Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TUM Kaydı için Sağlık Sigortası

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zumrutyesili

Re: TUM Kaydı için Sağlık Sigortası

Mesaj gönderen zumrutyesili » Pzr Ağu 23, 2020 6:20 pm

Herkese merhaba, winter semester için ben de Management and Technology master programından kabul aldım. Konudan biraz farklı olacak ama corona yüzünden admissionı kabul edip etmemek konusunda kararsızım. Avrupa'da ikinci dalga gelecek gibi görünüyor dolayısıyla bir sonraki döneme ya da seneye winter a ertelemek geçiyor aklımdan. Ayrıca yakın zamanda vize randevusu alabilir miyim ondan da emin değilim zira şuan idata da çok büyük yoğunluk var ve eski randevuları almaya başlamışlar. Sizler ne düşünüyorsunuz, bana ne tavsiye edersiniz? Herkese şimdiden teşekkür ederim.

dj24

Mesaj gönderen dj24 » Prş Ağu 27, 2020 12:47 pm

zumrutyesili yazdı: Pzr Ağu 23, 2020 6:20 pm Herkese merhaba, winter semester için ben de Management and Technology master programından kabul aldım. Konudan biraz farklı olacak ama corona yüzünden admissionı kabul edip etmemek konusunda kararsızım. Avrupa'da ikinci dalga gelecek gibi görünüyor dolayısıyla bir sonraki döneme ya da seneye winter a ertelemek geçiyor aklımdan. Ayrıca yakın zamanda vize randevusu alabilir miyim ondan da emin değilim zira şuan idata da çok büyük yoğunluk var ve eski randevuları almaya başlamışlar. Sizler ne düşünüyorsunuz, bana ne tavsiye edersiniz? Herkese şimdiden teşekkür ederim.
Kabul alsam kesin giderdim. Ne olacak ki dersler kasımda başlıyor. Her halükarda o tarihe kadar gidersiniz sanırım. Corona için zaten herşey belirsiz.

Bu arada konudan bağımsız bende aynı bölüme başvurdum 30 haziranda, ve hala bana dönmediler. Siz ne zaman başvurmuştunuz acaba?

mopneet

Mesaj gönderen mopneet » Prş Ağu 27, 2020 2:36 pm

dj24 yazdı: Prş Ağu 27, 2020 12:47 pm Kabul alsam kesin giderdim. Ne olacak ki dersler kasımda başlıyor. Her halükarda o tarihe kadar gidersiniz sanırım. Corona için zaten herşey belirsiz.

Bu arada konudan bağımsız bende aynı bölüme başvurdum 30 haziranda, ve hala bana dönmediler. Siz ne zaman başvurmuştunuz acaba?
Ben de aynı bölüme başvurdum. VPD'mi geç iletebildim, 11 Ağustos'tan birkaç gün önce. Hala yanıt bekliyorum.

Bugün ders seçim dönemiyle ilgili bir mail geldi sadece.

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Prş Ağu 27, 2020 4:57 pm

carolput yazdı: Çrş Ağu 12, 2020 3:43 pm Merhabalar,

TUM Msc. in Management and Technology programı için okuldan için fiziksel olarak orada bulunmam gerektiğine dair belge istedim ancak şöyle bir yanıt verdiler.

A corresponding confirmation that certain formats may be held in presence on campus can be downloaded in TUMonline. As soon as you have submitted an online application, you will find a “confirmation of registration for submission to authorities” at the self-service view in the application section of your TUMonline account. This document confirms that individual formats can take place on campus in the winter semester 2020/21.

Fiziksel olarak orada bulunmam gerektiğine dair bu belge yeterli mi bilgisi olan var mı?
Hocam ben 25 ağustosta vize görüşmesinde admission letter ın ilk sayfasına bahsettiğiniz belgeyi koydum. Hiç problem olmadı. Yani fiziksel katılım belgesi veya bunun gibi eşdeğeri bir belge olmazsa zaten vize sürecini başlatmazlardı bence. Yani bu belgeyi kullandım ve bende bir problem olmadı görünüyor ki aynı gün içerisinde birkaç tum kabulü olanlar da onu kullandılar. Belge de şu bu arada :Resim

Siz ne yaptınız, vize başvurunuzu yapabildiniz mi?

dj24

Mesaj gönderen dj24 » Prş Ağu 27, 2020 9:04 pm

mopneet yazdı: Prş Ağu 27, 2020 2:36 pm Ben de aynı bölüme başvurdum. VPD'mi geç iletebildim, 11 Ağustos'tan birkaç gün önce. Hala yanıt bekliyorum.

Bugün ders seçim dönemiyle ilgili bir mail geldi sadece.
Evet aynı maili bende aldım. Birde üstüne soru sormayın bizi darlamayın süreçle ilgili gibi şeyler söylemişler.
Siz VPD için epey beklemişssiniz. Bende Temmuz ortalarında ancak iletebilmiştim.

beratbiber

Mesaj gönderen beratbiber » Prş Tem 14, 2022 12:25 am

Arkadaşlar merhaba, sanırım başlığı açan arkadaşın sorusu cevaplanmamış ancak aynı soru benim de kafamı karıştırıyor. Ben Fintiba Plus kullanarak DAK üzerinden sigorta almayı planlıyorum ancak okula kayıtta sorun yaşar mıyım bilemiyorum. TUM Online'da bilgi girerken sigorta kısmında "insurance number" istiyor ve sigortayı kanıtlayacak bir belge talep ediyor. Fintiba ise şöyle diyor: "The necessary health insurance documents for university enrolment will be provided as soon as DAK-Gesundheit has confirmed the application and the health insurance number is available." Bu yöntemi kullanıp TUM'a kayıt olan arkadaşlar varsa tecrübelerini aktarabilirlerse sevinirim.