Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2020

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hanzas

Re: Vize Ani Defteri - 2020

Mesaj gönderen hanzas » Prş Kas 05, 2020 9:44 pm

droyeed yazdı: Prş Kas 05, 2020 9:08 pm Tamamdır. Belgelerimiz birebir aynı NC kısıtlaması olanlar tekrar başvuru yapmalı diyor. Ben de international office'e yazdım sadece geri dönüş olarak dil kursun bittikten sonra derslere başlayacaksın ve bu da mektupta yazıyor ekstra mail atamıyoruz diye cevap aldım. Kabul belgemin arkasına hangi bölümler NC Frei hangileri NC kısıtlamalı o tabloyu ekleyip vereceğim. Çünkü NC Frei benimki en azından onu görürlerse anlarlar diye düşünüyorum çünkü başka bir belge yok elimde. Sana atmış olmlarına şaşırdım ben de o maile tekrar yazsam geri dönüş alabilir miyim bilmiyorum zaman da az kaldı diğer tüm belgeler hazır. Şu an yazıp yazmamak konusunda teredütte kaldım açıkçası.
Ben de Studienangebot götüreceğim. Belirteceğim hatta NC-Frei olduğunu bölümün. Okula mail at bence her türlü. Ne zaman başvuru tarihin?

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Prş Kas 05, 2020 9:54 pm

hanzas yazdı: Prş Kas 05, 2020 9:44 pm Ben de Studienangebot götüreceğim. Belirteceğim hatta NC-Frei olduğunu bölümün. Okula mail at bence her türlü. Ne zaman başvuru tarihin?
Çarşamba günü gideceğim sıkıntı olmazsa. Yarın tekrar yazarım okula gönderirlerse eklerim yoksa artık yapacak bir şey kalmadı pek.

AliEren33

Mesaj gönderen AliEren33 » Cmt Kas 07, 2020 1:22 am

Bugün itibariyle Almanya Türkiye'nin hepsini riskli kabul etti ve bir takım kurallar getirdi. Sizce D tipi vizelerde sıkıntı olur mu? 24 Kasim'a randevu aldım ama iptal olur mu bilmiyorum.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Kas 07, 2020 1:39 pm

AliEren33 yazdı: Cmt Kas 07, 2020 1:22 am Bugün itibariyle Almanya Türkiye'nin hepsini riskli kabul etti ve bir takım kurallar getirdi. Sizce D tipi vizelerde sıkıntı olur mu? 24 Kasim'a randevu aldım ama iptal olur mu bilmiyorum.
Valla tek bildiğim bu sene gittikçe umutsuz oluyorum.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

papatya123

Mesaj gönderen papatya123 » Pzr Kas 08, 2020 9:53 pm

Merhaba, benim bir sorum var. Ben bu kis donemi icin masterdan kabul aldim ve okula kayit oldum. Kayit icin sigortayi ise butun dersleri online aldigimi AOK'a bildirerek sigortadan muafiyet kagidi alarak hallettim. (AT-11 bana uygun degil) Simdi vizeye basvurucam onumuzdeki ay almanya'da olabilmek icin. Vize basvurusunda sigortami seyahat saglik sigortasi olarak mi yapmaliyim yoksa AOK'dan yasal saglik sigortasi mi yaptirmaliyim? Almanya'ya vardigimda yaptirmak zorunda oldugumu biliyorum bu arada yasal saglik sigortasini, ama iste vize basvurusu icin nolacak bilmiyorum.
Bu sene coronadan dolayi islemler tersten islediginden hicbirseyden emin olamiyorum. Benimle benzer durumda olan biri varsa yardimci olabilirse cok sevinirim.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Pzt Kas 09, 2020 9:39 am

Bugün İstanbul konsolosluğunda vize görüşmem vardı. Memur cana yakındı ve pozitif iletişim kurdu. Duisburg-Essenden Nc-Frei bölüme şartlı kabul ile gittim. Kabul belgemde tekrar başvurmam gerektiğinin yazdığını söyledi. Ben de bu yazının NC kısıtlamalı bölümler için olduğu söyleyip, Studienangebot ve uluslararası ofisin bana gönderdiği Almanca ve İngilizce mailleri verdim. İnceledi ve evet, doğru dedi. Okulların kabul belgeleri çok açık uçlu oluyor dedi. Mailleri ve Studienangebotu dosyama eklediğini söyledi ve bunun dışında görüşme anlatılan diğer vize görüşmeleri gibi geçti. Konsolosluk bana yazarsa veya ararsa önümüzdeki günlerde, buraya yazarım.

gezginefendi

Mesaj gönderen gezginefendi » Pzt Kas 09, 2020 9:55 am

hanzas yazdı: Pzt Kas 09, 2020 9:39 am Bugün İstanbul konsolosluğunda vize görüşmem vardı. Memur cana yakındı ve pozitif iletişim kurdu. Duisburg-Essenden Nc-Frei bölüme şartlı kabul ile gittim. Kabul belgemde tekrar başvurmam gerektiğinin yazdığını söyledi. Ben de bu yazının NC kısıtlamalı bölümler için olduğu söyleyip, Studienangebot ve uluslararası ofisin bana gönderdiği Almanca ve İngilizce mailleri verdim. İnceledi ve evet, doğru dedi. Okulların kabul belgeleri çok açık uçlu oluyor dedi. Mailleri ve Studienangebotu dosyama eklediğini söyledi ve bunun dışında görüşme anlatılan diğer vize görüşmeleri gibi geçti. Konsolosluk bana yazarsa veya ararsa önümüzdeki günlerde, buraya yazarım.
Görüşmenin güzel geçtiğine çok sevindim. Aynı şekilde ben de Duisburgdan NC-Frei bi bölüme şartlı kabulle başvurmuştum. Geçtiğimiz hafta direkt başlayabileceğimize dair mail bana da geldi. İlettim maili, otomatik olarak NCler tekrar başvurmalı kısmını gönderdiler. Hem Cuma günü hem de bugün arayıp konuştuğum yetkililer bu mailin yeterli olduğunu söylediler ve neden otomatik cevap attılar sana acaba görmediler mi ki dediler. Sonra da bugün tekrardan at maili hatta fotoğragını da çek dediler. Ben de gönderdim tekrardan az önce. Bunu direkt yüzyüze konuşabilmen çok iyi olmuş. İnşallah sonucumuz da pozitif olur.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Pzt Kas 09, 2020 10:15 am

gezginefendi yazdı: Pzt Kas 09, 2020 9:55 am Görüşmenin güzel geçtiğine çok sevindim. Aynı şekilde ben de Duisburgdan NC-Frei bi bölüme şartlı kabulle başvurmuştum. Geçtiğimiz hafta direkt başlayabileceğimize dair mail bana da geldi. İlettim maili, otomatik olarak NCler tekrar başvurmalı kısmını gönderdiler. Hem Cuma günü hem de bugün arayıp konuştuğum yetkililer bu mailin yeterli olduğunu söylediler ve neden otomatik cevap attılar sana acaba görmediler mi ki dediler. Sonra da bugün tekrardan at maili hatta fotoğragını da çek dediler. Ben de gönderdim tekrardan az önce. Bunu direkt yüzyüze konuşabilmen çok iyi olmuş. İnşallah sonucumuz da pozitif olur.
Durum hakkında daha bilgililer artık sanırım. Sonucun pozitif olacağına inanıyorum. Sana öyle demeleri de pozitif bir gelişme, maili kabul ediyorlar demek.

koloo

Mesaj gönderen koloo » Pzt Kas 09, 2020 10:28 am

gezginefendi yazdı: Pzt Kas 09, 2020 9:55 am Görüşmenin güzel geçtiğine çok sevindim. Aynı şekilde ben de Duisburgdan NC-Frei bi bölüme şartlı kabulle başvurmuştum. Geçtiğimiz hafta direkt başlayabileceğimize dair mail bana da geldi. İlettim maili, otomatik olarak NCler tekrar başvurmalı kısmını gönderdiler. Hem Cuma günü hem de bugün arayıp konuştuğum yetkililer bu mailin yeterli olduğunu söylediler ve neden otomatik cevap attılar sana acaba görmediler mi ki dediler. Sonra da bugün tekrardan at maili hatta fotoğragını da çek dediler. Ben de gönderdim tekrardan az önce. Bunu direkt yüzyüze konuşabilmen çok iyi olmuş. İnşallah sonucumuz da pozitif olur.
Hangi şehir hocam

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Pzt Kas 09, 2020 11:00 am

hanzas yazdı: Pzt Kas 09, 2020 9:39 am Bugün İstanbul konsolosluğunda vize görüşmem vardı. Memur cana yakındı ve pozitif iletişim kurdu. Duisburg-Essenden Nc-Frei bölüme şartlı kabul ile gittim. Kabul belgemde tekrar başvurmam gerektiğinin yazdığını söyledi. Ben de bu yazının NC kısıtlamalı bölümler için olduğu söyleyip, Studienangebot ve uluslararası ofisin bana gönderdiği Almanca ve İngilizce mailleri verdim. İnceledi ve evet, doğru dedi. Okulların kabul belgeleri çok açık uçlu oluyor dedi. Mailleri ve Studienangebotu dosyama eklediğini söyledi ve bunun dışında görüşme anlatılan diğer vize görüşmeleri gibi geçti. Konsolosluk bana yazarsa veya ararsa önümüzdeki günlerde, buraya yazarım.
Pozitif geçmesine çok sevindim. Bende de sadece 2 satırlık cevap maili var İngilizce olarak tekrar başvurmamın gerekmediğini söyleyen. Umarım studienangebot ve o mailin çıktısını alıp götüreceğim. Umarım en yakın zamanda iyi sonuçları duyarız.
gezginefendi yazdı: Pzt Kas 09, 2020 9:55 am [quote=hanzas post_id=169714 time=<a href="tel:1604903962">1604903962</a> user_id=9536]
Bugün İstanbul konsolosluğunda vize görüşmem vardı. Memur cana yakındı ve pozitif iletişim kurdu. Duisburg-Essenden Nc-Frei bölüme şartlı kabul ile gittim. Kabul belgemde tekrar başvurmam gerektiğinin yazdığını söyledi. Ben de bu yazının NC kısıtlamalı bölümler için olduğu söyleyip, Studienangebot ve uluslararası ofisin bana gönderdiği Almanca ve İngilizce mailleri verdim. İnceledi ve evet, doğru dedi. Okulların kabul belgeleri çok açık uçlu oluyor dedi. Mailleri ve Studienangebotu dosyama eklediğini söyledi ve bunun dışında görüşme anlatılan diğer vize görüşmeleri gibi geçti. Konsolosluk bana yazarsa veya ararsa önümüzdeki günlerde, buraya yazarım.
Görüşmenin güzel geçtiğine çok sevindim. Aynı şekilde ben de Duisburgdan NC-Frei bi bölüme şartlı kabulle başvurmuştum. Geçtiğimiz hafta direkt başlayabileceğimize dair mail bana da geldi. İlettim maili, otomatik olarak NCler tekrar başvurmalı kısmını gönderdiler. Hem Cuma günü hem de bugün arayıp konuştuğum yetkililer bu mailin yeterli olduğunu söylediler ve neden otomatik cevap attılar sana acaba görmediler mi ki dediler. Sonra da bugün tekrardan at maili hatta fotoğragını da çek dediler. Ben de gönderdim tekrardan az önce. Bunu direkt yüzyüze konuşabilmen çok iyi olmuş. İnşallah sonucumuz da pozitif olur.
[/quote]

Size gelen maili kimden aldınız acaba? İnternational office ‘el görüştüm fakat ekstra belge veremediklerini kabul mektubunun gayet açık olduğunu nc feri bölüm olduğum için direkt derslere başlayacağımı söyleyen 2 satırlık mail gönderdiler. Onu götüreceğim artık.

gezginefendi

Mesaj gönderen gezginefendi » Pzt Kas 09, 2020 11:02 am

droyeed yazdı: Pzt Kas 09, 2020 11:00 am Pozitif geçmesine çok sevindim. Bende de sadece 2 satırlık cevap maili var İngilizce olarak tekrar başvurmamın gerekmediğini söyleyen. Umarım studienangebot ve o mailin çıktısını alıp götüreceğim. Umarım en yakın zamanda iyi sonuçları duyarız.

Size gelen maili kimden aldınız acaba? İnternational office ‘el görüştüm fakat ekstra belge veremediklerini kabul mektubunun gayet açık olduğunu nc feri bölüm olduğum için direkt derslere başlayacağımı söyleyen 2 satırlık mail gönderdiler. Onu götüreceğim artık.
[/quote]

Bana gelen mail de tamamen o hocam. 2 satır yazı ama sonuçta istenilen cümleye sahibiz artık

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Pzt Kas 09, 2020 11:03 am

gezginefendi yazdı: Pzt Kas 09, 2020 11:02 am Size gelen maili kimden aldınız acaba? İnternational office ‘el görüştüm fakat ekstra belge veremediklerini kabul mektubunun gayet açık olduğunu nc feri bölüm olduğum için direkt derslere başlayacağımı söyleyen 2 satırlık mail gönderdiler. Onu götüreceğim artık.
Bana gelen mail de tamamen o hocam. 2 satır yazı ama sonuçta istenilen cümleye sahibiz artık
[/quote]

Mesaj kısmı saçmaladı şu an alıntı yaptım mı yapmadım mı emin olamadım.😂 evet en azından elimizde belge var umarım güzel sonuçlar alırız en yakın zamanda.

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Sal Kas 10, 2020 4:17 pm

redwayyy yazdı: Cum Eyl 18, 2020 6:03 pm Merhaba arkadaşlar. Bugün 07ST koduyla aldığım randevu için Ankara'daki Alman Konsolosluğu'na gittim. Lisans için direkt kabulüm vardı, bölümüm İngilizce. Bu benim 2. lisansım olacak o yüzden biraz tedirgindim.
31 Ağustos 2020'de iData'yı arayarak randevumu oluşturmuştum. Buradaki bilgileri de inceleyerek götürdüğüm belgeler;

Başvuru formu
Cv
Kabul belgesi (Almanca)
Presence letter (Almanca)
Lise diplomam + yeminli tercümandan ingilizce çevirisi
Üniversite diplomam + diploma eki (Bunların orjinalleri de ingilizce olduğu için tekrardan onaylı bir tercüme yaptırmadım)
Ösym yerleştirme belgesi + ingilizce çevirisi
Anabin bölüm denkliği hakkında bilgi
Pasaport fotokopisi (işlem görmüş bütün sayfaların fotokopisi de dahil)
Motivasyon mektubu (ingilizce)
Transkript (bunun da orjinali ingilizceydi tekrar onaylı bir tercüme yaptırmadım)
Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği (e-devletten çıkarttım)
Adli sicil kaydı (Almanca ve e-devletten çıkarttım)
IELTS sertifikası
AT 11 belgesi
Fintiba Blocking Confirmation

Bu belgelerin hepsinin orjinali + 2 kopyasıyla birlikte götürdüm. Başvuru formumda referans ve kalacak yer sorularını boş bırakmıştım. Onlar sorun değil gerekli yerleri doldurmuşsun dediler, kabul ettiler. Görüşme kısa sürdü sadece ne amaçla gittiğim ve neden tekrar lisans olduğu soruldu. Güler yüzlü davrandılar başka hiç bir şey sorulmadı. Tek sıkıntım fintiba belgesini yanlış götürdüğüm için eksik evrak verildi, onu da faks ya da maille iletirsem sıkıntı olmayacağını söylediler. 1 saat sonrasında faksla ilettim. Ücret olarak sadece €75 alındı.

Bir de not olarak; ben sıradayken benden önce şartlı kabulle lisans için vize almak isteyen biri vardı. B1 sertifikası olmasına rağmen şuan şartlı kabul için vize çıkmayacağını söylediler ve beklemeye aldılar başvurusunu.

Umarım herkesin gönlüne göre olur, sorularıma yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim :)
Tekrardan merhaba. 18 Eylül'de başvurduğum vize 10 Kasım'da elime geçmiş oldu. Neredeyse 2 ay sürdü, başka hiç bir sorun olmamasına rağmen maalesef benim için çok stresli ve yorucuydu. 2 haftadır başlayan derslerimi kaçırıyorum 1-2 hafta daha kaçıracağım sanırım çünkü okulum vizesiz kayıt işlemi yapmıyor. Bu kadar uzamasının sebebi de Almanya'daki yabancılar ofisinde onayın verilmesine rağmen sistemde dosyamın kapatılmaması. Dosya kapanışı yapılmamış, unutulmuş ve belgelerim boşuna bekliyormuş orada. Bu bilgiyi bile öğrenmem 2 haftamı aldı çünkü konsolosluk hiç birşey söylemiyor. Mailler attım dönüş bile olmadı, her gün sabırla arayarak biraz olayı kurcaladım ve belgelerimin yabancılar ofisinde beklemede olduğunu öğrendim. Kısacası ben 2-3 haftadır neredeyse her gün arayarak şansımı zorladım. Size tavsiyem vize başvurunuzun üzerinden 1 aydan fazla bir süre geçtiyse ve şüpheliyseniz mutlaka sorup öğrenmeye çalışın. Herkese kolaylıklar diliyorum.

AE34

Mesaj gönderen AE34 » Sal Kas 10, 2020 4:46 pm

redwayyy yazdı: Sal Kas 10, 2020 4:17 pm Tekrardan merhaba. 18 Eylül'de başvurduğum vize 10 Kasım'da elime geçmiş oldu. Neredeyse 2 ay sürdü, başka hiç bir sorun olmamasına rağmen maalesef benim için çok stresli ve yorucuydu. 2 haftadır başlayan derslerimi kaçırıyorum 1-2 hafta daha kaçıracağım sanırım çünkü okulum vizesiz kayıt işlemi yapmıyor. Bu kadar uzamasının sebebi de Almanya'daki yabancılar ofisinde onayın verilmesine rağmen sistemde dosyamın kapatılmaması. Dosya kapanışı yapılmamış, unutulmuş ve belgelerim boşuna bekliyormuş orada. Bu bilgiyi bile öğrenmem 2 haftamı aldı çünkü konsolosluk hiç birşey söylemiyor. Mailler attım dönüş bile olmadı, her gün sabırla arayarak biraz olayı kurcaladım ve belgelerimin yabancılar ofisinde beklemede olduğunu öğrendim. Kısacası ben 2-3 haftadır neredeyse her gün arayarak şansımı zorladım. Size tavsiyem vize başvurunuzun üzerinden 1 aydan fazla bir süre geçtiyse ve şüpheliyseniz mutlaka sorup öğrenmeye çalışın. Herkese kolaylıklar diliyorum.
hangi okul hocam ? bazı okullar bu senelik izin veriyor kayıda da.

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Sal Kas 10, 2020 7:09 pm

AE34 yazdı: Sal Kas 10, 2020 4:46 pm hangi okul hocam ? bazı okullar bu senelik izin veriyor kayıda da.
Hochschule Rhein-Waal. Okulla da görüşmüştüm maalesef vize olmadan kayıt yaptıramayacağımı söylediler.

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Çrş Kas 11, 2020 1:54 pm

Bugün şartlı kabul ile tüm belgeleri teslim edip başvurumu yaptım Ankara Konsolosluğundan. Dil kursu ve hatta sağlık sigortasını da yaptırdığım için okul kaydımı da gerçekleştirmiştim onu da gösterdim. Neden bu bölüm neden bu şehir okuduktan sonra ne yapacaksın gibi soruları bir form olarak verdiler ve almanca doldurdum. İngilizce ya da almanca doldurma seçeneğim vardı. O heyecan ve gerginlikle çok iyi olmasa da almanca yazdım belki avantaj getirir diye. Onun dışında ekstrem bir durum olmadı. Umarım sonucu da iyi olur. Olumlu veya olumsuz yanıt vermeyeceklerini her şekilde pasaport elime geldiğinde öğreneceğimi söylediler. Sadece eksik belge durumunda telefonla arayıp ulaşıyorlarmış.

gezginefendi

Mesaj gönderen gezginefendi » Çrş Kas 11, 2020 1:58 pm

hanzas yazdı: Pzt Kas 09, 2020 10:15 am Durum hakkında daha bilgililer artık sanırım. Sonucun pozitif olacağına inanıyorum. Sana öyle demeleri de pozitif bir gelişme, maili kabul ediyorlar demek.
Bugün sabah aradılar beni şartlı kabulünüzün üzerinde dil kursu yazıyo dediler Attığınız maili anlıyorum ama sonuçta önce dil kursuna gidicekmişsiniz dediler. Dedim benim sizlerle mailleşmelerimde okuldan gelen bu mailin gerektiğini söylediniz sadece ki telefonla aradığımda da teyit edildi dedim. Görüyorum evet ancak ne kadar süre dil kursuna gideceğiniz de önemli okulun onu da yazması lazım uzun süre gidemezsiniz dediler. Dedim bu şekilde bi şey söylenmedi hanımefendi de dedi böyle falan biraz ben ısrar edince tamam o zaman ben vize yetkililerine gönderiyorum 2 hafta içinde onlar size dönüş yaparlar dedi. Ama sesi siz çok da beklemeyin der gibiydi :( En azından vize yetkililerinin önüne gidicek belgelerimiz. Bu da bi şeydir.

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Çrş Kas 11, 2020 2:04 pm

gezginefendi yazdı: Çrş Kas 11, 2020 1:58 pm Bugün sabah aradılar beni şartlı kabulünüzün üzerinde dil kursu yazıyo dediler Attığınız maili anlıyorum ama sonuçta önce dil kursuna gidicekmişsiniz dediler. Dedim benim sizlerle mailleşmelerimde okuldan gelen bu mailin gerektiğini söylediniz sadece ki telefonla aradığımda da teyit edildi dedim. Görüyorum evet ancak ne kadar süre dil kursuna gideceğiniz de önemli okulun onu da yazması lazım uzun süre gidemezsiniz dediler. Dedim bu şekilde bi şey söylenmedi hanımefendi de dedi böyle falan biraz ben ısrar edince tamam o zaman ben vize yetkililerine gönderiyorum 2 hafta içinde onlar size dönüş yaparlar dedi. Ama sesi siz çok da beklemeyin der gibiydi :( En azından vize yetkililerinin önüne gidicek belgelerimiz. Bu da bi şeydir.
Duisburg NC Frei değil miydi sizin de? Bugün aynı şekilde başvurdum şartlı kabul ile alakalı 2 kere ısrarla sormama rağmen sorun yok falan dediler. Umarım sonradan arayıp böyle demezler bana da. Sizin o bahsettiğiniz okulun tekrar başvurması gerekmez mailini de çıktı alıp koymuştum.

gezginefendi

Mesaj gönderen gezginefendi » Çrş Kas 11, 2020 3:39 pm

Aynen işte abi ben de onu anlattım ama böyle bi tuhaf davrandılar

AE34

Mesaj gönderen AE34 » Çrş Kas 11, 2020 6:24 pm

gezginefendi yazdı: Çrş Kas 11, 2020 1:58 pm Bugün sabah aradılar beni şartlı kabulünüzün üzerinde dil kursu yazıyo dediler Attığınız maili anlıyorum ama sonuçta önce dil kursuna gidicekmişsiniz dediler. Dedim benim sizlerle mailleşmelerimde okuldan gelen bu mailin gerektiğini söylediniz sadece ki telefonla aradığımda da teyit edildi dedim. Görüyorum evet ancak ne kadar süre dil kursuna gideceğiniz de önemli okulun onu da yazması lazım uzun süre gidemezsiniz dediler. Dedim bu şekilde bi şey söylenmedi hanımefendi de dedi böyle falan biraz ben ısrar edince tamam o zaman ben vize yetkililerine gönderiyorum 2 hafta içinde onlar size dönüş yaparlar dedi. Ama sesi siz çok da beklemeyin der gibiydi :( En azından vize yetkililerinin önüne gidicek belgelerimiz. Bu da bi şeydir.
DUE şartlı kabulun de ne kadar süre tanınıyor orada yazıyor zaten ? Neden söylemediniz ? + belgeyi okuyan ne kadar süre geçerli olduğunu anlayabilir orda kolayca çünkü hem almanca hem ingilizce

Kilitli