Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Ögrenci Vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
pulshatks

Re: Genel Hatlariyla Almanya Ögrenci Vizesi

Mesaj gönderen pulshatks » Cum Ağu 25, 2023 12:57 pm

itsemin53 yazdı: Cum Ağu 25, 2023 12:40 pm buna rağmen hala yeşile vize bastırmak sorun olmaz diyenler var.
kendisi önceki vizesini yeşile bastırdığı için oturum iznini de ordan denedi ama tavsiyem iki pasaportunuz varsa bordro olanı vize ve her türlü evrak işleri için kullanın ,yeşille de seyahat ederseniz vize beklerken

Secil

Mesaj gönderen Secil » Çrş Eyl 13, 2023 12:18 am

Merhabalar, sizlere bir sorum olacaktı. Konsolosluğa ve bilen birilerine ulaşmaya çalıştım fakat bulamadım. Bilginiz varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

25 Eylül 2023-24 Eylül 2024 tarihleri arasında geçerli D tipi öğrenci vizem mevcut. Fakat bazı özel sebeplerden dolayı bu sene Almanya’ya gidemeyeceğim ve 2024 Temmuz veya Ağustos ayında gidebileceğim.

Bu durumda gidişim vize tarihlerim içerisinde olduğu için bir sorun yaşar mıyım?
Bana geçen sene neden gelmedin, vizeni iptal ediyoruz ya da ülkeye giremezsin derler mi?
Bu süre içerisinde ülkeye kısa süreli giriş-çıkışlar yapsam sonrasında sorun oluşturur mu?

Gerçekten çok zor bir durumdayım, soruların cevabına göre en kısa zamanda bir karar vermem gerekmekte. Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim.

inctekin

Mesaj gönderen inctekin » Çrş Eyl 13, 2023 10:50 am

Secil yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 12:18 am Merhabalar, sizlere bir sorum olacaktı. Konsolosluğa ve bilen birilerine ulaşmaya çalıştım fakat bulamadım. Bilginiz varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

25 Eylül 2023-24 Eylül 2024 tarihleri arasında geçerli D tipi öğrenci vizem mevcut. Fakat bazı özel sebeplerden dolayı bu sene Almanya’ya gidemeyeceğim ve 2024 Temmuz veya Ağustos ayında gidebileceğim.

Bu durumda gidişim vize tarihlerim içerisinde olduğu için bir sorun yaşar mıyım?
Bana geçen sene neden gelmedin, vizeni iptal ediyoruz ya da ülkeye giremezsin derler mi?
Bu süre içerisinde ülkeye kısa süreli giriş-çıkışlar yapsam sonrasında sorun oluşturur mu?

Gerçekten çok zor bir durumdayım, soruların cevabına göre en kısa zamanda bir karar vermem gerekmekte. Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim.
yine öğrenci olarak okulu ertelediyseniz ve okula devam ediceğinizi kanıtlarsanız sorun olmaz. gittiğiniz gibi okul belgeleriyle oturuma başvurmanız lazım.

zeynep_

Mesaj gönderen zeynep_ » Çrş Eyl 13, 2023 3:03 pm

Merhaba,

Geçen yıl Stuttgart ta staj yapmıştım, şuan Erlangen'da mastera gidecegim. 2 aydan uzun süre oldu başvurali vizem hala çıkmadı. Erlangen yabancılar ofisiyle iletişime geçtiğimde daha önceden Stuttgart ta yaşadığım için orada belgelerim bulunduğunu ve Stuttgart yabancılar ofisinin kendilerine bu belgeleri göndermesi gerektiğini söylediler. Erlangen'a her hafta mail atıyorum ve her seferinde Stuttgart tan belgelerinizi hala göndermediler cevabı alıyorum. Vize sürecim ilerlemiyor dolayısıyla. Stuttgart yabancılar ofisine ne telefon ne mail yolu ile ulaşabiliyorum.

Benzer bir durum yaşamış olan var mı, ne yapabilirim?

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Çrş Eyl 13, 2023 3:42 pm

zeynep_ yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 3:03 pm Merhaba,

Geçen yıl Stuttgart ta staj yapmıştım, şuan Erlangen'da mastera gidecegim. 2 aydan uzun süre oldu başvurali vizem hala çıkmadı. Erlangen yabancılar ofisiyle iletişime geçtiğimde daha önceden Stuttgart ta yaşadığım için orada belgelerim bulunduğunu ve Stuttgart yabancılar ofisinin kendilerine bu belgeleri göndermesi gerektiğini söylediler. Erlangen'a her hafta mail atıyorum ve her seferinde Stuttgart tan belgelerinizi hala göndermediler cevabı alıyorum. Vize sürecim ilerlemiyor dolayısıyla. Stuttgart yabancılar ofisine ne telefon ne mail yolu ile ulaşabiliyorum.

Benzer bir durum yaşamış olan var mı, ne yapabilirim?
ne konuda staj yapmıştınız? staj vizesi ile mi, kaç aylık bir stajdı, oturum kartıyla mı staj yaptınız. bunları cevaplarsanız biraz yardımcı olabilirim diye düşünüyorum

dilaraselsel

Mesaj gönderen dilaraselsel » Çrş Eyl 13, 2023 4:30 pm

ipekwupkar yazdı: Pzt Ağu 08, 2022 2:43 am Herkese merhaba,
Wuppertal’den master öncesi dil kursu için kabul adım. iData soru ağacından randevum 36f’ye göre oluşturuldu fakat konsolostuktan kontrol ettiğimde 40f daha uygun gözüküyor. Birçok kez denedim, her seferinde 36f çıkıyor. Bu vize sürecinde bir sorun oluşturur mu?
merhaba, yazının üzerinden epey bir geçmiş fakat ben de şuan benzer bir sorunla karşı karşıyayım ve merak ediyorum sorun olur mu olmaz mı? IDATAdan da bilgi alamıyorum malesef. Size bu konuda sorun çıkarmışlar mıydı, yoksa sıkıntı yok siz doğru evrakları getirdiyseniz alalım mı dediler? Lütfen dönüş yaparsanız çok seviniriim, teşekkürler

zeynep_

Mesaj gönderen zeynep_ » Çrş Eyl 13, 2023 7:05 pm

itsemin53 yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 3:42 pm ne konuda staj yapmıştınız? staj vizesi ile mi, kaç aylık bir stajdı, oturum kartıyla mı staj yaptınız. bunları cevaplarsanız biraz yardımcı olabilirim diye düşünüyorum
5 ay kalmıştım, staj vizesiydi.

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Çrş Eyl 13, 2023 7:06 pm

zeynep_ yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 7:05 pm 5 ay kalmıştım, staj vizesiydi.
oturum veya anmeldung var mıydı?

zeynep_

Mesaj gönderen zeynep_ » Çrş Eyl 13, 2023 9:36 pm

itsemin53 yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 7:06 pm oturum veya anmeldung var mıydı?
Anmeldung yapmıştım

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Çrş Eyl 13, 2023 9:40 pm

zeynep_ yazdı: Çrş Eyl 13, 2023 9:36 pm Anmeldung yapmıştım
anmeldungdan dolayı mı yoksa eski vizeden dolayı mı tekrar belgelerinizi talep etmişler?

CSTR

Mesaj gönderen CSTR » Çrş Eyl 20, 2023 2:48 pm

ardaberk yazdı: Çrş Ağu 04, 2021 3:33 pm Kardeşim selamın aleyküm,

Dediğin öğrenci sigortası özel sağlık sigortası büyük ihtimalle. Onu yapabilmen için bazı şartlar var. Mesela 30yaşından büyük olman lazım. Araştırmanı öneririm. Eğer 30 yaşından küçüksen governmental health insurance yapman (Fintiba->DAK|110€) veya AT11 alman gerekiyor
Arkadaşlar özel sağlık sigortası yaptırırken de okulunuzun devlet sigortasından muafiyet belgesi isteyip istemediğini kontrol edin. Benim okulumda bu belge olmadan master kaydımı tamamlayamıyorum mesela

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Çrş Eki 04, 2023 12:45 pm

Merhaba,

Darmstadt teknik üniversitesinden kabul aldım bu dönem için. Eşimle gitmeyi düşünüyoruz. Birkaç soru takıldı aklıma cevaplarsanız çok sevinirim.

1- Sadece benim için garantör belgesi yeterli mi?
2- Barmerden sigorta yaptırdım. Eşime de sigorta yaptırmam gerekiyor mu?
TU Darmstadt - Mechanics Master
İzmir 41F
Başvuru Tarihi: 01.12.2023
Görüşme Tarihi: 10.01.2024
Başvuru Sahibinin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024
Eşin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024

Deniz581

Mesaj gönderen Deniz581 » Çrş Eki 04, 2023 6:04 pm

41f vizesi için 15 ağustosta başvurdum fakat randevum 17 ekime atandı. Okulumun semestr'ı ise 1 ekimde açıldı. Okula kayıtlandım ve semestr fee'yi ödedim. Okul açıldıktan sonra vizeye başvuracağım için red yer miyim? Önerileriniz var mı acaba ne yapmam gerektiği ile ilgili? Başvuruda enrollment belgemi ve semestr fee'yi ödediğimi gösteren belgeyi de ekleyeceğim. Geç vizeye başvurduğum için red yemekten çok korkuyorum şu an. Yardımcı olursanız/fikrinizi belirtirseniz sevinirim.

CSTR

Mesaj gönderen CSTR » Sal Eki 10, 2023 6:59 pm

Arkadaşlar merhaba,
Ben geçen hafta 4 Ekim'de idata istanbulda 41F vize görüşmesine girdim. Bugün bana vize günü tarihli 643 TL e fatura kesilmiş. Ben başvuru yaparken 800 TL ödedim. Vize günü de 75€ artı 221 TL ödedim. Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

emirhan123

Mesaj gönderen emirhan123 » Sal Eki 10, 2023 7:14 pm

5 Eylül günü Ankarada 39f vize randevum vardı. Ancak vizenin durumuna dair herhangi bir yere ulaşamıyorum. Bunun için ne yapmam lazım?

nevinn34

Mesaj gönderen nevinn34 » Sal Eki 10, 2023 7:27 pm

emirhan123 yazdı: Sal Eki 10, 2023 7:14 pm 5 Eylül günü Ankarada 39f vize randevum vardı. Ancak vizenin durumuna dair herhangi bir yere ulaşamıyorum. Bunun için ne yapmam lazım?
başvuru takipte ne yazıyor?

emirhan123

Mesaj gönderen emirhan123 » Sal Eki 10, 2023 7:28 pm

nevinn34 yazdı: Sal Eki 10, 2023 7:27 pm başvuru takipte ne yazıyor?
Başvuru takip te sistem de kayıtlı değil yazıyor. İdatayı aradım randevu için konsolosluğu gittiğimden siteden takibin mümkün olmadığını söylediler

Kaplan

Mesaj gönderen Kaplan » Çrş Kas 15, 2023 9:19 pm

Physiker yazdı: Pzr Eki 13, 2019 6:01 pm
Türkiye de daha önceden hic üniversite okumadiysaniz:

7- Lise diplomasi orjinali + Almanca tercümesi

8- ÖSS kazandi belgesi + Almanca tercümesi

9- Lise Transkript Orjinali + Almanca tercümesi

Master için başvuruda bunlar gerekir mi Türkiye'de üniversite okudum.

Bir de başvuracağım masterde sömestr Nisan ayında başlıyor, başvurular ise 15 Aralıkta bitiyor, daha henüz kabul almadım. Kabul aldığımda mı vize randevusu oluşturmalıyım yoksa çok geç randevu bulurum diye önceden mi randevu alınması gerekir? Tecrübem olmadığı için soruyorum :?:

Bir de belgelerin orjinalini verirsek nasıl geri alacağız? Diplomayı, transkripti verdik diyelim bir daha üniversite başvurusunda nasıl kullanacağız?

ankidawe

Mesaj gönderen ankidawe » Cum Kas 24, 2023 1:08 pm

34f ve 35f vizeleri arasındaki farkı bilen var mı acaba? Almanya'ya önümüzdeki dönem (nisan-eylül) tam hibe desteği (600 Euro) ile Erasmus için gideceğim ancak hangi vizeye başvurmam gerektiğini anlamadım. 34f'ye başvurmuştum ama benimle aynı durumda olup 35f'ye başvuran arkadaşlarım da var. Bunlardan birinin çıkması diğerinden daha mı kısa sürüyor acaba? Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Lykadrox

Mesaj gönderen Lykadrox » Çrş Oca 24, 2024 7:31 am

Arkadaşlar merhaba 44F için pasaportumu vizeye vereli neredeyse 8 hafta olacak ve hiçbir haber yok. Zaten 44F içeriğinde 8 haftaya kadar sürebilir işlemleriniz diyor ama içim rahat değil. Bilgi alabilmek için nereye mail atmalıyım ve ne yazmalıyım yardımcı olabilecek biri var mı? Dil kursum nisanın 3. günü başlayacak 😔