Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

PTT Yurtdışı Normal Kargo

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
isthatbenj

PTT Yurtdışı Normal Kargo

Mesaj gönderen isthatbenj » Çrş May 13, 2020 6:41 pm

Arkadaşlar ben 16 gün önce evraklarımı yolladım, yolladığım şube turpex kapalı olduğu için normal şekilde gönderdim. Memur bana 13 gün içinde gider demişti bugün 16. gün. Sizce ne yapmalıyım? Daha 1 ay var ama ben erken gitmesini istiyordum eksik falan çıkarsa söylesinler diye hemen. Tekrardan yollamalı mıyım sizce? Yolla diyorsanız bu sefer hangi kargo şirketini kullanayım. Cidden bu kadar mağduriyet yaşatacağını tahmin etmiyordum PTT'nin :cry: :cry: :(

berkai

Re: PTT Yurtdışı Normal Kargo

Mesaj gönderen berkai » Çrş May 13, 2020 7:08 pm

isthatbenj yazdı: Çrş May 13, 2020 6:41 pm Arkadaşlar ben 16 gün önce evraklarımı yolladım, yolladığım şube turpex kapalı olduğu için normal şekilde gönderdim. Memur bana 13 gün içinde gider demişti bugün 16. gün. Sizce ne yapmalıyım? Daha 1 ay var ama ben erken gitmesini istiyordum eksik falan çıkarsa söylesinler diye hemen. Tekrardan yollamalı mıyım sizce? Yolla diyorsanız bu sefer hangi kargo şirketini kullanayım. Cidden bu kadar mağduriyet yaşatacağını tahmin etmiyordum PTT'nin :cry: :cry: :(
Kendi mağduriyetinizi kendiniz yaratmışsınız esasında biraz, gerçi bilemezdiniz oradaki çalışanın söylemesi gerekliydi; ama işte pek ilgilenmiyorlar müşterilerle. Bence 20. güne ulaşır postanız ama keşke o şubede yoksa başka şubeden yollasaydınız Turpex'i. Genelde PTT'lerin bulundukları semtte ana merkez gibi şubeleri olur, oradan yolluyorlar Turpex'i, hepsi yollayamıyor, görevli söylememiş anlaşılan. Turpex genelde en geç 4 güne ulaşıyor. Eğer tekrar yollayayım beklemeyeyim derseniz Turpex kullanabilirsiniz 90-100 lira arası bir fiyatı var. Eğer hemen ertesi güne gitsin derseniz UPS'nin aynı günün sabahı mesai başlamadan dahi kargonuzu ileten servisleri var. Express Saver'ı tavsiye ederim yanılmıyorsam 60-70 Euro arası bir fiyatı vardı ancak ertesi güne ulaşıyor kargonuz, eğer acilse kullanın. Bu arada eğer ıslak imzalı ve elinizdeki nüshaları sayılı, limitli belgeler değilse tekrar yollamanız daha iyi olur erkenden, ama elinizdeki onaylı belgelerin kopyası azalacaksa ve sonradan tedarik etmeniz bu süreçte sıkıntılı olabilecekse ben beklemenizi tavsiye ederim zaten 16 gün olmuş.

https://www.17track.net/tr
Posta takibi için de bu siteyi kullanın, telefon uygulaması da var, statü değişikliği olduğunde hemen telefonunuza bildirim gelir, PTT'nin kendi bildirim sitesinden de daha iyi ve detaylı çalışıyor; bütün sistemlerden karşılıklı bilgi çektiği için.

isthatbenj

Mesaj gönderen isthatbenj » Çrş May 13, 2020 9:03 pm

berkai yazdı: Çrş May 13, 2020 7:08 pm Kendi mağduriyetinizi kendiniz yaratmışsınız esasında biraz, gerçi bilemezdiniz oradaki çalışanın söylemesi gerekliydi; ama işte pek ilgilenmiyorlar müşterilerle. Bence 20. güne ulaşır postanız ama keşke o şubede yoksa başka şubeden yollasaydınız Turpex'i. Genelde PTT'lerin bulundukları semtte ana merkez gibi şubeleri olur, oradan yolluyorlar Turpex'i, hepsi yollayamıyor, görevli söylememiş anlaşılan. Turpex genelde en geç 4 güne ulaşıyor. Eğer tekrar yollayayım beklemeyeyim derseniz Turpex kullanabilirsiniz 90-100 lira arası bir fiyatı var. Eğer hemen ertesi güne gitsin derseniz UPS'nin aynı günün sabahı mesai başlamadan dahi kargonuzu ileten servisleri var. Express Saver'ı tavsiye ederim yanılmıyorsam 60-70 Euro arası bir fiyatı vardı ancak ertesi güne ulaşıyor kargonuz, eğer acilse kullanın. Bu arada eğer ıslak imzalı ve elinizdeki nüshaları sayılı, limitli belgeler değilse tekrar yollamanız daha iyi olur erkenden, ama elinizdeki onaylı belgelerin kopyası azalacaksa ve sonradan tedarik etmeniz bu süreçte sıkıntılı olabilecekse ben beklemenizi tavsiye ederim zaten 16 gün olmuş.

https://www.17track.net/tr
Posta takibi için de bu siteyi kullanın, telefon uygulaması da var, statü değişikliği olduğunde hemen telefonunuza bildirim gelir, PTT'nin kendi bildirim sitesinden de daha iyi ve detaylı çalışıyor; bütün sistemlerden karşılıklı bilgi çektiği için.

Gönderdiğim şube de merkez PTT şubesiydi. Hocam virüs sebebiyle bütün PTT şubelerinde inanılmaz bir kalabalık vardı. Sıra bana gelince görevli bana Turpex sisteminin o anda kapalı olduğunu söyledi ve normal olanı kullanmak zorunda kaldım. Ama bana maximum 13 gün sürer dedi. Daha fazla sürer deseydi asla yollamazdım. 20 gün kesinse beklerim hocam ama internette yazılanları okudum daha fazla yazanlar olmuş. Elimde bütün belgelerin birer kopyası daha var ama şimdi de çekiniyorum yollamaya tekrardan.

dinlebenikucukkedi

Mesaj gönderen dinlebenikucukkedi » Cum May 15, 2020 11:35 pm

isthatbenj yazdı: Çrş May 13, 2020 9:03 pm Gönderdiğim şube de merkez PTT şubesiydi. Hocam virüs sebebiyle bütün PTT şubelerinde inanılmaz bir kalabalık vardı. Sıra bana gelince görevli bana Turpex sisteminin o anda kapalı olduğunu söyledi ve normal olanı kullanmak zorunda kaldım. Ama bana maximum 13 gün sürer dedi. Daha fazla sürer deseydi asla yollamazdım. 20 gün kesinse beklerim hocam ama internette yazılanları okudum daha fazla yazanlar olmuş. Elimde bütün belgelerin birer kopyası daha var ama şimdi de çekiniyorum yollamaya tekrardan.
https://community.deutschstudent.com/vi ... 29#p161329

bende belge gonderirken bu durumdaydi
suan korona sebepli daha da uzamis olabilir sureler

XxXxX

Mesaj gönderen XxXxX » Cmt May 16, 2020 12:46 pm

Geçmiş olsun ben ptt kargo online alışveriş sitesinden alışveriş yapmıştım. Yaklaşık 1 ay sonra geldi. Yurtdışı düşünemiyorum bile. Eğer tekrar yollamayı düşünüyorsan ups öneririm. Çok memnun kaldığım ben upsden.

isthatbenj

Mesaj gönderen isthatbenj » Cmt May 16, 2020 2:21 pm

dinlebenikucukkedi yazdı: Cum May 15, 2020 11:35 pm https://community.deutschstudent.com/vi ... 29#p161329

bende belge gonderirken bu durumdaydi
suan korona sebepli daha da uzamis olabilir sureler

Hocam Türkiyeden ciksa bi kargo Almanyada bu kadar uzun surmuyormus yerine ulasmasi. :/

isthatbenj

Mesaj gönderen isthatbenj » Cmt May 16, 2020 2:24 pm

XxXxX yazdı: Cmt May 16, 2020 12:46 pm Geçmiş olsun ben ptt kargo online alışveriş sitesinden alışveriş yapmıştım. Yaklaşık 1 ay sonra geldi. Yurtdışı düşünemiyorum bile. Eğer tekrar yollamayı düşünüyorsan ups öneririm. Çok memnun kaldığım ben upsden.
Fiyati cok tuzlu geldi hocam