Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Ögrenci Vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
comertbirenes

Re: Genel Hatlariyla Almanya Ögrenci Vizesi

Mesaj gönderen comertbirenes » Prş Nis 14, 2022 4:35 pm

Herkese merhaba
Anestezi teknikerliği son sınıfım Almanya lisans tamamlama ya da denklik alıp çalışmak istiyorum.Lisans tamamlama ya da denklik alıp çalışmak hangisi uygun olur hangisiyle vize alabilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Cum Nis 15, 2022 6:10 pm

Denklik alarak daha kolay gelebilirsin bence.

aylinaras

Mesaj gönderen aylinaras » Sal Haz 14, 2022 5:24 pm

Merhabalar 39f ile başvuruyorum

kalacağım yere bir aile dostunun evini yazacağım. Davetiye almam gerekli mi, yoksa yeterli mi sadece adresi forma yazmak?

kayıt belgesi isterler mi? bende sadece kabul belgesi var, almanyaya giriş yapmadan üniye kaydolmak istemiyorum kesinlikle

bjedug.emir

Mesaj gönderen bjedug.emir » Sal Haz 14, 2022 8:33 pm

aylinaras yazdı: Sal Haz 14, 2022 5:24 pm Merhabalar 39f ile başvuruyorum

kalacağım yere bir aile dostunun evini yazacağım. Davetiye almam gerekli mi, yoksa yeterli mi sadece adresi forma yazmak?

kayıt belgesi isterler mi? bende sadece kabul belgesi var, almanyaya giriş yapmadan üniye kaydolmak istemiyorum kesinlikle
Merhaba,

kalacak yer konusunda benim tecrube ettigim kesin adres talep edilmedigi. Memure hanima incelemesi icin sadece basvurdugum yerleskelerin bilgilerini sundum. Bunun haricinde kesin bir yurt adresi talep edilmedi. Ancak bir akrabanizda kalacaksaniz kisiden davetiye mektubu almaniz yarariniza olur bence. Bildigim kadariyla akraba ile ikamet icin bu onemli.

Kolay gelsin.

aylinaras

Mesaj gönderen aylinaras » Sal Haz 14, 2022 9:06 pm

bjedug.emir yazdı: Sal Haz 14, 2022 8:33 pm Merhaba,

kalacak yer konusunda benim tecrube ettigim kesin adres talep edilmedigi. Memure hanima incelemesi icin sadece basvurdugum yerleskelerin bilgilerini sundum. Bunun haricinde kesin bir yurt adresi talep edilmedi. Ancak bir akrabanizda kalacaksaniz kisiden davetiye mektubu almaniz yarariniza olur bence. Bildigim kadariyla akraba ile ikamet icin bu onemli.

Kolay gelsin.
Merhaba ^-^
teşekkür ederim çok cevabınız için. internette biraz araştırdım almanya ikametgah davetiyesi diye ama hep turistik amaçla gelecek insanlar için olan “aile ziyareti vizesi davetiyesi” çıkıyor. sanki beni yanında ikamet etmeye çağırınca olacak davetle aynı şey değil gibi geldi ama emin olamadım. sizin bilginiz var mı hangi adın altına girdiğinden?

bjedug.emir

Mesaj gönderen bjedug.emir » Sal Haz 14, 2022 11:08 pm

aylinaras yazdı: Sal Haz 14, 2022 9:06 pm Merhaba ^-^
teşekkür ederim çok cevabınız için. internette biraz araştırdım almanya ikametgah davetiyesi diye ama hep turistik amaçla gelecek insanlar için olan “aile ziyareti vizesi davetiyesi” çıkıyor. sanki beni yanında ikamet etmeye çağırınca olacak davetle aynı şey değil gibi geldi ama emin olamadım. sizin bilginiz var mı hangi adın altına girdiğinden?
Dediginiz gibi ziyaret davetiyesinden farkli bir baslikta islem gorecektir. Ancak maalesef bu konu hakkinda bir bilgim yok. Mumkun ise akrabaniz bulundugu yerleskenin yabancilar polisinden cok daha detayli ve dogru bilgi edinebilir.

aylinaras

Mesaj gönderen aylinaras » Çrş Haz 15, 2022 4:28 am

bjedug.emir yazdı: Sal Haz 14, 2022 11:08 pm Dediginiz gibi ziyaret davetiyesinden farkli bir baslikta islem gorecektir. Ancak maalesef bu konu hakkinda bir bilgim yok. Mumkun ise akrabaniz bulundugu yerleskenin yabancilar polisinden cok daha detayli ve dogru bilgi edinebilir.
haklısınız çok sağ olun tekrardan, burdan birisiyle konuşabilmek cevap alabilmek iyi geldi

aylinaras

Mesaj gönderen aylinaras » Çrş Haz 15, 2022 3:14 pm

Ulusal vizeye bagvururken ögrenci vizesine pasaport süresi ne kadar olmali? Benim 1,5 yili var, yeterli olur mu?

atacankural

Mesaj gönderen atacankural » Pzt Ağu 08, 2022 1:11 am

Randevu Talebi: 12 Temmuz (14 temmuzdaki başvuruyu erteledim)
Randevu bilgilendirilmesi: 18 Temmuz
Randevu tarihi: 22 Ağustos İzmir İdata

Arkadaşlar iki sorum olacaktı:
1- Ben vize randevusu oluştururken bursum olmasına rağmen soruyu yanlış cevaplayıp 41-f tipinde evrak listesi geldi fakat YLSY bursuna sahip olduğum için 34-f çıkması daha doğru olacaktı, sizce bu durum görüşme esnasında sorun yaratır mı?

2- Başvuru tarihim 22 ağustos fakat ders başlangıç tarihim 18 Ekim vizede son günlere kalmak istemiyorum acaba randevumdan 1 hafta önce gitsem müsaitlik durumuna göre vize görüşmemi gerçekleştirip belge teslimi yapabilir miyim? Randevusuna erken tarihte gidip görüşebilen oldu mu?

ipekwupkar

Mesaj gönderen ipekwupkar » Pzt Ağu 08, 2022 2:43 am

Herkese merhaba,
Wuppertal’den master öncesi dil kursu için kabul adım. iData soru ağacından randevum 36f’ye göre oluşturuldu fakat konsolostuktan kontrol ettiğimde 40f daha uygun gözüküyor. Birçok kez denedim, her seferinde 36f çıkıyor. Bu vize sürecinde bir sorun oluşturur mu?

ipekwupkar

Mesaj gönderen ipekwupkar » Pzt Ağu 08, 2022 2:45 am

aylinaras yazdı: Çrş Haz 15, 2022 3:14 pm Ulusal vizeye bagvururken ögrenci vizesine pasaport süresi ne kadar olmali? Benim 1,5 yili var, yeterli olur mu?
Çağrı merkezi ile görüştüdüğümde ulusal vize başvuruları için en az 1 yıl olmalı demişlerdi. Sanırım yeterli olur

mete.ae

Mesaj gönderen mete.ae » Pzt Ağu 08, 2022 8:45 pm

Merhabalar, ben Mannheim Universitesinden kabul aldıktan sonra vizeye başvurdum ve vizemi aldım fakat sonrasında TUMdan kabul aldım ve orada devam etmeye karar verdim, oturum iznimi alırken Munich yabancılar dairesi sorun cikartir mi? izlemem gereken yol hakkında fikri olan varsa çok müteşekkir olurum.

whateven

Mesaj gönderen whateven » Pzt Ağu 08, 2022 10:32 pm

ipekwupkar yazdı: Pzt Ağu 08, 2022 2:45 am Çağrı merkezi ile görüştüdüğümde ulusal vize başvuruları için en az 1 yıl olmalı demişlerdi. Sanırım yeterli olur
Ben aradığımda 6 ay demişlerdi. Benimkinin 8 ayı falan var şuan, umarım bir sorun çıkmaz.

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Pzr Ağu 14, 2022 10:20 am

ipekwupkar yazdı: Pzt Ağu 08, 2022 2:43 am Herkese merhaba,
Wuppertal’den master öncesi dil kursu için kabul adım. iData soru ağacından randevum 36f’ye göre oluşturuldu fakat konsolostuktan kontrol ettiğimde 40f daha uygun gözüküyor. Birçok kez denedim, her seferinde 36f çıkıyor. Bu vize sürecinde bir sorun oluşturur mu?
Merhaba. Ben de Wuppertal a yüksek lisans için dil kursuna başvuru yaptım. 15 Temmuzda Uni Assist belgelerimi okula iletti ama hala bir dönüş yok. Sizin belgeleriniz ne zaman iletildi? Ve kabul ne zaman geldi?

ckko

Mesaj gönderen ckko » Cum Ağu 19, 2022 12:47 pm

Merhaba, Güz dönemi için Berlin Humboldt Üniversitesi'nde Master programına kabul aldım. Kayıt işlemlerim tamamlanmak üzere ve vize randevu günü ataması bekliyorum. Okuyacağım bölüm İngilizce.

1- Toefl sonuçlarının standart ekran görüntünüsü eklemem yeterli mi (okul bu görüntüyü başvuru sırasında kabul etmişti) yoksa Okulun adına düzenlenmiş bir form bu çıkarmam gerekiyor?
2- Bölüm dili İngilizce ve tam kabul aldım ( şartlı kabul değil), ancak vize gerekli evraklarda Almanca bilgisi de isteniyor. Almanca bilgim başlangıç seviyesinde, bu herhangi bir sorun teşkil eder mi?

ipekwupkar

Mesaj gönderen ipekwupkar » Sal Ağu 23, 2022 4:52 pm

Muhendis yazdı: Pzr Ağu 14, 2022 10:20 am Merhaba. Ben de Wuppertal a yüksek lisans için dil kursuna başvuru yaptım. 15 Temmuzda Uni Assist belgelerimi okula iletti ama hala bir dönüş yok. Sizin belgeleriniz ne zaman iletildi? Ve kabul ne zaman geldi?
Merhaba, ben uni-assist başvurusunu 1 Haziran'da yaptım, 5 Temmuz'da uni-assist belgelerimi okula iletti ve 28 Temmuz'da okuldan kabul mektubum geldi.

yigitstn

Mesaj gönderen yigitstn » Prş Eyl 08, 2022 4:14 am

Merhaba, benim staj belgem var. Her şeyin türkçesi yanında ingilizcesi de yazıyor ama boşlukları (kazanımlar, yapılan görevler, vs.) Türkçe doldurmuştum. Doldurulan boşlukların da çevirisi olması gerekiyor mu? Bir de 2-3 saat kutucuğunda daksille düzeltme var bu sorun olur mu?

yigitstn

Mesaj gönderen yigitstn » Sal Eyl 13, 2022 4:44 pm

bir şeyi net anlamadım. Orjinali Türkçe olan belgelerin hem türkçe orjinali +2 copy hem tercüme edilmiş halinin orjinali +2copy mi olması gerekiyor?

winterprayers

Mesaj gönderen winterprayers » Cum Eyl 30, 2022 2:31 pm

Arkadaslar herkese kolay gelsin umarim en kisa zamanda vizelerinize ulasirsiniz :) benim kucuk bi sorum var. Turkce belgelerimi almancaya tercume ettirdim ama sadece yeminli tercume kase ve imzasi var. Vize basvurusu icin tercume ofisinden noter onayi da eklemelerini rica etmeli miyim yoksa noter onayli yeminli tercume degil de sadece yeminli tercumeleri yeterli mi?

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Cmt Eki 01, 2022 1:12 am

winterprayers yazdı: Cum Eyl 30, 2022 2:31 pm Arkadaslar herkese kolay gelsin umarim en kisa zamanda vizelerinize ulasirsiniz :) benim kucuk bi sorum var. Turkce belgelerimi almancaya tercume ettirdim ama sadece yeminli tercume kase ve imzasi var. Vize basvurusu icin tercume ofisinden noter onayi da eklemelerini rica etmeli miyim yoksa noter onayli yeminli tercume degil de sadece yeminli tercumeleri yeterli mi?
Sadece yeminli tercümanin kasesiyle başvurup sorun yaşamadığını yazan bir çok kişi var bence bir sorun olmaz.