Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Koln Ziraat Bankasi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
uur

Koln Ziraat Bankasi

Mesaj gönderen uur » Sal May 25, 2010 12:06 pm

Merhaba arkadaslar,

Bu yaz erasmus staji ile Koln\'e gidecegim. Ziraat Bankasindan baktim orada -Koln\'de- Ziraat Bankasi varmis. Gittigimde bursumu ordaki Ziraat Bankasindan ceksem kesinti olur mu? Olursa ne kadarlik bir kesinti olur? Bu bilgi benim icin cok onemli arkadaslar yardimci olursaniz cok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Koln Ziraat Bankasi

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal May 25, 2010 3:21 pm

Essen icin konusayim burada da iki tane Turk bankasi var ; Ziraat,Akbank ancak hic biri bireysel bankacilik islemlerini yapmiyorlar..Daha cok sirketler icin calisiyorlar.Yani ATM\'leri vs. yok..

Ancak Is Bankasi\'nda bu tur islemler yapilabiliyor..Bu bankanin Turkiye\'de ki hesabiniza yatirdiginiz parayi Almanya\'da ki Isbank ATMleri\'nden cekebiliyorsun.Kesinti ucreti ise tam hatirlamiyorum ama 5 ila 10 Euro arasinda diye duymustum..
Bende suanda TR den Isbank kartini bekliyorum bir kac hafta icinde para cekmeye baslarim kismetse.

uur

Koln Ziraat Bankasi

Mesaj gönderen uur » Prş Haz 10, 2010 8:06 pm

Ziraat icin soyluyorum orda para cekmek istediginizde 21 € islem ucreti aliyorlar 5000 €\'ya kadar. Zor olsa da ogrendim. Belki baska birisinin isine yarar diye yaziyorum!

@FuNdeRSchatteN

Isbankasindaki kesinti ucretleri ile ilgili olarak kesin bilgi verebilir misin kartin geldiyse? Nasilmis kesintiler?

tubao

Koln Ziraat Bankasi

Mesaj gönderen tubao » Cum Haz 25, 2010 10:21 pm

Merhaba arkadaslar,

Turkiyedeki hesabinizdan yurtdisinda para cekmenin cok kolay bir yolu var. Yapikredi bankasindan bi hesabiniz varsa avrupada bir cok ulkeden anlasmali bankalarin atmlerini kullanarak komisyon ucreti odemeden direk para cekebilirsiniz. Almanyada Hypovereinsbank, Avusturya da ise Bank Austria ile anlasmali. Yapikredi bir Unikredit bankacilik ortagi, bu ortaklik olan bankalarin hepsinden komisyonsuz cekebiliyosunuz. Turkiyeden aileniz hesabiniza TL olarak yatirdiginda, o anki bankanin doviz kuru ustunden euro olarak hemen yurtdisindan cekebilirsiniz. 2 yildir benim cok isime yaradi :))
Bilginize ;)