Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Felsefe ya da psikoloji alaninda en iyi egitim hangi universitede?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
aselimcitak

Mesaj gönderen aselimcitak » Pzt May 31, 2010 12:16 am

Merhaba arkadaslar;
Ben Bilkent Universitesi´nde felsefe bolumunde okuyorum lakin egitim hayatima Almanya`da devam etme konusunda kararliyim.Turkiye´de okudugum bolumun hakki verilmiyor ve uzunca bir sure boyle devam edicek.Benim birkac tane sorum olucak;
1.Almanya´da felsefe ve psikoloji alaninda en saygin egitim hangi universitede?
2.Eger mumkun ise ve gercekten kaliteli bir egitim veriyorsa felsefe okudugum halde psikoloji bolumune basvuru yapabilir miyim?
3.Almanca sadece adimi soylemeyi bilmiyorum :) Bana onereceginiz universitelerin basvuru kosullari icin sikinti yaratir mi?Cunku dil egitimini herhangi bir okuldan kabul almadan baslamak istemiyorum.
Simdiden yardimlariniz icin tesekkur ederim.

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Pzt May 31, 2010 2:09 am

merhaba ben Jena\'da psikoloji okuyacagim ben de senin gibi ayni durumdan yakindigim icin almanyaya geldim okulu bitirip burda calismayi dusunuyorum.

almanyada felsefe okudugun halde psikolojiye gecebiliyorsun. 4 somester okuman gerekiyo ama turkiyede burda studienkollegi atlatman icin. felsefe de devam etmek istersende belki derslerini saydirarak kaldigin yerden devam edersin ki bu biraz zor tam bilmiyorum ama. genelde en bastan baslatiyolar 4 somester okumamis ogrencileri.

almanyada felsefeyi bilmiyorum ama psikoloji de Jena ve Heidelberg basi cekiyor. sonra Freiburg geliyor. Hamburg universitesi de iyi oraya gitmek istemistim ama Jenadan kabul aldim.

bi uniden kabul almadan dil kursuna baslamak istemiyorum demissin :D okulda tam tersini dusunuyor iste ulkesinde B1 vermis insana dil kursumda yer veriririm diyor. sifirdan kabul eden okul az. Friedrich Schiller universitesi kabul ediyor sifirdan ogrenci ama sunu soylemek gerekirse cok zorlanirsin ingilizce bilen insan da az gencler bile pek ingilizce bilmiyor. ben burda B2 kursuna gidiyorum suanda acikcasi daha yeni yeni biraz kendimi adam gibi ifade etmeye basladim.

isin kisasi ilk once elinde en azindan A1 sertifakasi olsun vize alabilmen icinde :D gerekli sonrasinda sansini denersin ama evrak hazirlamasi cok pahali onun icin sana tavsiyem biran once kursa basla

aselimcitak

Mesaj gönderen aselimcitak » Pzt May 31, 2010 2:24 am

Oncelikle ilgin icin tesekkur ederim.Heidelberg´in ununu tabiki biliyorum lakin onceligim Berlin´de bir universite olmak zorunda.Birde tam olarak anlayamadim.^almanyada felsefe okudugun halde psikolojiye gecebiliyorsun. 4 somester okuman gerekiyo ama turkiyede burda studienkollegi atlatman icin^ demisin.Yani direk olarak psikoloji bolumune basvuru yapamiyor muyum?Vize icin bir sikinti yasayacagimi dusunmuyorum hatirlattigin icin tesekkur ederim :) Birde bu b1 seviyesine Almanya gelip orda bir dil kursuna giderek ne kadar zamanda verebilirim.Turkiye´de saygin bir universite´de egitim goruyor olmam basvuru yaptigim universite icin bir kriter midir?Degilse kriterler nelerdir?tesekkur ederim.

aselimcitak

Mesaj gönderen aselimcitak » Sal Haz 08, 2010 10:51 pm

arkadaslar bu bolumler de okuyan ya da bilgi sahibi olan kimse yok mu