwise yerine niyle böyle yapmiyorsun? Senden kamerani acip ausweis yada Reisepass göstermeni istiyor sonra hesap kuruluyor.

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Cmt Ağu 15, 2020 12:06 am

sametbasli yazdı: Cum Ağu 14, 2020 11:09 pm Transferwise nin sitesine girdiğimde sadece transferwise hesabı olanlar para alışverişi yapabiliyormuş, Almanyadaki okullara transferwise ile başvuru ücreti ödemiş olan varmı ? bu şekilde hesaba para aktarabilir miyim ?
Hayır Transferwise ile yurtdışındaki herhangi bir bankadaki hesaba para transferi yapabilirsin. Temel mantık : sen parayı Transferwise'ın Türkiyedeki banka hesabına yolluyorsun(havale veya eft'yle), transferwise da kendi Almanya'daki hesaplarından senin okuluna parayı yolluyor. Ben Münih Teknik üniversitesinin dönelik ücretini transferwise ile türkiyeden sıkıntısız ödemiştim. Tavsiye ederim. Transferwise'da ilk transferini bu link üzerinden komisyon ödemeden gerçekleştirebilirsin.

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Cmt Ağu 15, 2020 12:07 am

dabadee yazdı: Cum Ağu 14, 2020 11:24 pm Sadece meraktan soruyorum. Ben hemen hizlica internetten N26 banka hesabi kurdum 5 dakika icinde. Transferwise yerine niyle böyle yapmiyorsun? Senden kamerani acip ausweis yada Reisepass göstermeni istiyor sonra hesap kuruluyor.
Belki arkadaş henüz Almanya'ya gelmemiştir ?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Ağu 15, 2020 12:49 am

yuzigu yazdı: Cmt Ağu 15, 2020 12:06 am Hayır Transferwise ile yurtdışındaki herhangi bir bankadaki hesaba para transferi yapabilirsin. Temel mantık : sen parayı Transferwise'ın Türkiyedeki banka hesabına yolluyorsun(havale veya eft'yle), transferwise da kendi Almanya'daki hesaplarından senin okuluna parayı yolluyor. Ben Münih Teknik üniversitesinin dönelik ücretini transferwise ile türkiyeden sıkıntısız ödemiştim. Tavsiye ederim. Transferwise'da ilk transferini bu link üzerinden komisyon ödemeden gerçekleştirebilirsin.
Ha anladım. Mesela bana ailem para yollacaksa direk banka hesabima yollarsa daha fazla komisyon aliyor ama transferwise kullanirsa daha dusuk komisyonla yurtdisina para yollayabiliyorum. Dogrumu?

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Cmt Ağu 15, 2020 12:52 am

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Cmt Ağu 15, 2020 11:28 pm

yuzigu yazdı: Cmt Ağu 15, 2020 12:06 am Hayır Transferwise ile yurtdışındaki herhangi bir bankadaki hesaba para transferi yapabilirsin. Temel mantık : sen parayı Transferwise'ın Türkiyedeki banka hesabına yolluyorsun(havale veya eft'yle), transferwise da kendi Almanya'daki hesaplarından senin okuluna parayı yolluyor. Ben Münih Teknik üniversitesinin dönelik ücretini transferwise ile türkiyeden sıkıntısız ödemiştim. Tavsiye ederim. Transferwise'da ilk transferini bu link üzerinden komisyon ödemeden gerçekleştirebilirsin.
Peki dekontu nasıl hallediyorsunuz transferwise dekont vermiyor. benimde almanyaya okul başvuru ücretinin dekontunuda vermem gerekiyor. sadece tranferwiseye attığım türk hesabındaki türk lirasının dekontu gözüküyor ?

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Pzr Ağu 16, 2020 12:49 am

Transferwise dekont vermiyor ama transfer onayı (Transfer confirmation) diye bir belge alabiliyorsun. Bu belgede alıcı ve gönderenin ismi, ibanları ve banka bilgileri, gönderilen miktar yazıyor ama bu belgeyi üniversiten kabul eder mi bilmem, sormanda fayda var.

Transferwise'da ilk transferini bu link üzerinden komisyon ödemeden gerçekleştirebilirsin.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzt Ağu 17, 2020 4:13 pm

yuzigu yazdı: Pzr Ağu 16, 2020 12:49 am Transferwise dekont vermiyor ama transfer onayı (Transfer confirmation) diye bir belge alabiliyorsun. Bu belgede alıcı ve gönderenin ismi, ibanları ve banka bilgileri, gönderilen miktar yazıyor ama bu belgeyi üniversiten kabul eder mi bilmem, sormanda fayda var.

Transferwise'da ilk transferini bu link üzerinden komisyon ödemeden gerçekleştirebilirsin.
(Transfer confirmation) bu belgesi nasıl alacağız peki

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Pzt Ağu 17, 2020 7:43 pm

Transferi yaptıktan sonra, "transfer bilgilerini görüntüleyin" tuşuna basıp ardından çıkan sayfada" PDF makbuz alın" seçeneğine tıklayarak.