Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

0`dan B1`e

Studieren in Deutschland
catay1

0`dan B1`e

Mesaj gönderen catay1 » Cum Ağu 14, 2020 5:30 pm

0 dan B1 e ne kadar surede ciktiniz (duzenli calisma ile) cevrenizdeki orneklerede bakinca ortalama sure nedir ?
tesekkurler.

Montesqui

Re: 0`dan B1`e

Mesaj gönderen Montesqui » Cum Ağu 14, 2020 6:01 pm

Ben de merak ettim.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Ağu 14, 2020 6:16 pm

Verilen cevaplar minimum 6 ay
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Ağu 14, 2020 6:49 pm

2 ay A1 2 ay A2 2 ay B1 dahada uzun süreceğini sanmıyorum. Tabi kursa almanyada gidiyorsan.

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Cum Ağu 14, 2020 7:06 pm

dabadee yazdı: Cum Ağu 14, 2020 6:49 pm 2 ay A1 2 ay A2 2 ay B1 dahada uzun süreceğini sanmıyorum. Tabi kursa almanyada gidiyorsan.
peki 0 ken almanyaya gitmek ne kadar mantikli olur a2 ye kadar burda yapip yada b1 ile gitmek daha mantikli degil mi fikriniz nedir

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Ağu 14, 2020 8:02 pm

catay1 yazdı: Cum Ağu 14, 2020 7:06 pm peki 0 ken almanyaya gitmek ne kadar mantikli olur a2 ye kadar burda yapip yada b1 ile gitmek daha mantikli degil mi fikriniz nedir
Vize ve para dersin yoksa 0 ken gitmenin bir sakincasi yok hatta kesinlikle daha mantikli olur. Ben kur basi 700€ ödüyorum.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Ağu 14, 2020 8:05 pm

Alman vatandasi yada EU vatandasi degilsen vize alman gerekecek. 0 almanca ilede vize vereceklerini sanmiyorum. Benim vize derdim olmadı alman vatandaşı olduğum için. Bu yüzden yanlış bilgide vermek istemiyorum.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Ağu 14, 2020 8:19 pm

Dil kursu vizesi henuz acilmadi aceleye getirilmemeli bu isler die dusunuyorum gelebilecegin seviyeye kadar gel istedigin seviyeye gelmezsen yardim al bence sadece onerim :)
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

catay1

Mesaj gönderen catay1 » Cum Ağu 14, 2020 8:34 pm

dabadee yazdı: Cum Ağu 14, 2020 8:05 pm Alman vatandasi yada EU vatandasi degilsen vize alman gerekecek. 0 almanca ilede vize vereceklerini sanmiyorum. Benim vize derdim olmadı alman vatandaşı olduğum için. Bu yüzden yanlış bilgide vermek istemiyorum.
para derdim yok fakat alman vatandaşlığım vs yok maalesef vizemde yok zaten benim amacımda burada yapabileceğim en iyisini yapıp seneye şartlı kabul almak
dil için öneriniz nedir peki 1 eylülde başlamayı düşünüyorum en geç resmi bir yerde kurs olarak yada online site vs önerilerinize çok ihtiyacım var dil kursu için şurası çok iyidir dediğiniz bir yer var ise yada hoca şehir fark etmez ücretide çok uçuk olmadığı sürece sıkıntı değil şimdiden çok teşekkür ederim değerli önerileriniz için.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Ağu 14, 2020 9:34 pm

catay1 yazdı: Cum Ağu 14, 2020 8:34 pm para derdim yok fakat alman vatandaşlığım vs yok maalesef vizemde yok zaten benim amacımda burada yapabileceğim en iyisini yapıp seneye şartlı kabul almak
dil için öneriniz nedir peki 1 eylülde başlamayı düşünüyorum en geç resmi bir yerde kurs olarak yada online site vs önerilerinize çok ihtiyacım var dil kursu için şurası çok iyidir dediğiniz bir yer var ise yada hoca şehir fark etmez ücretide çok uçuk olmadığı sürece sıkıntı değil şimdiden çok teşekkür ederim değerli önerileriniz için.
Ozaman vize için almanca gerekecek. Okuman için küçük şehirleri önermem tek artısı senin için yurt sıkıntısı olmaz. Bu forumda okuduğum kadarıyla vize için en azından A2 yapsan iyi olur. Onun harici burada Goethe mesela online ders veriyor. O şekilde dili halledebilirsin. Senin için artısı hocalar alman olur, almancayi almanca olarak öğrenirsin. Ama online kurs ciddiye alamam, dikkatim dagilir vs.. diyorsan o zaman sehrinde bir dil kursuna git. Türkiyede goethe harici bir kursa gitme. Cünkü sana vizr icin Goethe sertikifasi lazim olacak. Türkiyede hic dil kursuna gitmedigim icin sana bu konuda birsey söyleyemem. Ama almanyaya geldigin zaman dil kursundakilerin yasi 25-35 oluyor. Benim gibi 18 yasindaysan bunlarla arkadas olmuyorsun yas farkindan dolayi. Bu yüzden bir üniversitenin dil kursuna gitmen daha mantikli olur. Almancayida ezbere ögrenme hiç doğal olmuyor. Ben her yıl almanyaya gidiyordum anneminde ana dili almancaydı bu yüzden temeli ezbere öğrenmedim. Bana avantajı aksansız konuşabiliyorum, daha natural ve konuşurken grammer hatası yapmaz isem karşıdaki ana dilimin almanca olduğunu anlamaz. Bunun için senin yapabileceğin tek şey bol bol almanca film dizi izleyip (almanca çevirilimiş olsun. Çevireler bazen değişik olabiliyor) almanca kitap okumak. Bunları yapmazsan sonradan öğrenen herkes gibi almancan natural olmaz. Bu sadece bir tavsiyeydi kurları geçmendede bir etkisi olmaz.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Ağu 14, 2020 9:36 pm

Kurları geçmende etkisi olur aslında. Mesela benim kursumda çoğu öğrenci aksanlı konuştuğu için almanca konuşmaya çekiniyor ve ingilizce konuşuyor.