Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tecrübe Konuşmalı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
erendgn11

Tecrübe Konuşmalı

Mesaj gönderen erendgn11 » Pzt Ara 16, 2019 8:19 pm

Selamlar.Su anda 12.sinif ögrencisiyim.Hem Yks hem goethe sinavina hazirlanmaya calisiyorum.Bunu yaparken de oldukca zorlaniyorum.Zorlanmak bir yana dursun üniversite sinavima da zarar verdigimi düsünüyorum düzgün calisamadigim icin.
Bu noktada istedigim yardim üniversite sinavini gectikten sonra almanyada dil kursu yapmak mi yoksa iyisiyle kötüsüyle ikisini beraber götürüp dil belgemi alip ön kabul yolunu secmek mi?
Önüme üniversite dondurmakta veya üniversite tercihimin almanyadaki gecerliliginin dolmasi gibi problemler cikma ihtimali olur mu?
Yardimlariniz icin cok tesekkür ederim simdiden...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Tecrübe Konuşmalı

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ara 17, 2019 11:32 am

Önce sadece YKS ye konsantre ol ve elinden geldigi kadar yüksek puan al. Sinavdan cikinca almanca egitimine ara vermeden devam et ve yerlestirme sonuclari aciklanir aciklanmaz bir üniversiteye basvuru yap Almanya da ve ön kabul almaya calis. Kabul islemleri devam ederken de Türkiye de en azindan A2 veya B1 i bitirip sertifika al ve geri kalan seviyeleri gelip Almanya da tamamla ve bir sonraki sene direkt Almanya daki egitimine basla. Alman üniversiteleri Türkiye den gelen ögrencilerin yerlestirme puanina göre alim yaptigi icin, sinavdaki basarin su anda cok daha önemli. Basarilar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

erendgn11

Mesaj gönderen erendgn11 » Sal Ara 17, 2019 10:13 pm

sanirim ön kabul icin dil sarti istemeyen okullardan kabulü zorlamami önerdiniz.Bu durumdaki üniversitelerin sayisi oldukca az degil mi?

Kullanıcı avatarı
aariftr

Mesaj gönderen aariftr » Pzr Ara 22, 2019 9:25 am

Physiker yazdı: Sal Ara 17, 2019 11:32 am Önce sadece YKS ye konsantre ol ve elinden geldigi kadar yüksek puan al. Sinavdan cikinca almanca egitimine ara vermeden devam et ve yerlestirme sonuclari aciklanir aciklanmaz bir üniversiteye basvuru yap Almanya da ve ön kabul almaya calis. Kabul islemleri devam ederken de Türkiye de en azindan A2 veya B1 i bitirip sertifika al ve geri kalan seviyeleri gelip Almanya da tamamla ve bir sonraki sene direkt Almanya daki egitimine basla. Alman üniversiteleri Türkiye den gelen ögrencilerin yerlestirme puanina göre alim yaptigi icin, sinavdaki basarin su anda cok daha önemli. Basarilar.
Hocam gerçekten yardımınıza ihtiyacım var birkaç sorum olacak ben son sömestır açıköğretim lisesine geçip oradan mezun oldum ancak liseye geçiş puanım 470 geçen yıl sorunlar yaşadım sınava girdim 150K gibi bir sıralama geldi bu yıl en az 30K yapabileceğime eminim İngilizce biliyorum studienkolleg'den muaf olmak için üniversitede bir yıl okuyacağım.

1)Benim Türkiye'de yerleştiğim üniversitede 1.yılda 3.00 ortalama mı yapmam gerekiyor yada bir şart var mı ?
2)Biraz Almanca temelim var ve 1.5 yıl var önümde B2-C1 öğrenebileceğime inanıyorum Türkiye'de yada Almanya'da herhangi bir dil okuluna gitme şartı olmadan burada dil belgesi alıp direkt olarak üniversiteye başlayabilir miyim ?
3)Ben daha fazla yıl kaybetmeden Almanya'ya gitmek istiyorum 2020'de üniversiteye yerleşsem 2021'de birinci sınıfı bitirmem durumunda 2021 kış sömestırında (Ekim'de başlayan) Almanya'da üniversiteye başlayabilir miyim ? (Türkiye'de üniversitenin birinci yılı 30 Mayıs'ta bitiyor)

Ve son olarak benim studienkollegden muaf olmak için üniversiteye başlamış 1.sınıfı bitirmiş olmam üniversite başvurularım ve vize görüşmelerinde bana dezavantaj yaratacak mıdır ?

Şimdiden teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ara 22, 2019 10:53 pm

Son soruna cevap vereyim: Sorun olmaz.

Diger sorularin cok genel. Asagidaki linki inceleyebilirsin:

https://www.deutschstudent.com/almanyada-egitim/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com