Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize a1 kabul eder mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
erenbozkaya34

Vize a1 kabul eder mi?

Mesaj gönderen erenbozkaya34 » Pzt Haz 15, 2020 5:22 pm

Selamlar 27 eylulde sartlı kabul tarihim bitiyor temmuz ortasında a1 goethe belgesi alıp türkiyede a2 kursuna devam ettiğime dair bir belge gösterirsem negatif cevap alma sansımı artırır mı. Bildiğiniz üzere uzun bir süre goethe ve konsolosluk kapalıydı ?

chosen

Re: Vize a1 kabul eder mi?

Mesaj gönderen chosen » Pzt Haz 15, 2020 5:55 pm

erenbozkaya34 yazdı: Pzt Haz 15, 2020 5:22 pm Selamlar 27 eylulde sartlı kabul tarihim bitiyor temmuz ortasında a1 goethe belgesi alıp türkiyede a2 kursuna devam ettiğime dair bir belge gösterirsem negatif cevap alma sansımı artırır mı. Bildiğiniz üzere uzun bir süre goethe ve konsolosluk kapalıydı ?
Hocam ben mart 12 de Ankarada vize görüşmesine girdim. A1 sertifikası ve goethe A2.1 , A2.2, B1.1 katılım belgelerim ile vize görüşmesine girdim. Sorunsuz geçen vize görüşmesinden 1 gün sonra konsolosluktan aradılar ve benden amirinin A2 veya B1 sertifikası istediğini söyledi. İşin garibi vize görüşmesinde Almancanın A sı geçmedi hatta ingilizce konuştuk ve ingilizce bir sınav gibi birşey verdi onu yaptım. 15 Ağustosa kadar ek evrak süresi verdiler haziranda A2 sertifika sınavına girecem. Benim deneyimin bu şekildeydi. Bende goethe katılım belgesini kabul ediyorlar diye biliyordum bu şekilde giden arkadaşlar ile de konuşmuştum ama bana katılım belgesinin geçerli olmadığı söylendi. Belki konsolosluktaki görevli orda Alamanca birşeyler sorsaydı cevaplayabileceğimi düşünüyor. Belki senin görüşmen daha farklı geçebilir.