Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

PTT-Turpex

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
isthatbenj

PTT-Turpex

Mesaj gönderen isthatbenj » Sal Nis 21, 2020 5:44 pm

Merhaba arkadaşlar, master başvurusu yapacağım.

Son zamanlarda PTT Turpex kullanan arkadaşlar var mı? Nedir sizce güvenilir mi? Uni-assist'in sitesinde iki adet adres yazıyor ikisini de yazmalı mıyım?

Son olarak, belgelerimi hazırladım arkadaşlar bunların hepsinde "imza+mühür+apostil" işlemi yapıldı. Farklı bi onay sürecinden geçmesine gerek yok dimi?

Edit: Bir de arkadaşlar okul benden ÖSYM belgesi talep etmiyor. Uni-assiste eklemedim sorun çıkartmazlar değil mi? Sonuçta okul istemiyor.

isthatbenj

Re: PTT-Turpex

Mesaj gönderen isthatbenj » Sal Nis 21, 2020 6:04 pm

Aklıma gelmişken "application overview"in çıktısını imzalıyor muyuz arkadaşlar? Bazıları imzalanması gerektiğinden bahsetmiş :? :?

isthatbenj

Mesaj gönderen isthatbenj » Sal Nis 21, 2020 9:43 pm

Up!

nautilus

Mesaj gönderen nautilus » Sal Nis 21, 2020 9:57 pm

Geçen haftalarda gönderdim, sıkıntı yok 1 hafta içerisinde ulaşır.

-Açık adres olanı kullanın, kısa olanı değil. Ben kısa olanla denedim şansımı kabul edilmedi, tekrardan yeni adresle göndermek zorunda kaldım.
-Web sitesinde tasdiklenmesi gereken şeyler tasdikliyse farklı bir işleme gerek yok.
-ÖSYM belgesini genelde isterler. Tekrardan bir kontrol edin derim ki sonradan tekrardan kargo masrafıyla ya da sürecinizin uzamasıyla uğraşmayın.
-Ben çıkartmıştım ama imzalamadım çünkü imzalanacak yer yok application overview da. Ona rağmen işleme konuldu, sorun çıkmadı. Sana kalmış.

isthatbenj

Mesaj gönderen isthatbenj » Sal Nis 21, 2020 10:05 pm

1- Evet hocam bir arkadaşım daha denemiş de kısa olanla onunki de geri dönmüş. Ben de ikinci uzun olana yollayayım.
3- Hocam ÖSYM Belgesini okul istemiyor. Ya A Levels(ne olduğunu bilmiyorum) ya da Lise Diploması istiyor. Ben uni-assistten çekiniyorum açıkçası çünkü okulun kendi portalından da başvuru yapılıyor. Orada istenilmedi.
4- Evet hocam signature kısmı yok, ben de imzalamayıp göndermeyi düşünüyordum tam.

Çok teşekkür ediyorum hocam bilgiler için. Çok iyi aydınlattınız. Sağ olun.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Nis 24, 2020 5:20 pm

Merhaba ben uni-assist e.V. 11507 Berlin GERMANY adresine gönderdim sorunsuz ulaştı ve TUM için 1.5 hafta içerisinde belgemi e-mail ile gönderdiler. Application form için uni-assistinkini imzalamadım çünkü imza alanı yoksa hiçbir belgeyi imzalamayın yazıyor sitesinde. Ama TUM un kendisi için olanda var oyüzden imzaladım

Başarılar..

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Cum Nis 24, 2020 7:25 pm

exectus yazdı: Cum Nis 24, 2020 5:20 pm Merhaba ben uni-assist e.V. 11507 Berlin GERMANY adresine gönderdim sorunsuz ulaştı ve TUM için 1.5 hafta içerisinde belgemi e-mail ile gönderdiler. Application form için uni-assistinkini imzalamadım çünkü imza alanı yoksa hiçbir belgeyi imzalamayın yazıyor sitesinde. Ama TUM un kendisi için olanda var oyüzden imzaladım

Başarılar..
Form göndermeniz gerektiği yazmıyor. Nerede gördünüz, gösterebilir misiniz?

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cum Nis 24, 2020 8:45 pm

kdemir yazdı: Cum Nis 24, 2020 7:25 pm Form göndermeniz gerektiği yazmıyor. Nerede gördünüz, gösterebilir misiniz?
Merhaba uni-assistin application formunu koymamız gerektiği konusunda herhangi bir yazı hatırlamıyorum ben her ihtimale karşı onun çıktısını alıp en başa koymuştum. Ama eğer belgede imza ve tarih yeri yoksa imzalamak gerekmiyor şeklinde bir yazı sitede mevcut.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Cum Nis 24, 2020 9:05 pm

exectus yazdı: Cum Nis 24, 2020 8:45 pm Merhaba uni-assistin application formunu koymamız gerektiği konusunda herhangi bir yazı hatırlamıyorum ben her ihtimale karşı onun çıktısını alıp en başa koymuştum. Ama eğer belgede imza ve tarih yeri yoksa imzalamak gerekmiyor şeklinde bir yazı sitede mevcut.
ben geçen sene başvurduğumda sistem farklıydı yazıyordu, imzalayacak yer de vardı bu sene değiştirmişler.