Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke hesabımı iptal edemiyorum Yardım

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
michelmic

Bloke hesabımı iptal edemiyorum Yardım

Mesaj gönderen michelmic » Sal Nis 21, 2020 12:21 am

Arkadaşlar merhaba;
Durumum kısaca şu şekilde
Ben Almanya.da 1. dönem Erasmus yaptım ve Erasmusumu uzatma kararı aldım. 1. dönem öğrenci vizesi alarak gitmiştim ve hibeliydim. Daha sonra Türkiyeye ailemi ziyaret için geri döndüm hali hazırda 31 marta kadar vizem ve 17 nisana oturum randevum vardı. Erasmusu uzattığım için hibesizdim ve oturum için bloke hesap açmak zorundaydım.
Nisan da dahil olmak üzere 5 aylık bloke hesap açtım. Almanyaya gidiceğim zaman Corona tam anlamıyla patlak verdi uçuşlar iptal oldu ve gidemedim. En son çare olarak erasmusumu iptal ettim ve Almanyaya gitmemeye karar verdim.
Expatriodan açtığım bloke hesabımı kapatmak için birsürü mail attım ama her seferinde benden Sperrfreigabe veya red yazısı olmadan blokeyi açamayız diyorlar.

Ben Almanyaya gitmeyeceğim artık aynı zamanda herhangi bir başvuru yapmadım yapmayacağım da.
Sperrfreigabe yi almam mümkün mü ve bunu nasıl yapabilirim ausländerbehörde den mail ile alınır mı ?
Ne önerirsiniz ?
Yardım ederseniz çok sevinirim.

TRueS

Re: Bloke hesabımı iptal edemiyorum Yardım

Mesaj gönderen TRueS » Sal Nis 21, 2020 1:34 am

Bagli bulundugunuz yabancilar subesine mail ile ulasip gerekirse fax bile olabilir, o belgeyi almaniz gerekir.
O belge olmadan blokeyi kaldiramazlar, haklilar.