Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada TIP da NC kalkiyor

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 11, 2010 3:03 pm

Almanyada su anda buyuk oranda artan doktor ihtiyacini karsilayabilmek icin saglik bakani yaptigi aciklamada, universitelerdeki NC ( Numerus Clausus ) in kaldirilmasini gorusuyorlar.

Bunun icin sanirim mevcut olan kapasiteyi artiracaklar veya yeni TIP fakulteleri kurulacak.

Almanyada TIP egitim dusunen veya ozellikle Almanya da TIP alaninda mezun olanlar icin Almanya da is olanagi sonuna kadar aciliyor.

Medizintechniker

Mesaj gönderen Medizintechniker » Pzr Nis 11, 2010 4:15 pm

Guzel paylasim , her nekadar bizden gecsede...Uni ye yeni baslayacaklar icin guzel bir firsat !

zehen

Mesaj gönderen zehen » Pzr Nis 11, 2010 7:11 pm

slm arkadaslar yeni uyeyim ben antalya akdeniz uni de tip okuyorum uzmanlik egitimini almanyada almak istiyorum o yuzden almanca calisiyorum ailem kirikkalede oldugu icin kirikkaleye yatay gecmek istiyorum sizce sorun olur mu almanyaya basvuru icin uni kalite meselesi yoksa adamlar yaptigin ise mi bakiyorlar simdiden cok tsk ler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Nis 11, 2010 8:22 pm

zehen sitemize hosgeldin ve keyifli forumlar dilerim.

Gecis yapman sorun teskil etmez onemli olan ders ortalamalarin ve tabi ki katildigin etkinlikler vs. hepsi arti puan.

NC ise makaleler kisminda aciklandi,oraya goz atabilirsin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Nis 11, 2010 8:23 pm

Bu arada evet Almanya\'da doktor acigi alarm veriyor..Bir hastahane ye gitseniz doktor kitligi gayet net anlasiliyor.

dejawuu

Mesaj gönderen dejawuu » Pzt Nis 12, 2010 7:36 pm

merhaba arkadaslar ben yeni uye oldum... ve tam olarak nereye yazacagimi bilmiyordum ama bu nc sisitemini okudum ondan buraya yaziyorum ve baya bu siteye baktim hem guzel hemde baya bilgi var elinize saglik.. ben bu sene turkiyede eczanelik bolumunu kazanip ordan devam etmek istiyorum ama ozel universite olursa bisey fark edermi yani vize de yada almanyada sizin tecrubelerinize gore yada bu sekilde oraya giden var mi cok cok tesekkurler...

serseri jojuk

Mesaj gönderen serseri jojuk » Pzt Nis 12, 2010 8:28 pm

almanyada doktor sikintisi olduguna gore buna bagli olarak tip alaninda fizyotrapistlere saglik kurumlari isletmecilerine hemsierelerede baya bi gerek vardir desenize doktorlukla birlikte bu bolumlere de yakinda ilgi artar diye dusunuyorum...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Nis 12, 2010 10:09 pm

[quote]dejawuu_ tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar ben yeni uye oldum... ve tam olarak nereye yazacagimi bilmiyordum ama bu nc sisitemini okudum ondan buraya yaziyorum ve baya bu siteye baktim hem guzel hemde baya bilgi var elinize saglik.. ben bu sene turkiyede eczanelik bolumunu kazanip ordan devam etmek istiyorum ama ozel universite olursa bisey fark edermi yani vize de yada almanyada sizin tecrubelerinize gore yada bu sekilde oraya giden var mi cok cok tesekkurler...[/quote]

Merhaba siteye hosgelin..Evet ozelde olsa Almanya\'ya da okuma hakkin var,herhangi bir sorun olusturmuyor.Ayrica hemen belirteyim bu soru daha once sayisiz kez soruldu ve cevaplandirildi.Eger bu tarz baslangic sorulari aklinizda varsa lutfen once Aramak butonunu kullaniniz ve siteyi detayli inceleyiniz.

dejawuu

Mesaj gönderen dejawuu » Pzt Nis 12, 2010 10:19 pm

tesekkurler.. ben aklimdaki sorular icin siteye bakarim.. ve o sekilde basvuru yapicam... cok saolun

zehen

Mesaj gönderen zehen » Çrş May 05, 2010 4:10 pm

tsk ler arkadaslar peki bilginiz varmi son sene tipta intern dr lik donemi (6.sinif)diye bir sey var bir yil boyunca asistan gozetiminde hasta bakiyoruz ders fln yok ben bir staj kalsam ve 1 staj geriden gelsem,sonucta 1 sene internluk donemi yapmak lazim,DSH sinavini gecsem orda o eksik kaldigim stajlari orda devam etme gibi bir durum olabilir mi diye soracam?yardimlariniz ve ugraslariniz icin cok tsk ler cok saolun arkadaslar

zehen

Mesaj gönderen zehen » Sal May 11, 2010 5:43 pm

arkadaslar soruma cvp verilecek mi cok sabirsizlaniyorum yardimlarinizi bekliyorum

abd98

Mesaj gönderen abd98 » Sal May 11, 2010 6:33 pm

Bu cok iyi haber ....
Bakalim LYS de olmazsa bekle beni ALMANYA...

abd98

Mesaj gönderen abd98 » Sal May 11, 2010 6:35 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
Almanyada su anda buyuk oranda artan doktor ihtiyacini karsilayabilmek icin saglik bakani yaptigi aciklamada, universitelerdeki NC ( Numerus Clausus ) in kaldirilmasini gorusuyorlar.

Bunun icin sanirim mevcut olan kapasiteyi artiracaklar veya yeni TIP fakulteleri kurulacak.

Almanyada TIP egitim dusunen veya ozellikle Almanya da TIP alaninda mezun olanlar icin Almanya da is olanagi sonuna kadar aciliyor.[/quote]
Bunu hangi kaynaktan ogrendiginizide soyleyebilir misiniz _?

abd98

Mesaj gönderen abd98 » Sal May 11, 2010 7:58 pm

tesekkurler...

selenimo

Mesaj gönderen selenimo » Pzr May 16, 2010 11:31 am

tip fakulteleriyle ilgili bilgisi olanlar genis bicimde bizi aydinlatirlarsa cookk sevap alirlar.
kabul edildik diyelim.
uzmanlik dahil kac yil okunmasi gerekiyor,
buradan b2 seviyesinde almanyaya gelirsek cok zorlanilirmi.
cevaplayanlara tesekkurler ederim.

zehen

Mesaj gönderen zehen » Cmt Tem 03, 2010 2:12 pm

peki arkadaslar tr de 6,sinifa fln gecsek dsh i gecinp almanyaya gelsek bile almanyada 3,siniftan baslatmalari gibi bir seyler duydum boyle bir ihtimal var mi varsa ne sartlar altinda olur ben gene de uni e mail atacagim ama bilen varsa bekliyorum cvplari ilgilenenlere tsk leerrr

ACER

Mesaj gönderen ACER » Cmt Şub 05, 2011 10:59 pm

1)kazaninlan universitenin kalitesi kabulde etkili olurmu?
\') eger nc kalkmadiysa ve dusuk puanli bi uni kazanilirsa kabule etki edermi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 06, 2011 1:36 pm

hayir. lise notlari etkili oluyor ve osym den sadece baraji gecip TIP icin istenilen bolumlere yerlesmene dikkat ederler..

semih21

Mesaj gönderen semih21 » Pzr Şub 06, 2011 3:44 pm

Degerli Arkadaslar,,,

Tip egitimi icin NC kalkmasi gercek mi??? yoksa gelecekte uygulanmasi ongorulen bir plan mi???

Bu seneden itibaren gecerli olacak mi???

Mesela ben Turkiyede Gazi Universitesi Kimya Muhendisligini kazandim ama maddi sorunlar nedeniyle gitmedim. Almanyaya gelip Almanca ogrenmeye basladim. Su an C1 Seviyesindeyim. Bu C1 seviyesi belgesi ile basvuru yapilir mi???

Sizce su an yasal olarak Almanyada bir Tip fakultesine basvuru yapma hakkim ve kabul edilme sansim var mi??? yok mu ???

Cevaplarinizi bekliyorum arkadaslar.

Saygilarimla,,,