Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

duisburg-essen uni masterr ISE

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
windrock

Mesaj gönderen windrock » Cmt May 29, 2010 4:45 pm

slm arkadaslar :)

ben uni duisburg-essen den kabul aldim ISE makina masteri icin..

bikac sorum olucak insallah bilginiz vardir...

1- bolum zor mu? zaten orta duzey ingilizcem var cok az da almanca bolum kasarsa iyice zorlanir miyim??

2- sinav sistemleri ders devam olaylari nasil??

3- ISE makina da master yapan turkler var mi? yalniz kalmiyim simdi orda :)

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Pzr May 30, 2010 8:31 pm

Almanca en az a2 olsa gerek ingilizce iicn toefl 580 istediklerini biliyorum ama

windrock

Mesaj gönderen windrock » Pzt May 31, 2010 11:16 pm

hic duisburg-essen ISE programlarinda okuyan yok mu ya da bilgisi olan :(

Jeanne

Mesaj gönderen Jeanne » Pzt Haz 28, 2010 9:43 pm

Merhaba,

Ben de ISE CSCE Master programina basvurdum. Yakin zamanda kabul alip almadigima dair bilgi gelir herhalde. Basvurduktan ne kadar sure sonra nasil ogrendin ve okula bildirdigin ortalama neydi paylasir misin? Kabul alir miyim bilmiyorum, sabredemiyorum. :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 29, 2010 4:13 am

[quote]windrock tarafindan yazilan metin:
slm arkadaslar :)

ben uni duisburg-essen den kabul aldim ISE makina masteri icin..

bikac sorum olucak insallah bilginiz vardir...

1- bolum zor mu? zaten orta duzey ingilizcem var cok az da almanca bolum kasarsa iyice zorlanir miyim??

2- sinav sistemleri ders devam olaylari nasil??

3- ISE makina da master yapan turkler var mi? yalniz kalmiyim simdi orda :)[/quote]

Bolum,dersleri ve okulu aksatmazsan zor degil.Iki erasmuscu arkadas vardi teknik bolumde okuyan,birisi ilk donem kaldi ve TR\'ye geri dondu digeri ise orta halde devam ediyor..
Ingilizce bir belgen yoksa yani TOEFL gibi cok zorlanirsin.
Sinav sistemleri sakaya gelmez bir dersten 3 kere kalirsan okuldan atilma ihtimalin var ve o dersi eyalet genelinde alamama.
Turk bulma ihtimalin yuksek.Bolumde olmasa bile ortak derslerde arkadas edinebilirsin.

mech_86

Mesaj gönderen mech_86 » Cum Şub 11, 2011 5:42 pm

B.sc yazanlar bachelor yani lisans egitimi veriyor master olan ise Msc. yani master in science. Makineyle ilgili 4 modul verilmis. Benim de cok istigim bir modulu teskil ediyor ayrica:) Ama benim de bolumle ilgili sorularim var. Birkac saat once sordum ama bilen yok sanirim cevap gelmedi.

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Cum Şub 11, 2011 5:43 pm

Onlari bende biliyorum
;)
@@EmRe@@

mech_86

Mesaj gönderen mech_86 » Cum Şub 11, 2011 5:47 pm

Farki sormussun ya ondan sey ettim :) Lisans egitimi olan almanca. Master olan ingilizce ve almanca. Ingilizce icin toefl/ielts , almanca icin de B1 seviyesini kanitlayan sertifika istemis. Ancak test-daf, dsh gibi sinavlara girilmesi zorunlu mu tam anlayamadim ben de...

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Cum Şub 11, 2011 5:51 pm

Ben Dui.Essen Makina muhenisligini dusunmeye basladim...Ancak universite sitesinde baktim bu bolumle ilgili birinde Maschinenbau (B.Sc.) digeri icinse Mechanical Engineering (ISE) (B.Sc) yaziyo ,sonucta ikiside lisans egitimi programi...

*Bunlari cevirdim ikiside Makina muhendisligi demek ama bu iki bolum arasinda ki fark ne ?Sonucta iki bolumde lisans egitimi veriyo ama mesela dersler ayni mi Mechanical Engineering(ISE) de sartlar daha agir gibime geldi yabanci dil yonunden falan TOFEL istiyo , Maschinenbau da ise boyle bisey yok anladim kadariyla ayrica bu 2 bolumden de mezun olurken sonucta ayni dereceler aliniyor degil mi is bulurken falan ayni sartlar mi yoksa artsi var mi birinden birinin ?
*Ayrica hangisine basvuru yapsak daha kolay kabul alma sansimiz oolur bana walla Maschinenbau daha kolay gibi geldi okuduguma gore bunu tercih edesim var ama anlamadim?
@@EmRe@@

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Cmt Şub 12, 2011 1:49 pm

[quote]Emre55 tarafindan yazilan metin:
Ben Dui.Essen Makina muhenisligini dusunmeye basladim...Ancak universite sitesinde baktim bu bolumle ilgili birinde Maschinenbau (B.Sc.) digeri icinse Mechanical Engineering (ISE) (B.Sc) yaziyo ,sonucta ikiside lisans egitimi programi...

*Bunlari cevirdim ikiside Makina muhendisligi demek ama bu iki bolum arasinda ki fark ne ?Sonucta iki bolumde lisans egitimi veriyo ama mesela dersler ayni mi Mechanical Engineering(ISE) de sartlar daha agir gibime geldi yabanci dil yonunden falan TOFEL istiyo , Maschinenbau da ise boyle bisey yok anladim kadariyla ayrica bu 2 bolumden de mezun olurken sonucta ayni dereceler aliniyor degil mi is bulurken falan ayni sartlar mi yoksa artsi var mi birinden birinin ?
*Ayrica hangisine basvuru yapsak daha kolay kabul alma sansimiz oolur bana walla Maschinenbau daha kolay gibi geldi okuduguma gore bunu tercih edesim var ama anlamadim?[/quote]

Bilgisi olan yoq mu yavvvhmmmhmmmhmmm:zoh
@@EmRe@@

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Şub 12, 2011 2:27 pm

adlarindan da anlasilacagi gibi birisi ingilizce okutulan mak muh. digeri almanca.. aradaki tek fark bu =) !

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Cmt Şub 12, 2011 2:30 pm

Sagolasin Gurkan Abi:D
@@EmRe@@

Jeanne

Mesaj gönderen Jeanne » Pzt Şub 14, 2011 11:09 pm

Dsh vs. tarzi sinava girmek gerekiyor mu diye sorulmus, ona da ben cevap vereyim. Insallah subat sonu kursum bitiyor ve sinav sonunda B1 sertifasini elde etmis olacagim. Katilim belgesini okul onayladi, nisan icin bitirme belgesi yeterli dediler. Toefl\'iniz varsa ISE iyi bir program gibi gorunuyor en azindan bilgisayar muhendisligi ders programi incelenirse oyle.