Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Beglaubigte Kopie sorunu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kardelenb

Beglaubigte Kopie sorunu

Mesaj gönderen kardelenb » Cmt Ara 21, 2019 2:06 am

Merhaba arkadaslar, ben Duisburg Essen üniversitesinde yaklasik 4 yildir Informatik okuyorum, basvuru islemlerini 4 sene önce sirketle yapmistim. Bu sene kuzenim gelmeyi planliyor ve benim gibi onun icin de Bochum universitesi dil kursuna kaydini yaptik. Islemlerini kendisi yapiyor, yani yapmaya calisiyoruz. Bochum Üniversitesi'ne evraklarini gönderdim dil kursu kaydi icin. 2 gün önce evraklari postaladim, dün ellerine ulasmis olduguna dair mail geldi. Ben kendi zamanimda tüm belgelerimi tercüme ettirip, notere onaylatip kaymakamliga da apostil yaptirdigimi hatirliyorum. Fakat kuzenim burada okuduklarimizdan yola cikmis olacak ki, sadece lise diplomasini notere onaylatip, apostil yaptirmis. Cünkü basvuru numarasiyla Online Portal' a girdim.
"Keine Beglaubigten Kopien eingereicht" yaziyor. Ben de emin olamadim ve hem Zulassungstelle'ye mail attim hem de sizlere sormak istedim. Cünkü belki daha incelememis olabilirler, o yüzden "Keine Beglaubigten Kopien eingereicht" yaziyor diye düsündüm. Ya da Lise transkripti ve Ösym sonucunun sadece cevirilmis olmasi mi sizce bir sorundur? Transkript, Ösym yerlesti belgesinin de apostil yapilmasi gerekiyor mu? Sanirim cevap da soru da gizli. Fakat sitede ceviri yeterli diye okudugumuzdan olsa gerek. Ben hatta bu sitede okuyunca sasirmistim cünkü ben bütün belgelerimi apostil yaptirdim diye hatirliyorum, demek ki sistem degismis diye düsündüm.

Velhasili kelam, sizlerden affiniza siginarak, yeni bir baslik acarak, tam olarak nelerin apostil edilecegini sormak istedim.