Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Masraflar

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya\'da Masraflar

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 28, 2009 1:11 am

almanca baslarda cok zor evet =) .. ama benim tavsiyem ilk 3 kur sadece okula konsantre, bence 4. kur sirf hikaye =) 3 kur cok calis, gramatigi bitir, 4. kur sadece almanca konusacagin bi is bul 5. kura gerek bile kalmaz, hadi kaldimi otur sadece dsh ornekleri falan fistan.. zaten kursta ogrendigin almanca ile is yerinde duyacagin ve konusmak zorunda kalacagin almanca arasindaki farki anlayince kurstaki almanca cok basit kaciyor.. bi de tabi devamli almanca okumak lazim..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kitty26

Almanya\'da Masraflar

Mesaj gönderen kitty26 » Çrş Oca 28, 2009 1:23 am

ilk uc kur dedigin B1 dahil olmak uzere dimi..birde ben,m bolumum cok zor reji masteri yapicam e zaten kendin tr de diksiyon almak zorundasin senelerce.birde bilmedigin bir dili sahnede diksiyonu ve tonlamasiyla iyi bir sekilde nasil konusucaksin oda ayri mesele..umarim 1.5 sene bunun icin yeter.henuz adapte olamadim kursa anlamadigim yerler cok bakalim bu hafta sonu siki bir sekilde calismayya basliycam..sorun cok gurkan henuz kalacak yler meselemi bile cozmus degilim bazen diyorumki bir aile bulsam alman cocuklarina falanda bakarim isimi cok kolaylastirir hem dil hemde yasam acisindan..herkese uzaktan ne kadar kolay geliyor degilmi giderim yaparim calisirim

der Nordostwind

Almanya\'da Masraflar

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Oca 28, 2009 12:35 pm

[quote]kitty26 yazdi:

ilk uc kur dedigin B1 dahil olmak uzere dimi..birde ben,m bolumum cok zor reji masteri yapicam e zaten kendin tr de diksiyon almak zorundasin senelerce.birde bilmedigin bir dili sahnede diksiyonu ve tonlamasiyla iyi bir sekilde nasil konusucaksin oda ayri mesele..umarim 1.5 sene bunun icin yeter.henuz adapte olamadim kursa anlamadigim yerler cok bakalim bu hafta sonu siki bir sekilde calismayya basliycam..sorun cok gurkan henuz kalacak yler meselemi bile cozmus degilim bazen diyorumki bir aile bulsam alman cocuklarina falanda bakarim isimi cok kolaylastirir hem dil hemde yasam acisindan..herkese uzaktan ne kadar kolay geliyor degilmi giderim yaparim calisirim[/quote]

Allah yardimcin olsun kardes hic yoktan bircok asamayi gecmisin...
o gunler bizleride bekliyor bakalim bizler ne yapacagiz...

whimsey

Almanya\'da Masraflar

Mesaj gönderen whimsey » Çrş Oca 28, 2009 6:08 pm

baksaniza ben bu ise fena sardim lisede 4 yil almanca egitimi almistim.Simdi DAAD ist benden okul adi beklio.Benim her ay yatan 900tl var ayrica ole abimler felan 400-500eklerlerse yirtarmiyim dersiniz:(

kitty26

Almanya\'da Masraflar

Mesaj gönderen kitty26 » Çrş Oca 28, 2009 11:44 pm

rkurt tesekkur ederim iyi dileklerin icin...ama herseye ragmen deger diyorum duzeni ve sistemli yasamayi ogreniyorsun burda..whimsey devlet bir ogrencinin kalacak yiyecek toplam giderini 650 euro civarinda belirlemis bu cok dogru bir hesaptir.bir ogrenci cok lukse kacmadan asagi yukari bu parayla geciniyor...ama bilen arkadaslarimizinda daha once dedigi gibi sakin ben orda calisir para yaparim falan diye dusunmeyin..ben herkese en azindan dil ogrenene kadar 1 senelik masrafini bankaya koyup gelmesini oneririm...

ipek

Almanya\'da Masraflar

Mesaj gönderen ipek » Prş Oca 29, 2009 12:28 am

[quote]kitty26 yazdi:

tesekkurler serhan ben burdan sordugumda kurs yokken ama buna haftasonlari dahil degil dediler yani sadece blok araliklarda calisabiliniyormus guyya...sana bisiy diyimmi bunlarin birbirinden haberi yok benim burdaki arkadasima calisma izni vermediler halbuki ayni sartlardayiz..eger passimin suresi yetseydi 2 sene verecekti valla bende sasirdim:)[/quote]

bu arkadas ben mi oluyorum yoksa?? hehe:) Aman ya vermesinler zaten istemiyorum onlarin calisma izinlerini:P Nisanda sinavim var. Bide dedemler bozuluyolar calisma mevzusuna.
Kittycim naber ya? Nurnbergim napiyo? Wolckernstrassem:) Aslinda yatiyodum seni gorunce dayanamadim yaziyim dedim. Bu arada benim maile cevap atan olmadi:S Biliyosun..
Bu Nurnberg bole iste psikopatlar. Benim sigortayi gorup tamam oldu diyip beni resmen 3 saat bekletip iceri girince direk hayir olmamis diyip yollamislardi:) Hicbi laflarina guven olmaz.Bende iyi sabir varmis onu anladm.
Valla sen sanslisin Burcucum.
Umarim halledersin su almancayida en yakin zamanda..Yaparsin sen.
Bu aradaa oyun cok eglenceliydi. Tesekkurler davet icin:) Guzel bi aksam oldu.

ipek

Almanya\'da Masraflar

Mesaj gönderen ipek » Prş Oca 29, 2009 12:32 am

Bu arada arkdslr kusura bakamyin baslikla alakasiz yazmisim.
Masraflara gelirsek evet calisirim nasilsa diyip gelmeyin. Yani sansiniz yaver gitmeyebilir. Burda artik eskisi gibi is imkanlari yok malesef.

kitty26

Almanya\'da Masraflar

Mesaj gönderen kitty26 » Prş Oca 29, 2009 2:51 am

canim arkadasim sadece sende degilsin burda tanidigim baska arkadaslarada aynini yaptilar..yabancilar subesinden bir kadinla tanistim sonrasinda sana calisma izni veremezler almanca bilmiyorsun al passini yanima gel dedi bende kacis o kacis hastayim dedim gitmedim korkumdan:) bunlarda ne yaptigini bilmiyorki...bu arada guzel cicegin ve yuregin icin cok cok tesekkurler iyiki geldin keske denizde hastalanmayip arkadaslariyla gelebilseydi neyse kisa zaman sonra yapariz bir bayern bulusmasi...burda havalar 2-3 gundur cok cok iyi ama nurnberg ozlemis seni ona gore gel hadi artik;)

b00ne

Almanya\'da Masraflar

Mesaj gönderen b00ne » Prş Oca 29, 2009 1:53 pm

herkese merhaba.bu konu onemli konu =)yillik 10 .000 euro yeterli mi acaba?

der Nordostwind

Almanya\'da Masraflar

Mesaj gönderen der Nordostwind » Prş Oca 29, 2009 2:03 pm

kardes yillik 10.000 euro yeter tabiki ama bu bir yandanda kisiye bagli. bu yazinin ust kisimlarini okudugunda sabit giderleri (kira, sigorta vb.) gorebilirsin. bana kalsa yeter bu para

maniaturk

Almanya\'da Masraflar

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Oca 30, 2009 3:28 pm

Yillik 10 bin euro yeter hatta artar bile o yuzden yaniniza fazla almayin :D ne kadar alirsaniz o kadar harcarsiniz :D bence gerektigi kadar alin. ihtiyac olunca ekstra tr den isteyin vs. :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Almanya\'da Masraflar

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Tem 30, 2009 6:29 pm

Bloke hesapsa eger zaten o miktarin altinda yatiramiyoruz yani eksik parayla gelmek imkansiz ancak garantor\'de nasil olur bilemem artik gunde tek ogun yer,eglenmeye gitmezsiniz olur biter sanirim =)

awesom-o

Almanya\'da Masraflar

Mesaj gönderen awesom-o » Cmt Ağu 01, 2009 8:54 pm

bu sorunun cevabini aradim ama bulamadim. acaba ilk yil bloke hesapla gittikten sonra vize uzatmak icin her yil bloke hesaba ihtiyac var midir?
[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Bloke hesapsa eger zaten o miktarin altinda yatiramiyoruz yani eksik parayla gelmek imkansiz ancak garantor\'de nasil olur bilemem artik gunde tek ogun yer,eglenmeye gitmezsiniz olur biter sanirim =)[/quote]

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Almanya\'da Masraflar

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Ağu 02, 2009 1:11 pm

Hayir gerek yoktur,sadece bir yil sonunda banka hesaplarina bakabilirler o kadar.

adzeson

Almanya\'da Masraflar

Mesaj gönderen adzeson » Pzr Oca 24, 2010 8:01 am

Hayir gerek yoktur,sadece bir yil sonunda banka hesaplarina bakabilirler o kadar.[/quote]

her zaman bakiyorlarmi yoksa oyle bir ihtimal mi var?

ybrk

Almanya\'da Masraflar

Mesaj gönderen ybrk » Pzr Eki 24, 2010 12:58 pm

[quote]adzeson tarafindan yazilan metin:
Hayir gerek yoktur,sadece bir yil sonunda banka hesaplarina bakabilirler o kadar.[/quote]

her zaman bakiyorlarmi yoksa oyle bir ihtimal mi var?[/quote]

Ilk 3 aylik vizeni uzatmaya gittiginde yabancilar dairesine sorarsin veya onlar soyluyorlar zaten.
Mesela ben Erfurt\'tayim, oturum izni aldigimda oradaki gorevli seneye ayni islemleri tekrar yapacaksin, finansal durumunu gosteren belgeleri getirmeyi unutma dedi.

Zeynepp

Almanya\'da Masraflar

Mesaj gönderen Zeynepp » Sal Eki 26, 2010 7:28 pm

[quote]tsc0716 tarafindan yazilan metin:
Cevap vericek yokmu ?[/quote]

60-65 euro gibi saglik sigortan olucak o sanirim eklenmemis. bir de semester basina 103 euro ogrenim materyalleri tutuyormus. eger doga bilimlerinden bir bolum okursan bu rakam 265 ve daha fazlasi olabilirmis. bunlari da eklediginde zaten 500-600 arasi bir sey yapiyor.