Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Ögrenci Vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
isilwen

Re: Genel Hatlariyla Almanya Ögrenci Vizesi

Mesaj gönderen isilwen » Prş Ağu 10, 2023 1:42 am

painhatesad yazdı: Çrş Ağu 09, 2023 5:42 pm peki okuldan kabul alip oturum iznine direkt orada basvurabiliyor muyuz yesil pasaportla gidip?
vize almadan işlem yapamazsınız hocam.

Moarbidcan

Mesaj gönderen Moarbidcan » Prş Ağu 10, 2023 1:33 pm

Merhabalar, 39F başvurusu için Vize görüşmesine gitmek üzereyim. Anladığım kadarı ile e-devlet'ten çıktı alınan Türkçe-İngilizce Transkript belge olarak geçerli sayılıyor. Bu belgenin iki kopyasını yazdırıp, herhangi bir ıslak imzaya veya kaşeye ihtiyaç duymadan sunabiliyoruz Konsolosluğa doğru mudur?

Bir de, Benim Türkiye'de mezun olduğum üniversite Diplomamı Türkçe ve İngilizce olarak verdi. Elimde üniversite diploması olduğu için lise diplomamı tercüme ettirmeme ve götürmeme gerek yok değil mi?

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Prş Ağu 10, 2023 3:18 pm

Moarbidcan yazdı: Prş Ağu 10, 2023 1:33 pm Merhabalar, 39F başvurusu için Vize görüşmesine gitmek üzereyim. Anladığım kadarı ile e-devlet'ten çıktı alınan Türkçe-İngilizce Transkript belge olarak geçerli sayılıyor. Bu belgenin iki kopyasını yazdırıp, herhangi bir ıslak imzaya veya kaşeye ihtiyaç duymadan sunabiliyoruz Konsolosluğa doğru mudur?

Bir de, Benim Türkiye'de mezun olduğum üniversite Diplomamı Türkçe ve İngilizce olarak verdi. Elimde üniversite diploması olduğu için lise diplomamı tercüme ettirmeme ve götürmeme gerek yok değil mi?
E devlet çıktıları da kabul görüyordu sanırım ama kendim götürmediğim için net bir şey söyleyemiyorum.
Üniversite diplomanız olsa bile lise diplomanızı da çevirsini yaptırıp götürmeniz gerekiyor. Aynı şekilde lise transkriptinizi de çevirisini yaptırıp götürmeniz gerek.

nachtigal

Mesaj gönderen nachtigal » Prş Ağu 10, 2023 5:25 pm

Merhaba arkadaşlar, ben 24 temmuz tarihinde 41F için randevuya girdim ve tüm evraklarımı sorunsuz teslim ettim. Acaba konsolosluk evraklarımızı yabancılar dairesine gönderdiğinde bize mail atıyor mu? Bana henüz bir mail gelmediği için merakımdan soruyorum.

inctekin

Mesaj gönderen inctekin » Prş Ağu 10, 2023 6:48 pm

nachtigal yazdı: Prş Ağu 10, 2023 5:25 pm Merhaba arkadaşlar, ben 24 temmuz tarihinde 41F için randevuya girdim ve tüm evraklarımı sorunsuz teslim ettim. Acaba konsolosluk evraklarımızı yabancılar dairesine gönderdiğinde bize mail atıyor mu? Bana henüz bir mail gelmediği için merakımdan soruyorum.
hayır herhangi bir bilgilendirme yapılmıyor

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Cmt Ağu 12, 2023 2:16 pm

isilwen yazdı: Prş Ağu 10, 2023 1:42 am vize almadan işlem yapamazsınız hocam.
peki vizeye almanyada basvurabiliyor muyum bilginiz var mi?

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Cmt Ağu 12, 2023 2:24 pm

painhatesad yazdı: Cmt Ağu 12, 2023 2:16 pm peki vizeye almanyada basvurabiliyor muyum bilginiz var mi?
Kendi bilgim ve deneyimim yok ama daha önce forumda sorulmuştu bu soru ve yanlış hatırlamıyorsam vizeye Türkiye'den başvurmak zorunda olduğunuzu belirtmişlerdi.

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Cmt Ağu 12, 2023 2:54 pm

isilwen yazdı: Cmt Ağu 12, 2023 2:24 pm Kendi bilgim ve deneyimim yok ama daha önce forumda sorulmuştu bu soru ve yanlış hatırlamıyorsam vizeye Türkiye'den başvurmak zorunda olduğunuzu belirtmişlerdi.
peki vize süreci akademik dönemin baslama tarihini geçerse red sebebi olabilir mi?

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Cmt Ağu 12, 2023 4:25 pm

painhatesad yazdı: Çrş Ağu 09, 2023 5:42 pm peki okuldan kabul alip oturum iznine direkt orada basvurabiliyor muyuz yesil pasaportla gidip?
merhaba benim arkadaşım erasmus için yeşil pasaport ile geldi ve 2-3 kere yabancılar dairesine kabul mektubunu,kayıt sertifikasını göstermiş en sonunda 3. seferde başka memur uzatmış ve şu an o üniversiteden kabul aldı, her yıl oturumunu uzatabiliyor.

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Cmt Ağu 12, 2023 8:45 pm

pulshatks yazdı: Cmt Ağu 12, 2023 4:25 pm merhaba benim arkadaşım erasmus için yeşil pasaport ile geldi ve 2-3 kere yabancılar dairesine kabul mektubunu,kayıt sertifikasını göstermiş en sonunda 3. seferde başka memur uzatmış ve şu an o üniversiteden kabul aldı, her yıl oturumunu uzatabiliyor.
cok tesekkur ederim

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Cmt Ağu 12, 2023 9:17 pm

pulshatks yazdı: Cmt Ağu 12, 2023 4:25 pm merhaba benim arkadaşım erasmus için yeşil pasaport ile geldi ve 2-3 kere yabancılar dairesine kabul mektubunu,kayıt sertifikasını göstermiş en sonunda 3. seferde başka memur uzatmış ve şu an o üniversiteden kabul aldı, her yıl oturumunu uzatabiliyor.
arkadasiniz hangi eyalete gitmisti bide kendisiyle iletisim kurmam mumkun mu?

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Cmt Ağu 12, 2023 9:58 pm

painhatesad yazdı: Cmt Ağu 12, 2023 9:17 pm arkadasiniz hangi eyalete gitmisti bide kendisiyle iletisim kurmam mumkun mu?
bayern eyaletinde bir kasabada kendisi zaten aynı okulda okuyoruz şu an iletişim numarası veremem yasak biliyorsunuz ama bana sorabilirsiniz sürece hakimim

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Cmt Ağu 12, 2023 10:08 pm

pulshatks yazdı: Cmt Ağu 12, 2023 9:58 pm bayern eyaletinde bir kasabada kendisi zaten aynı okulda okuyoruz şu an iletişim numarası veremem yasak biliyorsunuz ama bana sorabilirsiniz sürece hakimim
tam detayli anlatma sansiniz var mi berline lisans icin gidecegim okuldan kabul aldim ilk donem ucretini yatirmam halinde bana davet mektubu yollayacaklar. Simdi nasil bir yol izleyecegim hangi evraklar gerekli eyaletten eyalete farklilik olabilir mi? bide arkadasiniz erasmus icin gitmis benim icinde durum ayni sekilde olur mu? eger dediginiz gibiyse durum inanilmaz rahatliyacagim cunku vize 3 ayda cikar desek 1-1.5 ay gec baslamis oluyorum okula

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Cmt Ağu 12, 2023 10:35 pm

painhatesad yazdı: Cmt Ağu 12, 2023 10:08 pm tam detayli anlatma sansiniz var mi berline lisans icin gidecegim okuldan kabul aldim ilk donem ucretini yatirmam halinde bana davet mektubu yollayacaklar. Simdi nasil bir yol izleyecegim hangi evraklar gerekli eyaletten eyalete farklilik olabilir mi? bide arkadasiniz erasmus icin gitmis benim icinde durum ayni sekilde olur mu? eger dediginiz gibiyse durum inanilmaz rahatliyacagim cunku vize 3 ayda cikar desek 1-1.5 ay gec baslamis oluyorum okula
şöyleki ;
bizim okul martta başlıyor kendisi de zaten yeşil pasaportum 3 ay geri kalan 3 ayı da orada uzatırım diye düşünmüş ve direkt yeşil pasaport ile gitmiş.Mayıs ayında yabancılar dairesine gitmiş elinde kabul mektubu,kayıt sertifikası falan "demiş ben okula kayıtlıtım oturum almak istiyorum " yeşil pasaportla olduğu için vermemişler.Arkadaş ertesi gün tekrar gitmiş başka bir memurun yanına aynı şeyleri söylemiş adam kayıt ve kabul mektubunun yanında bloke hesap da istemiş ve randevu vermiş 1 ay sonraya.Arkadaş da tüm belgelerini hazırlamış ve oturum almış(aralığa kadardı yanlış hatırlamıyorsam) burada dönem eylülde biter ekimde başlar ve arkadaş da tam zamanlı öğrenci olarak kabul alıp yeni döneme kayıt yaptırmış. Aralık yanında yine kayıt sertifikası ile gidip 1 yıllık almış bu 2023 aralığa kadar oturumu var.

Benim sevgilim de yeşil pasaporta sahip ve kendisi için sormuştum hani nasıl yapsın diye?Arkadaş dedi ki ben çok uğraştım vizesiz sakın gelmesin.Ki burası kasaba yani 40klık bir şehir.Berline gidecekseniz vizesiz gitmeyin tahminim ya da yeşil pasaportun yanında bordro pasaport çıkarırsınız yeşil pasaport ile burada okurken bordro pasaportunuzu da vize için teslim edersiniz vizeniz çıkınca da gidip alabilirsiniz.Önerim bu şekilde

painhatesad

Mesaj gönderen painhatesad » Pzr Ağu 13, 2023 12:35 am

pulshatks yazdı: Cmt Ağu 12, 2023 10:35 pm şöyleki ;
bizim okul martta başlıyor kendisi de zaten yeşil pasaportum 3 ay geri kalan 3 ayı da orada uzatırım diye düşünmüş ve direkt yeşil pasaport ile gitmiş.Mayıs ayında yabancılar dairesine gitmiş elinde kabul mektubu,kayıt sertifikası falan "demiş ben okula kayıtlıtım oturum almak istiyorum " yeşil pasaportla olduğu için vermemişler.Arkadaş ertesi gün tekrar gitmiş başka bir memurun yanına aynı şeyleri söylemiş adam kayıt ve kabul mektubunun yanında bloke hesap da istemiş ve randevu vermiş 1 ay sonraya.Arkadaş da tüm belgelerini hazırlamış ve oturum almış(aralığa kadardı yanlış hatırlamıyorsam) burada dönem eylülde biter ekimde başlar ve arkadaş da tam zamanlı öğrenci olarak kabul alıp yeni döneme kayıt yaptırmış. Aralık yanında yine kayıt sertifikası ile gidip 1 yıllık almış bu 2023 aralığa kadar oturumu var.

Benim sevgilim de yeşil pasaporta sahip ve kendisi için sormuştum hani nasıl yapsın diye?Arkadaş dedi ki ben çok uğraştım vizesiz sakın gelmesin.Ki burası kasaba yani 40klık bir şehir.Berline gidecekseniz vizesiz gitmeyin tahminim ya da yeşil pasaportun yanında bordro pasaport çıkarırsınız yeşil pasaport ile burada okurken bordro pasaportunuzu da vize için teslim edersiniz vizeniz çıkınca da gidip alabilirsiniz.Önerim bu şekilde
valla bende dediginizin aynisini yapmayi dusunuyordum bordo pasaportum dun geldi arkadasinizin olayi anlatinca bi heyecanlandim :D vizeden buyuk ihtimalle red yiyecegim yasim 24 ve 3 senedir okula gitmedim. yanitiniz icin tesekkur ederim

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Pzr Ağu 13, 2023 2:01 am

painhatesad yazdı: Cmt Ağu 12, 2023 2:54 pm peki vize süreci akademik dönemin baslama tarihini geçerse red sebebi olabilir mi?
Birkaç kişiye dil kursu başladığı ya da başlamasına çok az kaldığı ve vizesi yetişmeyeceği için bir sonraki döneme kabul edileceklerine dair belge yollamalarını istedikleri olmuştu diye hatırlıyorum (ek evrak olarak). Forumda belki bulabilirsiniz benzer mesajları

didodido

Mesaj gönderen didodido » Sal Ağu 15, 2023 10:45 pm

Hizmet dökümümü konsolosluğa sunmak için 4a belgesini E-Devlet üzerinden aldım, Protranslate üzerinden yeminli tercümana çevirttirecektim aslında ancak PDF olarak mail ile gönderiyorlar. Bu belgenin illa ıslak imzalı mı olması gerekiyordu?
Bir de GOETHE belgemi nereden onaylatabilirim? Fotokopisine "Aslı gibidir" mührü bastırdığımda yeterli olur mu?

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Çrş Ağu 16, 2023 11:10 am

didodido yazdı: Sal Ağu 15, 2023 10:45 pm Hizmet dökümümü konsolosluğa sunmak için 4a belgesini E-Devlet üzerinden aldım, Protranslate üzerinden yeminli tercümana çevirttirecektim aslında ancak PDF olarak mail ile gönderiyorlar. Bu belgenin illa ıslak imzalı mı olması gerekiyordu?
Bir de GOETHE belgemi nereden onaylatabilirim? Fotokopisine "Aslı gibidir" mührü bastırdığımda yeterli olur mu?
Hizmet dökümü konusunda fikrim yok ancak ben goethe sertifikamın renkli fotokopisini çektirdim sadece konsolosluğa sunarken, sorun olmadı.

Acakmak

Mesaj gönderen Acakmak » Prş Ağu 17, 2023 6:13 pm

Selam, benim üni ekimde başlıyor vize randevusu alamadım hala. Yeşil pasaportla gidip orada 1-2 ay üni eğitimine katılım yapılabiliyor mu? Tecrübesi olan varsa yardımcı olsa iyi olur.

hayriyeyilmaz_

Mesaj gönderen hayriyeyilmaz_ » Prş Ağu 17, 2023 7:21 pm

didodido yazdı: Sal Ağu 15, 2023 10:45 pm Hizmet dökümümü konsolosluğa sunmak için 4a belgesini E-Devlet üzerinden aldım, Protranslate üzerinden yeminli tercümana çevirttirecektim aslında ancak PDF olarak mail ile gönderiyorlar. Bu belgenin illa ıslak imzalı mı olması gerekiyordu?
Birçok kez bu hizmet dökümü sorusu ile karşılaştım forumlarda buna gelen cevaplar ise Türkçe kabul ettikleriydi herkes ben Türkçe götürdüm sorun olmadı demişti buna verilen cevapları bulamazsınız diye yazmak istedim.