Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kabul kagidi gecerlilik suresi hakkinda..

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cemyilmaz

Mesaj gönderen cemyilmaz » Çrş Haz 09, 2010 9:13 pm

Arkadaslar vereceginiz cevaplar benim icin cok onemli ve daha oncede oldugu gibi herkesi aydinlatacaktir.. ben bu siteden ogrendiklerim ile basvuru yaptim ve kis somestri icin Duisburg tan kabul belgem bugun elime gecti dil yeterliligim olmadigindan oncelikle dil kursuna gidecegim;

benim bu konu ile ilgili bir kac sorum var 2010 Agustos ayinda kisa donem askere gitmek daha sonra mart 2011 tarihinde Almanya ya giderek dil kursuna baslamak istiyorum.
1-gelen kabul belgesinin gecerlilik suresi ne kadar
2-ben bu belge ile vizeye basvurdugumda 4 yillik vizemi hemen veriyorlarmi yoksa daha kisa 3 ay gibi bir vizemi alabiliyorum?? yada almanyada bulunmak istedigim sureyi mart 2011 tarihinden baslayarak isteyebilirmiyim ve bu durumda 2010/2011 kis somestri biteceginden vize istegim red mi olur?

vereceginiz cevap beni aydinlatacaktir tesekkur ederim simdiden..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Haz 10, 2010 4:17 pm

Kabul belgesi vize basvuru icin bir yil gecerli.Yani kabul aldigin donem dil kursuna yazilip Almanya\'da bulunman lazim.Aksi halde bir sonra ki donem icin tekrar universitelere basvurmak zorunda kalirsin.

Kabul belgesi ile vize suresi arasinda bir alaka yok,her ne olursa olsun ilk basta 3 aylik vize veriyorlar.
Ve evet dedigin gibi Almanya\'ya gitmek istedigin tarihi o sekilde belirleyebilirsin ancak okul kabul tarihi gececeginden rededebilirler.

duffie

Mesaj gönderen duffie » Cum Tem 09, 2010 11:01 am

cemyilmaz
okuldan kabul geldigini sanirim maille ogrendin. Mailden sonra evraklarinin eline ulasmasi kac gun surdu?

cemyilmaz

Mesaj gönderen cemyilmaz » Cum Tem 09, 2010 11:39 am

[quote]duffie tarafindan yazilan metin:
cemyilmaz
okuldan kabul geldigini sanirim maille ogrendin. Mailden sonra evraklarinin eline ulasmasi kac gun surdu? [/quote]

10 gun sonra gelmisti belgeler mailden sonra

mcclaynn

Mesaj gönderen mcclaynn » Cum Tem 09, 2010 4:28 pm

Kabul kagidini aldiginda okula mail atip bu okulu sectigini ve vize islemlerine vs baslayacagini belirt bence bana gelen kabulde 3 hafta icinde kararinizi maille bize yazin yaziordu.

duffie

Mesaj gönderen duffie » Cum Tem 09, 2010 4:37 pm

ahh ahh bi gelse neler yapacam :P
sagol mcclaynn
gelen kabul maili ile vizeye basvuramam herhalde dimi :help

duffie

Mesaj gönderen duffie » Pzr Tem 18, 2010 6:17 pm

cemyilmaz sen 2010 kis semsteri icin kabul aldin ama once dil okuluna gideceksin sanirim. ekim 2010 (universite acilis tarihi) kadar dil okulunu bitirmen ve DSHi gecmen gerekmiyor mu? Verilen okul kabulu sadece 2010 kis semesteri icin degil mi?