Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

mühendislikte farklı bölümde yüksek lisans

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mekatronikci

mühendislikte farklı bölümde yüksek lisans

Mesaj gönderen mekatronikci » Pzr Haz 21, 2020 7:20 pm

Arkadaslar arastırdım fakat forumda bunun benzeri bir konu bulamadım. Ben "makine mühendisliğinden" 12 ay sonra meun olacağım. 3 yıldır okuyorum ama bu sürecte bireysel ilgim olduğu icin yazılım dillerinde kendimi gelistirdim yüksek lisansımı da yazılımla ilgili bir bölümde yapmak istiyorum. computer science, software engineering gibi. böyle durumlarda bölüm benzer değilse vizede sorun olabilir dediler ama mühendislikten mühendisliğe olduğu icin bunlar benzer sayılabilir mi emin olamadım. içerikler tabiki tutmuyor da işte, bir umut size soruyorum

bilgisi olan var mı acaba? veya farklı bölümde okuyup vizede sorun yaşayan - yaşamayan kişiler?

ozgecakmak

Re: mühendislikte farklı bölümde yüksek lisans

Mesaj gönderen ozgecakmak » Pzr Haz 21, 2020 9:26 pm

bildiğim kadarıyla konuşuyorum.

evet okullar derslerde en az %70 benzerlik arıyorlar. ancak yakın bir arkadaşımın direkt şahsıma söylediğine göre;

örn; makinadan lisans alıp informatikten yüksek lisansa başvuranlara değerlendirme heyeti şöyle bir bakıyor, bu öğrenci neden bize başvurmuş diye. "ilgilerini çekiyor merak ediyorlar" demişti arkadaşım. yani eğer yazılım alanı ile alakalı kapasiteni, tecrübeni, bilgini, sağlam evraklarla kanıtlayabilirsen ne kabul almada ne vize başvurusunda sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. github arşiv dökümün olabilir, çalıştığın firmalar olabilir, sertifikalar olabilir.

benimki yalnızca sağlam bir duyum.

kleinebereich

Mesaj gönderen kleinebereich » Pzt Haz 22, 2020 10:51 am

her okulun hatta okul içinde her bölümün prüfungsordnungu yani giriş kabul yönergesi farklıdır.Yukarıda bahsedildiği gibi öznel yorumlar değil sabit değişmez kriterleri olur genelde.Mühendislikler için genelinde belli bir kredi puanına kadar ders eksiklerini kabul ediyor bazı okullar (30 cp ye kadar).Alan dışı master için kabul mühendislikte zor Almanya için.

ozgecakmak

Mesaj gönderen ozgecakmak » Pzt Haz 22, 2020 9:51 pm

kleinebereich yazdı: Pzt Haz 22, 2020 10:51 am her okulun hatta okul içinde her bölümün prüfungsordnungu yani giriş kabul yönergesi farklıdır.Yukarıda bahsedildiği gibi öznel yorumlar değil sabit değişmez kriterleri olur genelde.Mühendislikler için genelinde belli bir kredi puanına kadar ders eksiklerini kabul ediyor bazı okullar (30 cp ye kadar).Alan dışı master için kabul mühendislikte zor Almanya için.
evet tabi ki zor bunu belirtmekte fayda var