Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Psikoloji lisans

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tugce98

Psikoloji lisans

Mesaj gönderen tugce98 » Cum Haz 12, 2020 1:52 am

Arkadaşlar merhaba,

ben Almanya'da Erziehungswissenschaft okuyorum bu ilk dönemim ancak bölümümü değiştirmek istiyorum.Kış dönemi için psikolojiye başvuru yapmayı düşünüyorum.Aranızda şuan Almanya'da psikoloji lisans okuyan varsa yardımcı olabilir mi?

1.Sorum: 2,7 NC ile psikoloji (bachelor) kabul alma ihtimalim nedir? (Nrw'deki Unilere başvuru yapacağım)
2.Sorum: Türkiye'de felsefeye yerleşmiştim bu durumda psikolojiden kabul almamda sıkıntı çıkar mı? Çünkü çoğu Uni'de psikoloji Bachelor of Science olarak geçiyor, bazı yerlerde ise Bachelor of Arts.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Psikoloji lisans

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 12, 2020 1:48 pm

1- Kimse bilemez ama TIP agirlikli psikoloji egitimi verenlerde cok düsük, sosyoloji agirlikli verenlerde daha yüksek.

2- Yine üniversite göre degisiyor. TIP agirlikli psikoloji verenler büyük ihtimal kabul kabul etmez, digerleri kabul eder.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Cum Haz 12, 2020 3:52 pm

Physiker yazdı: Cum Haz 12, 2020 1:48 pm 1- Kimse bilemez ama TIP agirlikli psikoloji egitimi verenlerde cok düsük, sosyoloji agirlikli verenlerde daha yüksek.

2- Yine üniversite göre degisiyor. TIP agirlikli psikoloji verenler büyük ihtimal kabul kabul etmez, digerleri kabul eder.
Teşekkürler :)

dumspirospero

Mesaj gönderen dumspirospero » Cmt May 15, 2021 12:45 am

Merhaba siz önce bu bölüm için kabul alıp daha sonra psikoloji bölümüne mi geçtiniz? Tam olarak nasıl oldu anlatabilir misiniz? Kabul aldığınızda almanca seviyeniz neydi acaba? Ben de almanya’da psikoloji lisansı istiyorum. Nc notumun yüksek geleceğini sanmıyorum hiç o yüzden sormak istedim