Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Anmeldung /Mietvertrag Sorunu ve Depresyon

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Kullanıcı avatarı
ultrasalgeria

Anmeldung /Mietvertrag Sorunu ve Depresyon

Mesaj gönderen ultrasalgeria » Çrş Mar 04, 2020 12:15 pm

Selamlar arkadaşlar. Yaklaşık 20 aydır Almanya'dayım. Geçen yıl A2'den başlayarak 10 ay dil kursu yaptım ve TestDaF B2 aldım. Ancak o belgeyle kabul alamadığım için bu Semester itibariyle üniversitelerden birinin DSH kursuna başlamayı planlıyorum yaza kadar sınavı vermek için. 2 tane açıklanacak olan başvurum var şu an, biri belirsiz, diğeri 31 Mart günü belli olacak. Aynı zamanda benim 31 Mart'ta 1 yıllık oturumum da bitiyor.

Bir de şöyle bir durum var, bulunduğum şehirde ev bulmak çok ama çok zor olduğundan 'untermiete' olarak başka bir Türk'ten ev kiraladım. Kendisi de kiracı olduğu ve ev sahibinin bu durumdan haberi olmadığı için Anmeldung'um yok bu evde. İlginç ama Anmeldung'umu camiiye aldırıyoruz. Burada bunu bildiğin hizmet gibi veriyormuş camiileri yöneten Türk dernekler. Aylık 100 Euro'ya Anmeldung veriyorlarmış, ben de böyle bir ihtiyaç doğunca öğrendim bunu. Bu konu hakkında baya doluyum o yüzden çok yorum yapmadan geçiyorum bu kısmı.

Benim oturuma başvurmam lazım en kısa sürede. Bunun için de önce Anmeldung'umu belirttiğim yere alıp, sonra da okullardan cevap beklediğime dair elimde olan belgeleri götürerek başvurmayı düşünüyorum. Ancak şöyle bir sorun oldu, ben oturum başvurusunda Mietvertrag götürmem gerektiği detayını unutmuşum. Anmeldung'umu aldığım yerle formaliteden bir Mietvertrag yapılabilir mi sizce?

Zamanın iyice daralması vesaire derken bana baya sıkıntı vermeye başladı bu detaylar. Almanya yolculuğum okula başlamadan böyle saçma detaylar yüzünden yarım kalsın istemiyorum, ama sanırım oturumun bitiş tarihi yaklaştıkça bu anksiyete de artıyor. Sanırım içimi dökmek için yazdım bunu, çünkü annemlerle konuşurken böyle hissettiğimi bilsinler istemiyorum, her şeyi anlatamıyorum.

fstsrp

Re: Anmeldung /Mietvertrag Sorunu ve Depresyon

Mesaj gönderen fstsrp » Çrş Mar 04, 2020 1:28 pm

Dostum öncelikle kendini bu kadar sıkmamalısın,inan herkesin br derdi var.Bende eylül ayında vize alamadığım için kabulüm yandı yok yere 6 ay vakit kaybettim.Şuan yaz sömestrı için vizeye başvurdum 8 hafta oldu yine ortada yok vize.Demek istediğim herkes bu tip problemlerle karşı karşıya kalıyor.Yapmamız gereken güçlü olup birbirimize destek olmak.Ayrıca Hochschule Regensburg ve Universität Bayreuthun web sitelerinden istediğin bölüm hangi seviye dil belgesiyle aldığını kontrol etmeni tavsiye ederim.Ben testdaf B2 ile Informatikten kabul aldım Bayreuthtan.Oturum ile ilgili de maalesef bi bilgim yok,umarım cevaplayan biri olur.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Anmeldung /Mietvertrag Sorunu ve Depresyon

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 05, 2020 1:43 pm

Oturum izni icin aslinda kira sözlesmesi gerekmiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com