Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

kafama takilan sorular

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ossie

kafama takilan sorular

Mesaj gönderen ossie » Sal Nis 20, 2010 6:15 pm

slm arkadaslar oncelikle bu siteyi yueni buldum ve emegi gecen herkeze cok tyesekkur ediyorum simdi arkadaslar bnm kafama takilan birkac soru var
1. soru
almanyada amcamdan garantor belgesini alirlsam mi vize alma ihtimalim daha yuksek olur yoksa bloke hesap mio
2. soru
yeni sinav sistemi tarihleri degisti bildiginiz gibi arkadaslar tarihlerde degisti haziranda okulum bitiyor ama ben mayis ayinda kayit yaptirmak istiyorum ben nisan ayinda yeniden mi sinava girecegim yoksa haziran ayinda gelen sonuc ve yerlesti belgem mi kabul olacak
ve son sorum
arkadaslar ben technical universitat von mucnhende okumak istiyorum bu universitenin kabul sartlari neler diploma notu kac olmali vb.. birde benim vizede universite basvuru kagidim online kayit isleminden sonra yazicidan alacagim kagit mi olacak
yardim ederseniz cok sevinecegim
herkeze basarilar

serseri jojuk

kafama takilan sorular

Mesaj gönderen serseri jojuk » Sal Nis 20, 2010 7:12 pm

oncelikle siteye hosgeldin arkadasim
1- soruna cevabi bloke hesapla mi garantorle mi vizemi daha cabuk alirim diye sormussun bunun garantisini kimse sana veremez garantor olacak kisi maddi acidan destek olabiliyorsa sorun cikmaz
2-sorudan acikcasi hicbirsey anlamadim desem yeridir haziranda okulun bitiyor ama sen mayista kayit yapmak istiyorsun neyin kaydini anlamadim inanki(en az 5 defa okudum soruyu bu arada):|
3 soruya gelince universiteler ile ilgili makale bolumleri var orda technical universitat hakkinda detayli bilgiyi yazmislar yonetici arkadaslar biraz goz gezdir aklina takilan soru olursa yine yazarsin iyi calismalar arkadasim..

ossie

kafama takilan sorular

Mesaj gönderen ossie » Sal Nis 20, 2010 7:21 pm

2. sorumu anlatamadigimin farkindayim :) simdi ben 2011 haziran ayinda okulumu bitirecegim ve 2011 nisan ayinda bu sne olduuu gibi yeni sinav sistemi olan lgs var ama ben turkiyedeki universiteye yerlest,rlirsem almanyadaki universiteye kayit basvurumu 2012 mayis ayinda yapmayi dusunuyorum ben 2011 yilindaki yerlestirmemi mi kullanacagim yoksa yeni sinava mi girecegim birde mayis ayinda veya temmuz ayinda basvuru yapmayi bizmi secioruz yoksa bolume gore mi

serseri jojuk

kafama takilan sorular

Mesaj gönderen serseri jojuk » Sal Nis 20, 2010 7:26 pm

hocam bu yeni sistem hakkinda pek bisi bilmiyorum takipte edemedim zaten onunde 1 yil var bu sene sen bir bak bu yeni sistem neyi getiriyor ona gore yaparsin planlarini cok erken konusuyorsun simdiden

Gorkem

kafama takilan sorular

Mesaj gönderen Gorkem » Sal Nis 20, 2010 8:07 pm

merhabalar ,,bisroum olucak ,,simdi makine muhndisligi yuksek lisans programlarinin cogu inglzce,,bzim toefl mi vermemiz gerekiyor yoksa testdaf i mi vermemiz gerekiyor?? sakin 2sini birden demeyin lutfen :))))

Serhan

kafama takilan sorular

Mesaj gönderen Serhan » Sal Nis 20, 2010 8:27 pm

arkadasim Ygs ye girdigin zaman ayni lys lerin tercih sonuclari gibi ygs nin tercih sonuclarida agustos ayinda aciklanacak.. yani ygs nin tercihleri temmuzda yapilacak gecen seneki gibi.. yani agustos ayindan once elinde yerlesti belgen olamaz !!!!

deryasiegen

kafama takilan sorular

Mesaj gönderen deryasiegen » Çrş Nis 21, 2010 12:30 pm

[quote]Gorkem tarafindan yazilan metin:
merhabalar ,,bisroum olucak ,,simdi makine muhndisligi yuksek lisans programlarinin cogu inglzce,,bzim toefl mi vermemiz gerekiyor yoksa testdaf i mi vermemiz gerekiyor?? sakin 2sini birden demeyin lutfen :))))[/quote]

Ingilizce programlar icin toefl gerekiyor evet.Ancak universitelerin bir cogu Testdaf degil ama belli bir saat almanca kurs gormus olmani istiyor.

Gorkem

kafama takilan sorular

Mesaj gönderen Gorkem » Çrş Nis 21, 2010 5:09 pm

[quote]deryasiegen tarafindan yazilan metin:
[quote]Gorkem tarafindan yazilan metin:
merhabalar ,,bisroum olucak ,,simdi makine muhndisligi yuksek lisans programlarinin cogu inglzce,,bzim toefl mi vermemiz gerekiyor yoksa testdaf i mi vermemiz gerekiyor?? sakin 2sini birden demeyin lutfen :))))[/quote]

Ingilizce programlar icin toefl gerekiyor evet.Ancak universitelerin bir cogu Testdaf degil ama belli bir saat almanca kurs gormus olmani istiyor.[/quote]

anladim ok ,,peki o belli bir saat almnca kurs gormus olmamizi ispatlarken elimizdeki zentral deutsche prufung un buna bir katkisi olabilirmi??neticede hem resmi goethe instutite den hemde 1000 saatten fazla gormustur diye belirtiyor ya,,, toefl icin puan sistemini bilmiyorum ama cok mu puan isteniyor genelde ?? ortalama puan bilginiz varmi?? 2011 de seneye biticek okulum ins,,intermate den devam ediyorum inglzce ye de,,??,,,cokk tesekkur ederim sorularima verdiginiz cevaplar icin,;)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

kafama takilan sorular

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Nis 21, 2010 7:27 pm

[quote]ossie tarafindan yazilan metin:
2. sorumu anlatamadigimin farkindayim :) simdi ben 2011 haziran ayinda okulumu bitirecegim ve 2011 nisan ayinda bu sne olduuu gibi yeni sinav sistemi olan lgs var ama ben turkiyedeki universiteye yerlest,rlirsem almanyadaki universiteye kayit basvurumu 2012 mayis ayinda yapmayi dusunuyorum ben 2011 yilindaki yerlestirmemi mi kullanacagim yoksa yeni sinava mi girecegim birde mayis ayinda veya temmuz ayinda basvuru yapmayi bizmi secioruz yoksa bolume gore mi[/quote]

Diger sorularin cevaplanmis...
Bloke Hesap acma sansin varsa elbette Garantorden daha iyidir.Hem zaten tanidigin gostermelik Garantor olacak ise illa ki paraya ihtiyacin olacak..

Simsi son soruna gelince ;
Sanirim suan lisede okuyorsun..Almanya\'ya basvuru icin lise diploman,OSS kazandi ve OSYM\'den herhangi bir univesiteye yerlestigine dair belgeye ihtiyacin olacak..Buda 2011 yazinda Almanya\'ya yapacagin basvurulari kaciracagin anlamina geliyor cunku 15 Haziran Alman okullarina basvuru icin son tarih (hemen hemen bir cok universite de bu tarih gecerli)..
2012 yazinda Almanya\'da bulunmak istiyorsan 15.01.2012 Almanya\'da yaz somestiri basvurulari icin son tarih.Bu tarihe kadar basvurman lazim..Ve OSS belgen bu yilda gecerli olur,terardan sinava girmene gerek yok.