Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

IZMIR KONSOLOSLUGU

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
erich07

IZMIR KONSOLOSLUGU

Mesaj gönderen erich07 » Çrş Haz 02, 2010 4:57 pm

merhaba arkadaslar ben erasmus ogrencisiyim. Acaba Izmirden vize alinirken hangi belgelerin tercumesi gerekiyor almancaya. BILDIGIM KADARIYLA TAHHAUTNAME TERCUMESI GEREKIYOR BASKA ?* GIDEN ARKADASLAR LUTFEN YARDIM

erich07

IZMIR KONSOLOSLUGU

Mesaj gönderen erich07 » Çrş Haz 02, 2010 5:32 pm

SON OLAEAK HANGI BELGELER GEREKIYOR TAM OLARAK IZMIR ICIN ?KOMPLE?

baran burak

IZMIR KONSOLOSLUGU

Mesaj gönderen baran burak » Çrş Haz 02, 2010 5:43 pm

http://www.izmir.diplo.de/Vertretung/iz ... hland.html bu adresten bakabilirsin izmir alman konsoloslugu resmi sitesi iyice incele

erich07

IZMIR KONSOLOSLUGU

Mesaj gönderen erich07 » Prş Haz 03, 2010 11:26 am

[quote]baran burak tarafindan yazilan metin:
http://www.izmir.diplo.de/Vertretung/iz ... hland.html bu adresten bakabilirsin izmir alman konsoloslugu resmi sitesi iyice incele [/quote]SAOL BURAK ama ogrenmek istedigim IZMIRDEN VIZE ALAN ARKADASLAR TECRUBELERI VE TAM OLARAK HANGI BELGELERIN TERCUMESI GEREKIYOR.YANI ANKARADAN ALAN BI ARKADASIM IKAMETGAH BELGESINI BILE ALMANCAYA CEVIRDIK DEMISTI .IZMIR ICIN DURUM NE? TAAHHUTNAME ALMANCAYA CEVIRISI GEREKIYOR?BASKA HANGI BELGELER VAR? IZMIRDEN ALAN ARKADASLAR BAKARSA DAha guzel olur ..

Gurhan

IZMIR KONSOLOSLUGU

Mesaj gönderen Gurhan » Cum Haz 04, 2010 1:44 am

internet sitesinde yazan ne isteniyorsa onu gotur fazlasinagerek yok saglik sigortasini simdi yaptirmana bile gerek yok vizen ciktimi yaptirtiolar diploma oss belgesi gibi onemli seyleri sadece almancaya cevirt ikametgah a gerek yok almiyorlar bile cok ters bi konsolosluk dikkat et mutluluk hormonu salgila etrafina alirsin vizeni kolay gelsin

erich07

IZMIR KONSOLOSLUGU

Mesaj gönderen erich07 » Cmt Haz 05, 2010 1:26 pm

[quote]maykeL tarafindan yazilan metin:
internet sitesinde yazan ne isteniyorsa onu gotur fazlasinagerek yok saglik sigortasini simdi yaptirmana bile gerek yok vizen ciktimi yaptirtiolar diploma oss belgesi gibi onemli seyleri sadece almancaya cevirt ikametgah a gerek yok almiyorlar bile cok ters bi konsolosluk dikkat et mutluluk hormonu salgila etrafina alirsin vizeni kolay gelsin[/quote]tessekur ederim (:

Thehelys

IZMIR KONSOLOSLUGU

Mesaj gönderen Thehelys » Sal Haz 15, 2010 10:00 pm

Erasmus yada dil kursu ogrencisi, bachelor, lisans, master yada doktora ogrencisi olman birseyi gerektirmiyor.. sitede bolca orneklerini bulabilirsin hangi belgelerin istendiginin... Zaten eger erasmus ogrencisiysen konsolosluktan yada okuldan sana bilgi vermeleri gerekir... Ama siteyi iyice bi arastir derim ben

denizf35

IZMIR KONSOLOSLUGU

Mesaj gönderen denizf35 » Cum Haz 24, 2011 2:45 am

Hahaha bolca mutluluk hormonu salgilamali yani :) ama hizli cikiyor vize sanirim cunku benim bir arkadas Almanya icin basvuru yapmisti ben de ayni anda Avusturya icin ve kiz Almanya\'ya gideli 2-3 ay olmusken ben hala vizeden haber bekliyordum(23 eylulde basvurmustum, vizeyi 8 subatta aldim).. Danismanlik sirketlerine kanip da hareket etmek yerine iyice arastirip konu hakkinda gerekli bilgiye kisinin kendisi ulassa daha mantikli. Umarim Izmir Konsoloslugu sorun yaratmiyordur. Ben de kendimi bu dusunceye hepten kaptirdim, hadi bakalim sonumuz hayir ola :D
F. Deniz

ywzslm

IZMIR KONSOLOSLUGU

Mesaj gönderen ywzslm » Cum Haz 24, 2011 9:48 am

konsooslugu cok dikkat et mululuk hormonu salgila etrafin gulucukler sac harbiden ters bir yer.

denizf35

IZMIR KONSOLOSLUGU

Mesaj gönderen denizf35 » Cum Haz 24, 2011 12:04 pm

Deme ya :D O gun gelecek mi acaba... Hani o gunu goreyim ama mutluluk hormonu sacmasam da olur xD
F. Deniz

mehmetcobanlar

IZMIR KONSOLOSLUGU

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Haz 25, 2011 6:42 pm

Benim bir abim Ates , 2 gunde alip rekor kirdi :) konusma kabiletin pozitif enerjin ve emin bir konusma isi goturur..ama eylulden subat a kadar vize beklemek bilmiyorum nasil birseydir ben agustosda vizeye gidecegim insallah sorun yasamayiz
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

denizf35

IZMIR KONSOLOSLUGU

Mesaj gönderen denizf35 » Cmt Haz 25, 2011 7:57 pm

Iyi sanslar. Benim belli olmaz. Daha uni-assist var... :(
F. Deniz

maykireos

IZMIR KONSOLOSLUGU

Mesaj gönderen maykireos » Cmt Haz 25, 2011 9:43 pm

Evet Izmir konsoloslugundan rekor surede vize aldim :) .Ancak bu oradaki memura bagli. Benim gorustugum kisi almandi ve beni gercekten dinledi amacimi anlatmama firsat verdi. Bu arada ikematgah kayitli nufus ornegi falan onlarin hicbirini almadi. Birakin tercumesini orjinaline bile bakmadi. Benim vizeye Izmirde girecek arkadaslara tavsiyem kendinizi ezdirmeyin ancak ukela da olmayin :) O aradaki cizgide kalabilirseniz ve belge olarak eksiginiz yoksa vizeniz cikacaktir diye dusunuyorum.

mehmetcobanlar

IZMIR KONSOLOSLUGU

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Haz 25, 2011 10:45 pm

[quote]denizf35 tarafindan yazilan metin:
Iyi sanslar. Benim belli olmaz. Daha uni-assist var... :([/quote]
ya bu uni-asst denen Unv nin netten kaydi oluyor deme ? bende duisburg-essen \'e boyle bir kayit yaptim fakat daha basvurmadim.

denizf35

IZMIR KONSOLOSLUGU

Mesaj gönderen denizf35 » Pzr Haz 26, 2011 12:19 am

Haftaya bir engelim olmazsa Izmir\'deyim. Annem de razi geldi ama yarim agizla tabi.. :) Islemlere bir an once baslamaliyim. Ama ya olmazsa diye korkuyorum da adamlar demesin bir de Viyana\'da almanca ogrenememissin ne diye Almanya\'ya gidesin :S Zaten ola ki onay alirsam oraya gidince calismazsam zaten ayvayi yerim.. Basta ailemin baskisi var uzerimde ama hevesliyim de cok. Ins. her sey cok daha hayirli, guzel olur hepimiz icin de.. Benim su uni-assist isini cozmem gerekecek en kisa surede ooof... Nasil bir sistemdir bu boyle :O
F. Deniz

mehmetcobanlar

IZMIR KONSOLOSLUGU

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Eki 15, 2011 12:25 pm

Paylasmak istedigim bir yazi , beraberin de bir sorum var ;

Izmir Konsolostlugun sitesinde :

Vize Sonucu - Entschiedene Visumsantraege

Asagida belirtilen barkod numarali sahislarin vize sonucu icin hafta icinde hergun mesai
saatleri 8:00 – 10:30 arasi pasaportlari ile birlikte Baskonsoloslugumuza gelmeleri rica olunur.
Ertesi gun vizelerini alabileceklerdir. Randevu alinmasina gerek yoktur. Lutfen asagida
aciklamalari bulunan belgelerden sizin icin belirtilmis olanlari dikkate aliniz ve beraberinizde
getiriniz

• Seyahat Saglik Sigortasi = Krankenversicherung = KV
• Vukuatli Nufus Kayit Ornegi = Personenstandsregister = PR
• Adli Sicil Kaydi cevirisi ile birlikte = Fuhrungszeugnis mit Ubersetzung = FZ
• Saglik Raporu = Gesundheitszeugnis = G

Bizler numaramizi sitede gordugumuz takdirde bunlari vize bastirmaya giderken yanimiza alacakmiyiz ? yoksa sadece gezi amacli giden kisiler icin mi gecerlidir ?

mehmetcobanlar

IZMIR KONSOLOSLUGU

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Eki 15, 2011 12:31 pm

Sanirim bunlar eksik belgelerin getirilmesi icin olmali ???

MERVE ASCI

IZMIR KONSOLOSLUGU

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cmt Eki 15, 2011 2:44 pm

"...sizin icin belirtilmis olanlari dikkate aliniz ve beraberinizde
getiriniz." senden istenen hangisi ise eksik belge gibi hazirlayip yaninda gotureceksin. adli sicil kaydi ve saglik raporu istemeleri cok ilginc.ilk defa goruyorum

mehmetcobanlar

IZMIR KONSOLOSLUGU

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Eki 15, 2011 2:51 pm

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:

"...sizin icin belirtilmis olanlari dikkate aliniz ve beraberinizde
getiriniz." senden istenen hangisi ise eksik belge gibi hazirlayip yaninda gotureceksin. adli sicil kaydi ve saglik raporu istemeleri cok ilginc.ilk defa goruyorum[/quote]

Izmir hep siradisi.. :)