Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hannoverde erken Anmeldung Termini formulü var mi?

Niedersachsen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
perdesizbass

Hannoverde erken Anmeldung Termini formulü var mi?

Mesaj gönderen perdesizbass » Prş Şub 27, 2020 1:50 am

Merhabalar,
Berlinde haftanin 2 günü sabah saatlerinde Bürgeramt termin almak icin sisteme girerseniz ayni gün icinde bos terminler bulabiliyordunuz. Bu sistem gibi Hannoverdede var mi? Cunku Termin vakitleri cok ileri tarihlerde.

Ayrica Berlindeki Ausländerbehörde de sabah erkenden gidip kuyruga girince o gun icerisinde isinizi yapabiliyordunuz. Hannoverdede böyle bir sistem var midir? Yoksa illaki termin mi gerekir internetten. Simdi bakiyorum Temmuzda en yakin termin :)

emremre

Re: Hannoverde erken Anmeldung Termini formulü var mi?

Mesaj gönderen emremre » Prş Şub 27, 2020 4:05 pm

Merhaba
Ne yazık ki erken almak mümkün değil. İnternetten termin alın eğer termin gününe kadar oturumunuz ya da vizeniz bitiyorsa da bildirin übergangsbescheinigung verelim diyorlar. Benim konuştuğum memur asla bir yolu yok beklemeniz lazım demişti, ben de 4 aydır sıra bekliyorum. :|

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Cum Şub 28, 2020 2:50 am

Sabah sistemi Hannover de var. Ama bu is biraz sans isi, yani denk geldigin memura bagli. Bence sansini dene ben randevusuz yaptirmistim. Sabah en gec 8 de orada ol, makine den fis al ve sirani bekle. Daha sonra numaran yaninca memura anlatirsin derdini belki yapabilirler.
Sizi birer kivilcim olarak gonderiyorum,alevler olarak geri donmelisiniz!
Mustafa Kemal ATATURK

perdesizbass

Mesaj gönderen perdesizbass » Pzt Mar 02, 2020 12:14 am

BirFacitas yazdı: Cum Şub 28, 2020 2:50 am Sabah sistemi Hannover de var. Ama bu is biraz sans isi, yani denk geldigin memura bagli. Bence sansini dene ben randevusuz yaptirmistim. Sabah en gec 8 de orada ol, makine den fis al ve sirani bekle. Daha sonra numaran yaninca memura anlatirsin derdini belki yapabilirler.
bahsettiginiz Ausländerbehörde icin gecerli degil mi?

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Pzt Mar 02, 2020 12:40 am

emremre yazdı: Prş Şub 27, 2020 4:05 pm Merhaba
Ne yazık ki erken almak mümkün değil. İnternetten termin alın eğer termin gününe kadar oturumunuz ya da vizeniz bitiyorsa da bildirin übergangsbescheinigung verelim diyorlar. Benim konuştuğum memur asla bir yolu yok beklemeniz lazım demişti, ben de 4 aydır sıra bekliyorum. :|
übergangsbescheinigung nasıl bir şey tam olarak mail olarak mı atıyorlar? Banada bir mail geldi vizem çoktan bitti ve randevum Mayısta.Gelen mailde yazana göre çalışabiliyor muyuz vize devam etmiş mi oluyor yani?

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Pzt Mar 02, 2020 1:57 pm

perdesizbass yazdı: Pzt Mar 02, 2020 12:14 am bahsettiginiz Ausländerbehörde icin gecerli degil mi?
Evet
Sizi birer kivilcim olarak gonderiyorum,alevler olarak geri donmelisiniz!
Mustafa Kemal ATATURK

emremre

Mesaj gönderen emremre » Çrş Mar 04, 2020 11:23 pm

tugce98 yazdı: Pzt Mar 02, 2020 12:40 am übergangsbescheinigung nasıl bir şey tam olarak mail olarak mı atıyorlar? Banada bir mail geldi vizem çoktan bitti ve randevum Mayısta.Gelen mailde yazana göre çalışabiliyor muyuz vize devam etmiş mi oluyor yani?
Merhaba durumunuzu bilmediğim için çok kesin bir şey söyleyemem çalışmanızla ilgili. Übergangbescheinigung'u belirtmiş olduğunuz (kayıtlı olduğunuz) adrese posta ile gönderiyorlar. Randevunuzla vize bitiş tarihiniz arasındaki süreyi kapsıyor. Ben vizem bitmeden önce oturum randevusu almaya çalışırken asla erken veremeyiz beklemeniz lazım deyip bu zımbırtıyı göndermişlerdi.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Mar 05, 2020 3:18 pm

emremre yazdı: Çrş Mar 04, 2020 11:23 pm Merhaba durumunuzu bilmediğim için çok kesin bir şey söyleyemem çalışmanızla ilgili. Übergangbescheinigung'u belirtmiş olduğunuz (kayıtlı olduğunuz) adrese posta ile gönderiyorlar. Randevunuzla vize bitiş tarihiniz arasındaki süreyi kapsıyor. Ben vizem bitmeden önce oturum randevusu almaya çalışırken asla erken veremeyiz beklemeniz lazım deyip bu zımbırtıyı göndermişlerdi.
Bana sadece mail attılar ve şöyle bir şey yazıyor ''Sie haben heute bei der Kommunalen Ausländerbehörde einen Termin vereinbart.

Leider ist es nicht möglich, Ihnen vor Ablauf der Aufenthaltserlaubnis einen Vorsprachetermin bei der Ausländerbehörde anzubieten.

Ihre heutige Terminvereinbarung wird jedoch bereits als „Antragstellung“ angesehen, so dass dies eine Fiktionswirkung (Fortgeltung des bisherigen Aufenthaltsrechts einschließlich der getroffenen Nebenbestimmungen) nach § 81 Abs. 4 AufenthG entfaltet.

Diese Bescheinigung gilt längstens bis zum 26.06.2020 um 10:15 Uhr (Tag des Termins) und ist nur im Bundesgebiet gültig.

''

Bu mailden sonra Essen'den Bochum'a taşındım ve orda da 5 Mayısa randevu verdiler.Size gelen kağıtta ne yazıyor?