Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yaz dil Kursu (kisa sureli Kalis 90 gunden az)

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
phaser

Mesaj gönderen phaser » Pzt Nis 26, 2010 2:48 pm

slm ben yazin 2 aylik bir dil kursuna yazildim ve kayit parasini yatirdim kagitlarim geldi belgede (zur vorlage bei der deutschen Auslandsvertretung ve Bescheinigung )yazio olmasi geren belge dimi paranin geri kalanini yatirmama gerek varmi 1 haz gorusmem kursun para yatirma son gunu 15 haz suan 3 sinifim unide gerekli belgeler neler baska bide yurtta oda ayarladim ancak resmi bir belge yok gereklimi garantorden bahsediliyo illa almanyadan akrabaya gerek varmi cunku benim yok :( turkiyeden mal varliklarinin gostersem yeterlimi cvplarsaniz sevinriim cunku kisa sureli dil kursuna deginilmemis hic baktigim kadariyla ...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 27, 2010 1:42 am

almanya ya kisa donemli dil kurslari icin pek vize verilmiyor genelde .. tanidigin olsa en kolayi turist vizesi olurdu.. ama maddi garantor olarak varsa ailenin mal varligindan gosterebilirsin.

phaser

Mesaj gönderen phaser » Sal Nis 27, 2010 1:53 am

elde ne varsa gostericem artkta :) kalicak yer icin resmi bi belge yok elimde o sorun olur mu ? ucak bileti gidis donus aldm bi etkisi olmaz mi hic ? goetheden a1 belgem var bide onceden almanyaya yesil pasaportla giris cikisim var

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Nis 27, 2010 5:18 am

Kalacak yer sorun olabilir illaki sorarlar nerede kalacagini dersen kursiyerler icin kalacak yer ayarliyorlar dersen inandirici olabilir.

Ucak bilet bir etki yapmaz.

Yesil pasaport artik kullanmiyorsan onunda etkisi olmaz.Sadece gidip geldigin icin "Guvenli Kisi" olarak gorebilirler.Yani multeci gozuyle bakmayabilirler.

phaser

Mesaj gönderen phaser » Sal Nis 27, 2010 3:22 pm

anladim kalicak yeri kuzenim ayarladi gittigim uni kursunun universitesinde okuyo arkadasinin odasinin ayarladi bole desem olurmu cunku sonucta odasini tuttum ama legal bi yurttan belge yok

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Nis 28, 2010 3:18 am

Kontrat olmadan inanmazlar,soyle diyebiirsin ; uni yurdunda kalicam ve yazismalarim devam ediyor vs..

phaser

Mesaj gönderen phaser » Prş Nis 29, 2010 4:06 am

evet oda olabililr olmadi artik kuzenden belge ayarlaticaz bi sekilde bide kurs 2 aylik ben 100 € kayit parasi yatirdim bana belgeleri yolladilar acaba vize gorusmesine tum parayi yatirmalimiyim gitmeden once ? ( kurs ucretin son odeme tarihi vize gorusmesinden 15 gun sonra ):|

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Nis 29, 2010 5:49 pm

Hepsini yatirmak zorunda degilsin..Katilim belgesi aldiysan bu yeterli.