Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Ögrenci Vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Comolokko

Re: Genel Hatlariyla Almanya Ögrenci Vizesi

Mesaj gönderen Comolokko » Çrş Oca 19, 2022 4:51 pm

Arkadaşlar vizeme az kaldı ama konaklamam bulunmuyor. Çünkü yurt başvurum daha sonuçlanmadı. Çünkü kursum Nisan'da başlıyor.
1) Daha önce konaklama belirtmeden giden oldu mu?
2) 1 haftalık airbnb yeterli olur mu?
3) Tanıdığım var geçici olarak onda kalacağımı vize görevlisine nasıl inandırabilirim?(Dilekçe diyorlar) Tam anlamadım bunu.
Teşekkürler..

Bumm

Mesaj gönderen Bumm » Prş Oca 20, 2022 3:08 pm

Lütfen artık biri cevap versin vizede ingilizce belge de kullanabilir miyim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 20, 2022 3:19 pm

Comolokko yazdı: Çrş Oca 19, 2022 4:51 pm Arkadaşlar vizeme az kaldı ama konaklamam bulunmuyor. Çünkü yurt başvurum daha sonuçlanmadı. Çünkü kursum Nisan'da başlıyor.
1) Daha önce konaklama belirtmeden giden oldu mu?
2) 1 haftalık airbnb yeterli olur mu?
3) Tanıdığım var geçici olarak onda kalacağımı vize görevlisine nasıl inandırabilirim?(Dilekçe diyorlar) Tam anlamadım bunu.
Teşekkürler..
Dil kursunu ön kabul aldiginiz üniversitedemi yapacaksiniz veya üniversiteyle beraber calisan özel bir kurstami?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Comolokko

Mesaj gönderen Comolokko » Pzt Oca 24, 2022 8:15 pm

Physiker yazdı: Prş Oca 20, 2022 3:19 pm Dil kursunu ön kabul aldiginiz üniversitedemi yapacaksiniz veya üniversiteyle beraber calisan özel bir kurstami?
Merhaba ön kabul almadım ama Üniversitenin DSH kursuna kabul aldım. Akabinde başvuru yapıp lisans okumak istiyorum. Neyi işaretlemeliyim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Oca 25, 2022 12:25 pm

O kayit oldugunuz üniversiteye yurt basvurusu yapin ve yurt basvuru teyidini gösterin. Formda da adres olarak üniversitenin adresini verin yeterli.
www.deutschstudent.com

Comolokko

Mesaj gönderen Comolokko » Sal Oca 25, 2022 2:50 pm

Physiker yazdı: Sal Oca 25, 2022 12:25 pm O kayit oldugunuz üniversiteye yurt basvurusu yapin ve yurt basvuru teyidini gösterin. Formda da adres olarak üniversitenin adresini verin yeterli.
O eski sorumdu hocam. Şimdi bir rezervasyon yaptım 1 aylık. Konuma rezervasyon yaptığüm yeri yazıcam. En sonki sorum hakkında bilginiz var mı? Studium mu yoksa sprachkurs mu?

feyzveal

Mesaj gönderen feyzveal » Sal Oca 25, 2022 8:51 pm

Physiker yazdı: Pzr Eki 13, 2019 6:01 pm 90 günü asan ve dil kursu + egitim icin yapilan vize basvurulari icin gerekli evraklarin listesi:

1- 2 adet vize basvuru formu(IDATA firmasindan randevu alinca yollanan form).

2- Ikematkah yasasinin 54.oturum maddesine uygun imzalanmis dilekce(Vize basvuru formunun son sayfasi).

3- En az bir yil gecerli pasaport

4- 2 adet biyometrik fotograf

5- Motivasyon mektubu(almanca)

6- CV(Almanca veya ingilizce).

Türkiye de daha önceden hic üniversite okumadiysaniz:

7- Lise diplomasi orjinali + Almanca tercümesi

8- ÖSS kazandi belgesi + Almanca tercümesi

9- Lise Transkript Orjinali + Almanca tercümesi

Türkiye de bir üniversite okuduysaniz 7, 8 ve 9. maddedeki evraklar disinda:

10- Ingilizce lisans transkript orjinali(Ingilizce yoksa eger, türkce transkript orjinali + almanca tercümesi)

11- Lisans diplomasi orjinali + almanca tercümesi (sayet diplomanizin yarisi türkce, yarisi ingilizce ise tercümeye gerek yok).

12- Bir alman üniversitesinden ön kabul belgesi

13- Almanya dan bir okul veya üniversiteden dil kursu kayit belgesi(Kurs kaydi yaptiginiz kurumun haftada en az 18 saat ders veriyor olmasi gerekiyor).

14- Tam Tekmil Vukuatli Nufus Kayit Ornegi(Almanca tercümesi gerekmiyor).

15- AT11 Belgesi veya seyehat saglik sigortasi(Kursa baslayacaginiz aydan itibaren 6 ay gecerli olmak üzere. Butun Schengen ulkelerini kapsayan ve Almanya\'da yaptirilan ogrenci saglik sigortasinasahip olana kadar gecerli olan bir seyahat saglik sigortasinin ibrazi gerekmektedir.Bu seyahat saglik sigortasi en az 30.000 Euro degerindeki hasari karsilayabilecek sekilde olmali).

16- Bloke hesap teyidi veya garantör belgesinin orjinali

17- Almanya da yurt veya ev kiraladiysaniz kira sözlesmesi.

18- Varsa almanca kurs katilim belgeleri veya almanca sertifikalar(Goethe, ÖSD, Telc, TestDaF, TestAS veya DSD tavsiye ediliyor).

19- Varsa ingilizce bilginizi gösteren belgeler(IELTS vs gibi).

20- Varsa staj belgeleri ve almanca fotokopileri(belgeler ingilizce ise tercümeye gerek yok).

21- Varsa üzerinize tapu, araba ruhsati vs gibi mülk belgeleri(Almanca tercümeleri gerekmiyor).

22- Evli ögrenciler icin evlilik cüzdani(Almanca tercüme gerekmiyor).

23- Cok fazla etkisi yok ama varsa üniversite hocalarinizdan almanca veya ingilizce referans mektuplari.

24- Sayet son 2 yil icerisinde herhangi bir yerde calistiysaniz maas bordrosu(almanca tercüme gerekmiyor).

Ayrica yukardaki bütün evraklarin 2 ser adet fotokopilerini de götüreceksiniz.

25- 75 Euro vize ücreti.
Merhabalar yurt veya ev kaydı göstermek zorunlu mu bir arkadaşım ielts ile ing bolume kabul aldi ondan istememisler. Ben şartlı kabule basvuruyorum. Bloke hesap var ama yurt kaydım veya kiraladığım bir yer yok sorun olur mu benim için

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 26, 2022 3:30 pm

Bir önceki sorunun cevabini aynen uygulayabilirsiniz.
www.deutschstudent.com

Comolokko

Mesaj gönderen Comolokko » Çrş Oca 26, 2022 4:39 pm

Physiker yazdı: Çrş Oca 26, 2022 3:30 pm Bir önceki sorunun cevabini aynen uygulayabilirsiniz.
Gürkan bey selamlar, yurt başvurum(daha açıklanmadı) olmasına rağmen ben 1 aylık konaklayacağım hotelin adresini yazdım. Sorun olur mu bu?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Oca 28, 2022 3:16 pm

Comolokko yazdı: Çrş Oca 26, 2022 4:39 pm Gürkan bey selamlar, yurt başvurum(daha açıklanmadı) olmasına rağmen ben 1 aylık konaklayacağım hotelin adresini yazdım. Sorun olur mu bu?
Olmaz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

feyzveal

Mesaj gönderen feyzveal » Cum Oca 28, 2022 11:10 pm

Physiker yazdı: Çrş Oca 26, 2022 3:30 pm Bir önceki sorunun cevabini aynen uygulayabilirsiniz.
Benim kursum üniversiteye bagli değil maalesef, özel bir kursa kayıt oldum. Bu durumda kalacak yer belirtmem gerekit mi?

wissendurst

Mesaj gönderen wissendurst » Pzr Şub 13, 2022 2:17 am

Merhaba iyi günler.Güncel olarak öğrenci vizesinin şuan ki başvuru kodu 36f mi yoksa 39f olarak mı geçiyor bilginiz var mı? 2-3 gündür bakmadığım yer kalmadı ama kesin bir cevap bulamadım.Forumda şartlı kabul öğrenci vizesi için konsolosluğa 39f ile gidende var 36f ile gidende var.Siegen universitesinden lisans için şartlı kabul belgem + a2 dil sertifikam var.Korkum şartlı kabul diye dil kursu başvurusu yapmak.
Birçok insanda benimle benzer durumda şuanda o yüzden kafa karışıklığını gidermek için cevaplarsanız çok sevinirim.Sağlıklı günler dilerim.

nuran

Mesaj gönderen nuran » Pzr Şub 13, 2022 4:40 pm

feyzveal yazdı: Sal Oca 25, 2022 8:51 pm Merhabalar yurt veya ev kaydı göstermek zorunlu mu bir arkadaşım ielts ile ing bolume kabul aldi ondan istememisler. Ben şartlı kabule basvuruyorum. Bloke hesap var ama yurt kaydım veya kiraladığım bir yer yok sorun olur mu benim için
Merhaba, dil kursu+lisans için(şartlı kabul) 39f'e mi başvurmuştunuz?

feyzveal

Mesaj gönderen feyzveal » Pzr Şub 13, 2022 7:17 pm

nuran yazdı: Pzr Şub 13, 2022 4:40 pm Merhaba, dil kursu+lisans için(şartlı kabul) 39f'e mi başvurmuştunuz?
Merhabalar evet 39f ile başvuracagim önümüzdeki hafta

feyzveal

Mesaj gönderen feyzveal » Pzr Şub 13, 2022 9:56 pm

nuran yazdı: Pzr Şub 13, 2022 4:40 pm Merhaba, dil kursu+lisans için(şartlı kabul) 39f'e mi başvurmuştunuz?
Merhaba tekrar kontrol ettim yanlış yazmışım doğrusu 36f benimki

nuran

Mesaj gönderen nuran » Pzt Şub 14, 2022 2:18 pm

feyzveal yazdı: Pzr Şub 13, 2022 9:56 pm Merhaba tekrar kontrol ettim yanlış yazmışım doğrusu 36f benimki
Teşekkür ederim. Ben 39f ile başvurmuştum, 22'sinde de randevum var umarım iki şekilde de kabul ediyorlardır. Giden bir tanıdığıma soruyorum o da hayır 39f ile geldim ben dedi aklım çok karışık :/

kagany

Mesaj gönderen kagany » Çrş Mar 16, 2022 11:53 am

36f için heidelbergin dil kursundan kabul aldım ve nisanın 11inde sınav orada olmam lazım fakat idata halen başvuru ataması bile yapmadı ve geç kalacağım gibi duruyor, sizce gayrettepedeki aciliyeti olan durumlar için gidilen ofise schengen için başvurmalı mıyım?

merttsdmr57

Mesaj gönderen merttsdmr57 » Sal Nis 12, 2022 7:39 pm

merhaba, AT11 sigortam Temmuz ayında başlayacak ancak ben Eylül ayında gideceğim, vizede bu durum bir sıkıntı çıkarır mı ? İlla 6 ay mı olması gerekiyor ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 13, 2022 10:13 am

merttsdmr57 yazdı: Sal Nis 12, 2022 7:39 pm merhaba, AT11 sigortam Temmuz ayında başlayacak ancak ben Eylül ayında gideceğim, vizede bu durum bir sıkıntı çıkarır mı ? İlla 6 ay mı olması gerekiyor ?
Bazen 3 ayligi da kabul ediyorlar.
www.deutschstudent.com

merttsdmr57

Mesaj gönderen merttsdmr57 » Prş Nis 14, 2022 1:33 pm

Physiker yazdı: Çrş Nis 13, 2022 10:13 am Bazen 3 ayligi da kabul ediyorlar.
Bu konuda net bir şey yok o zaman, çünkü sanırım öğrenci vizesi 90 gün ile 180 gün arasında veriliyor oturum kartı için. Bunu vizeye başvurmadan net öğrenemeyeceğim herhalde, mail aracılığı ile sigorta talep ettiklerini söylerler diye umuyorum bazı eksikleri öyle söylüyorlarmış duyduğum kadarıyla. Teşekkürler.