Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Acima97

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen Acima97 » Çrş Ara 09, 2020 3:46 pm

Arkadaslar merhaba
03BF Koduna idata üzerinden randevu oluşturmaya çalısan arkadaslar var mı? Geçen haftalarda randevu oluşturanlar değil de yeni oluşturmaya çalışanlar? Varsa konttenjan açıldığında haberleşmek üzere iletişime geçmek isterim:)

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Prş Ara 10, 2020 7:40 pm

Selamlar arkadaşlar
Bugün Sıcağı sıcağına vize görüşmesinden cıkmış biri olarak belki hararetinizi heycaninızı almak açısından , yaşadıklarımı tüm şeffaflığım ile anlatmak istedim :)
-Lisans için basvuru yapmıştım( şartlı kabul)
13:45 de randevu saatim di . Ben 13:25 gibi girdim ,güvenlikten taramadan geçtikten sonra girişteki hanfendi belgelerinizi kontrol ediyor. Nereden baksanız 30-40belge vardı sadece 10 tanesini aldı ben şok oldum. Onca sicil belgesi burada sitede arkadaslarin girerken yanında götürdükleri çoğu belgeye bakmadılar düzenledikten sonra fazla olanları size veriyorlar , diger belgeleride ,fotoğrafınizi, pasaportunuzu ve 75 euro yu ataşlayarak size veriyor birde numara veriyor ve sırada beklemiş oluyorsunuz. Tabi bu arada amcalar teyzeler çok oluyor ne amacla gittiklerini bilmiyorum fakat ya benim şansıma yada gerçektende 20_30 yaş arası pek kimse olmuyor😂 ve mülakatlarında ne sorduklarını canlı canlı duyuyorsunuz ve görüyorsunuz. Sıra bana geldi, Çok sempatik , sıcak kanlı hanim hanımcık bir görevliydi,ve çok fazla iyiydi, bende önce mülakata girenlede gayet kibardı yani işini gercekten hakkıyla ve severek yapiyor diyebilirim:) . Sorduğu sorulara gelicek olursak,
Hemen sıram gelir gelmez vezneye gidip kolay gelsin diyip otururken ,
ne amaçla gidiyordunuz dedi, Boşluguma geldiği icin biraz afalladım ; şartlı kabulum ve önce dil kursu sonra universiteye basliyicam demem gerekirken. Eğitim için, ögrenci vizesine basvurmak istiyorum dedim😂 artık heycandanmi bilmiyorum biraz tuhaf oldu. Görevlide; tamam anladimda,lisansmi ,mastermi, ne icin dedi😂 bende toparladım hemen , sartlı kabulum var ,önce dil kursu sonra lisans egitimime basliyacagım dedim,ve bilgisayara birseyleri girerken sorduğu sorular şunlardi;
-Akraban varmı
-Dil seviyen nedir(telcde sınava girdigim icin 60/50 aldım oda bana iyide sen kalmışsın dedi😂 bende kalmadım 60 üzerinden 50 aldım gayet iyi bir not dedim bildiginiz aldigim nota ikna etmeye calistim😂 oda en son tamam deyip bitirdi ama en çok canımi sikan şey buydu içime kurt düstü ya sisteme dil bilgisi yok diye yanlislikla girerse felan diye 😂.)
-Neden bu Üniversite
-Bu üniversitenin sana avantaji ne.
-Göreceğin ilk dönem bir kaç dersi sayar mısın ?
Hepsi bu kadardı, fazla soru sormadı ve sikıstırma felan asla yoktu.sonra bloke hesabı eksik yapmışsın 861 olması gerek sen 853 yapmışsın neden diye sordu. Bende ,bana attıkları evrak listesinde 853 yazıyor dedim.tamam bunu düzeltip mail olarak at bu evraği dedi. Tamam dedi işlem bittimi bitti deyip ayrıldım. Hepsi bu kadar 😂 girecek arkadaşlar banka konseptinden bir farkı yok rahat olun:) kredi cekmekten bir farkı yok ;) düşündüğümüz gibi kaos ortamı yok :) belgelerinizi veriyorsunuz en fazla 4-5 soru soruyor bilgisayara giriyor, sonra islem bitti 3_4 hafta işlem süreci var bilginiz olsun diyip bitiriyor işlemi😂 bol şans herkese

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Ara 10, 2020 7:49 pm

sametbasli yazdı: Prş Ara 10, 2020 7:40 pm Selamlar arkadaşlar
Bugün Sıcağı sıcağına vize görüşmesinden cıkmış biri olarak belki hararetinizi heycaninızı almak açısından , yaşadıklarımı tüm şeffaflığım ile anlatmak istedim :)
-Lisans için basvuru yapmıştım( şartlı kabul)
13:45 de randevu saatim di . Ben 13:25 gibi girdim ,güvenlikten taramadan geçtikten sonra girişteki hanfendi belgelerinizi kontrol ediyor. Nereden baksanız 30-40belge vardı sadece 10 tanesini aldı ben şok oldum. Onca sicil belgesi burada sitede arkadaslarin girerken yanında götürdükleri çoğu belgeye bakmadılar düzenledikten sonra fazla olanları size veriyorlar , diger belgeleride ,fotoğrafınizi, pasaportunuzu ve 75 euro yu ataşlayarak size veriyor birde numara veriyor ve sırada beklemiş oluyorsunuz. Tabi bu arada amcalar teyzeler çok oluyor ne amacla gittiklerini bilmiyorum fakat ya benim şansıma yada gerçektende 20_30 yaş arası pek kimse olmuyor😂 ve mülakatlarında ne sorduklarını canlı canlı duyuyorsunuz ve görüyorsunuz. Sıra bana geldi, Çok sempatik , sıcak kanlı hanim hanımcık bir görevliydi,ve çok fazla iyiydi, bende önce mülakata girenlede gayet kibardı yani işini gercekten hakkıyla ve severek yapiyor diyebilirim:) . Sorduğu sorulara gelicek olursak,
Hemen sıram gelir gelmez vezneye gidip kolay gelsin diyip otururken ,
ne amaçla gidiyordunuz dedi, Boşluguma geldiği icin biraz afalladım ; şartlı kabulum ve önce dil kursu sonra universiteye basliyicam demem gerekirken. Eğitim için, ögrenci vizesine basvurmak istiyorum dedim😂 artık heycandanmi bilmiyorum biraz tuhaf oldu. Görevlide; tamam anladimda,lisansmi ,mastermi, ne icin dedi😂 bende toparladım hemen , sartlı kabulum var ,önce dil kursu sonra lisans egitimime basliyacagım dedim,ve bilgisayara birseyleri girerken sorduğu sorular şunlardi;
-Akraban varmı
-Dil seviyen nedir(telcde sınava girdigim icin 60/50 aldım oda bana iyide sen kalmışsın dedi😂 bende kalmadım 60 üzerinden 50 aldım gayet iyi bir not dedim bildiginiz aldigim nota ikna etmeye calistim😂 oda en son tamam deyip bitirdi ama en çok canımi sikan şey buydu içime kurt düstü ya sisteme dil bilgisi yok diye yanlislikla girerse felan diye 😂.)
-Neden bu Üniversite
-Bu üniversitenin sana avantaji ne.
-Göreceğin ilk dönem bir kaç dersi sayar mısın ?
Hepsi bu kadardı, fazla soru sormadı ve sikıstırma felan asla yoktu.sonra bloke hesabı eksik yapmışsın 861 olması gerek sen 853 yapmışsın neden diye sordu. Bende ,bana attıkları evrak listesinde 853 yazıyor dedim.tamam bunu düzeltip mail olarak at bu evraği dedi. Tamam dedi işlem bittimi bitti deyip ayrıldım. Hepsi bu kadar 😂 girecek arkadaşlar banka konseptinden bir farkı yok rahat olun:) kredi cekmekten bir farkı yok ;) düşündüğümüz gibi kaos ortamı yok :) belgelerinizi veriyorsunuz en fazla 4-5 soru soruyor bilgisayara giriyor, sonra islem bitti 3_4 hafta işlem süreci var bilginiz olsun diyip bitiriyor işlemi😂 bol şans herkese
Hayırlı olsun kardeşim insallah vizenide alirsin :) ilaveten hangi konsolosluktu senin?
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Prş Ara 10, 2020 8:02 pm

Bugün vizem basılı şekilde pasaportum geldi. İstanbul konsolosluğundan 9 Kasım tarihinde lisans şartlı kabulle başvurmuştum.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Prş Ara 10, 2020 8:40 pm

Computer_Berkay yazdı: Prş Ara 10, 2020 7:49 pm Hayırlı olsun kardeşim insallah vizenide alirsin :) ilaveten hangi konsolosluktu senin?
Eyvallah kardeşim inşallah :) İstanbul konsolosluğu

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Prş Ara 10, 2020 9:38 pm

hanzas yazdı: Prş Ara 10, 2020 8:02 pm Bugün vizem basılı şekilde pasaportum geldi. İstanbul konsolosluğundan 9 Kasım tarihinde lisans şartlı kabulle başvurmuştum.
Uzun boylu genç bir bayan vardı siyah saçlı omu girmişti vize görüşmene ilk veznedeki

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Prş Ara 10, 2020 9:42 pm

sametbasli yazdı: Prş Ara 10, 2020 9:38 pm Uzun boylu genç bir bayan vardı siyah saçlı omu girmişti vize görüşmene ilk veznedeki
Hatırlayamadım vezneyi ama saçları siyahtı. Muhtemelen aynı kişidir çünkü yaklaşım çok benzerdi. Çok sıcakkanlı ve iyi kalpli birine benziyordu. Hiç sıkıştırmadı.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Prş Ara 10, 2020 10:15 pm

hanzas yazdı: Prş Ara 10, 2020 9:42 pm Hatırlayamadım vezneyi ama saçları siyahtı. Muhtemelen aynı kişidir çünkü yaklaşım çok benzerdi. Çok sıcakkanlı ve iyi kalpli birine benziyordu. Hiç sıkıştırmadı.
Evet gerçekten çok fazla iyiydi.Peki sana neden almanya,neden burda okumadın gibi sorular sordumu? Benimkisi cok basit ve rahat gectigi için endişeleniyorum :) acaba kötü birşeymidir bu diye. Form felan doldurtmadı. Almancanındaa A sı geçmesi bi dersleri sayarken :) onuda türkçe say dedi ben almanca saydım

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Ara 10, 2020 10:19 pm

Ankara cehennem istanbul cennet heralde Ankaradakiler tam tersini soyluyor vize gorusmesi icin :)
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Prş Ara 10, 2020 10:26 pm

sametbasli yazdı: Prş Ara 10, 2020 10:15 pm Evet gerçekten çok fazla iyiydi.Peki sana neden almanya,neden burda okumadın gibi sorular sordumu? Benimkisi cok basit ve rahat gectigi için endişeleniyorum :) acaba kötü birşeymidir bu diye. Form felan doldurtmadı. Almancanındaa A sı geçmesi bi dersleri sayarken :) onuda türkçe say dedi ben almanca saydım
Neden Almanya diye sordu. Bana da Almanca sormadı bir şey :D ama dersleri Almanca veya İngilizce istemişti. Yok baya iyi bir şey bence :lol: :D .

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Prş Ara 10, 2020 10:27 pm

Computer_Berkay yazdı: Prş Ara 10, 2020 10:19 pm Ankara cehennem istanbul cennet heralde Ankaradakiler tam tersini soyluyor vize gorusmesi icin :)
Aynen, bir arkadaşım da Nuh diyorlar peygamber demiyorlar demişti :D .

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Prş Ara 10, 2020 11:01 pm

Computer_Berkay yazdı: Prş Ara 10, 2020 10:19 pm Ankara cehennem istanbul cennet heralde Ankaradakiler tam tersini soyluyor vize gorusmesi icin :)
Valla bence o şans işi sonuçta ben nasıl biri gelicek bilmiyordum. Ama genellikle onlar zannimca sadece bilgileri giriyor .birde bize sorduklari soruları ses dügmesine basıp kayıt ediyor. Ve üstlerine iletip karar veriyorlar 😂yani vizedeki kadınla kötülessende umutsuz olmamak lazım.ama direk 1_1.5 hafta icinde red verdiklerini hemen pasaportunu gönderiyorlarmış bilgin olsun

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Prş Ara 10, 2020 11:35 pm

hanzas yazdı: Prş Ara 10, 2020 10:26 pm Neden Almanya diye sordu. Bana da Almanca sormadı bir şey :D ama dersleri Almanca veya İngilizce istemişti. Yok baya iyi bir şey bence :lol: :D .
Bana pasaport kargo ile ilgili birşey vermediler. Ben nasil takip yapıcam ? Acaba unutmuşlarmıdır vermeyi ?

Gönüllü

Mesaj gönderen Gönüllü » Cum Ara 11, 2020 12:34 am

03bf koduyla randevu alabilen arkadaşlar varsa lütfen buraya yazsınlar bizde o şekilde haberdar olalım. Yeniden açıldığında tabiki..

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Cum Ara 11, 2020 1:44 am

sametbasli yazdı: Prş Ara 10, 2020 11:35 pm Bana pasaport kargo ile ilgili birşey vermediler. Ben nasil takip yapıcam ? Acaba unutmuşlarmıdır vermeyi ?
Bana da vermediler. İlk başta aldığı kargo poşeti (?) üzerine yazdığın adrese geliyor. Mail adresime de takip numarası ve bilgi geldi kargo gelmeden önce.

Habocuk

Mesaj gönderen Habocuk » Cum Ara 11, 2020 4:04 am

hanzas yazdı: Cum Ara 11, 2020 1:44 am Bana da vermediler. İlk başta aldığı kargo poşeti (?) üzerine yazdığın adrese geliyor. Mail adresime de takip numarası ve bilgi geldi kargo gelmeden önce.
Merabalar kardeşim gitmek istediğin tarihe ne yazmıştın acaba ?

Acima97

Mesaj gönderen Acima97 » Cum Ara 11, 2020 8:39 am

Gönüllü yazdı: Cum Ara 11, 2020 12:34 am 03bf koduyla randevu alabilen arkadaşlar varsa lütfen buraya yazsınlar bizde o şekilde haberdar olalım. Yeniden açıldığında tabiki..
Merhaba ben de randevu için bekliyorum 03BF için. Dilerseniz mail üzerinden iletişime geçebiliriz.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Cum Ara 11, 2020 12:02 pm

Habocuk yazdı: Cum Ara 11, 2020 4:04 am Merabalar kardeşim gitmek istediğin tarihe ne yazmıştın acaba ?
Kursum 4 Aralık'ta başlıyor. 25 Aralık yazmıştım ve vize başlangıç tarihi de 25 Aralık. Şimdiki aklım olsa daha erken bir tarih yazardım.

Habocuk

Mesaj gönderen Habocuk » Cum Ara 11, 2020 12:12 pm

hanzas yazdı: Cum Ara 11, 2020 12:02 pm Kursum 4 Aralık'ta başlıyor. 25 Aralık yazmıştım ve vize başlangıç tarihi de 25 Aralık. Şimdiki aklım olsa daha erken bir tarih yazardım.
Anladım bende 17 kasımda başvurmuştum gidiş tarihime 1 Ocak yazdım bakalım :) sevindim adına bu arada yolun açık olsun.

maschin-na

Mesaj gönderen maschin-na » Cum Ara 11, 2020 12:49 pm

Merhaba arkadaşlar

Ben Bochum üniversitesinden master için direk kabülüm var. Kursum ne zaman başlayacak emin değlim ama normalde 04.2021 olması gerekiyor summer semester başlangıcı. peki ben ne zaman vize için başvurmam gerekiyor?

Kilitli