Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Anmeldung Berlin

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Togi

Anmeldung Berlin

Mesaj gönderen Togi » Sal Ara 31, 2019 12:09 pm

Arkadaşlar merhaba, sprachkurs + studium vizemi alıp Berlin'e gelmiş bulunuyorum. Ancak kafama takılan bir kaç soru var umarım yardımcı olabilirsiniz. Anmeldung işlemi için şuan kaldığım yer olan kuzenimin evini göstericektim ama kabul edilmiyormuş rathaus tarafından. Ev arıyorum ama bulmak pek mümkün gözükmüyor. Anmeldung olmadığı için dil kursuna da kayıt olamıyorum. Sorum şu ki berlin dışında bir yerde ev bulursam gidip oturum işlemleri için o şehri seçebilir miyim ? Yani dil kursunu vs. ayarlayıp gitmekten bahsediyorum. 4. aya kadar vizem var belki aceleci davranıyorsun diyebilirsiniz ama bir an önce oturum işlemlerine başlamak istediğimden zaman kaybetmek istemiyorum.

TRueS

Re: Anmeldung Berlin

Mesaj gönderen TRueS » Sal Ara 31, 2019 4:25 pm

Oturum icin gerekli izni verecek makam pasaportunuzda belirlenmistir sanirim.
Gitmeden evvel gideceginiz sehirden ve berlinden izin almaniz gerekebilir, zira size vize veren makam Berlin Ausländerbehörde.
Yurt vs. birsey bulabilirseniz Berlinde islemlerinizi yaptirmaniz daha faydali gibi gözüküyor.

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Prş Oca 02, 2020 6:42 am

Togi yazdı: Sal Ara 31, 2019 12:09 pm Arkadaşlar merhaba, sprachkurs + studium vizemi alıp Berlin'e gelmiş bulunuyorum. Ancak kafama takılan bir kaç soru var umarım yardımcı olabilirsiniz. Anmeldung işlemi için şuan kaldığım yer olan kuzenimin evini göstericektim ama kabul edilmiyormuş rathaus tarafından. Ev arıyorum ama bulmak pek mümkün gözükmüyor. Anmeldung olmadığı için dil kursuna da kayıt olamıyorum. Sorum şu ki berlin dışında bir yerde ev bulursam gidip oturum işlemleri için o şehri seçebilir miyim ? Yani dil kursunu vs. ayarlayıp gitmekten bahsediyorum. 4. aya kadar vizem var belki aceleci davranıyorsun diyebilirsiniz ama bir an önce oturum işlemlerine başlamak istediğimden zaman kaybetmek istemiyorum.
Merhaba kuzeninizin evi neden kabul edilmiyor bir nedeni var mı?

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Prş Oca 02, 2020 3:18 pm

Parayla kagit uzerinde Anmeldung yapanlar oluyor, ilk etepta oyle cozebilirsin
Sizi birer kivilcim olarak gonderiyorum,alevler olarak geri donmelisiniz!
Mustafa Kemal ATATURK

Togi

Mesaj gönderen Togi » Cum Oca 03, 2020 1:35 am

erenahmet95 yazdı: Prş Oca 02, 2020 6:42 am Merhaba kuzeninizin evi neden kabul edilmiyor bir nedeni var mı?
Merhaba dairesi küçük olduğu için anmeldung yapamıyorum.

Togi

Mesaj gönderen Togi » Cum Oca 03, 2020 1:36 am

BirFacitas yazdı: Prş Oca 02, 2020 3:18 pm Parayla kagit uzerinde Anmeldung yapanlar oluyor, ilk etepta oyle cozebilirsin
Bir şehir efsanesi sanırım kime sorduysam uzak durdu 😅

Togi

Mesaj gönderen Togi » Cum Oca 03, 2020 1:39 am

Bu arada dil kursuyla (die deutschule) konuştum anmeldung olmadan kayıt oldum.