Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'ya Girişte Ulusal Vizenin Geçerlilik Süresi hk.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
avianco

Almanya'ya Girişte Ulusal Vizenin Geçerlilik Süresi hk.

Mesaj gönderen avianco » Cum Tem 03, 2020 2:43 pm

Merhabalar herkese,

Sommersemester 2020 için TU Darmstadt'tan Mekatronik master programı için kabul almıştım, ancak koronavirüs yüzünden kabulümü son dakikada bir sonraki döneme ertelediler. Vize almıştım, ancak vizenin tarihi büyük ölçüde yaz dönemine göre ayarlandığı için Eylül sonuna doğru bitiyor. Okulun kayıtları ise 1 Eylül'de başlıyor. Ani bir sıkıntı olmaz ise Almanya'ya Ağustos ortası gibi gitmeyi düşünüyorum.

Sormak istediğim şey ise: 'Almanya'ya girerken vizenizin şu kadar ay geçerli olması gerekir' diyip ülkeye alınmama gibi bir risk var mıdır, buna benzer bir durum deneyimleyen arkadaşlar oldu mu? Ve böyle bir süre varsa ne kadardır, uzatılması mümkün müdür? Konsolosluğa mail atıp sorduğumda vizeniz geçerliyse seyahat edebilirsiniz dediler ancak emin olmak için tecrübelerinizden faydalanmayı çok isterim :)

Çok teşekkürler şimdiden, herkese saygı ve sevgiler.

Cevarsiyonal

Re: Almanya'ya Girişte Ulusal Vizenin Geçerlilik Süresi hk.

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Cum Tem 03, 2020 3:20 pm

Almanyaya hala seyahat uyarısının olduğunu ve acil durumlar dışında kabul edilmediğini biliyorum. Vizenizin süresinin azalması bir sıkıntı yaratmaz elbet fakat gittikten sonra okulların dönem tarihleri hala belirsizken oturum izni gibi işlemleri nasıl halletmeyi düşünüyorsunuz?