Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya universitelerinin Isletme,ekonomi bolumlerindeki basari siralamalari ??

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
deutsch00

Mesaj gönderen deutsch00 » Çrş Nis 07, 2010 6:07 pm

Arkadaslar basliklarinin hepsine yakinini dolastim ,biara bi arkadasimiz bazi bolumlerin universite siralamalarini yazmis,daha sonra sozel agirlikli bolumleri de yakinda yazacagini soylemis fakat ben goremedim ..Vikipediada arastirdigim kadariyla Koln universitesi Ekonomi alaninda birinciymis(yani baya iyiymis) bu konudaki fikirleriniz nelerdir?Yani koln ekonomiyi bitirinceki is imkanlari maas durumlari almanya da ortalama nasil ?

Bide gercekten cok verimli bir site olusturmussunuz cok tesekkurler.)
*Sunlarda aklima takilan sorulardan :

-Dil kursu/ogrenci vizesi uni kabul belgesi olmadan da verilir mi ?

-Ve A2 seviyesindeki almanca DSH seviyesine kac ayda gelir tecrubelerinize dayanarak soruorum .d

-Bi sorum daha olacak aile birlesimi ile ilgili internette cok arastirdim ama dogru bi sonuc bulamadim.Aile birlesiminde cocuklari turkiyeden almanyaya gotururken yas sinirlamasi nasil ?yani bi sitede 18 ust sinir birinde 27 ust sinir dior ,bu konuda bilgisi olan varsa paylasirsa cok sevirnim ..

Almanya hayallerimize ulasmak dilegiyle :)

Medizintechniker

Mesaj gönderen Medizintechniker » Çrş Nis 07, 2010 6:22 pm

Merhaba,

Bazi sorularina ben cevap verebilirim.

-A2 seviyesine yaklasik 1.5-2 ayda gelebilirsin.
-Dil Kursu vizesini uni kabulu olmadan alabilirsin.

deutsch00

Mesaj gönderen deutsch00 » Prş Nis 08, 2010 12:35 am

tesekkurler Medizintechniker ,

Digerler sorularm hakknda bilgisi olan cevap verebilecek bi arkadas yok mu :/

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Nis 08, 2010 12:34 pm

[quote]deutsch00 tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar basliklarinin hepsine yakinini dolastim ,biara bi arkadasimiz bazi bolumlerin universite siralamalarini yazmis,daha sonra sozel agirlikli bolumleri de yakinda yazacagini soylemis fakat ben goremedim ..Vikipediada arastirdigim kadariyla Koln universitesi Ekonomi alaninda birinciymis(yani baya iyiymis) bu konudaki fikirleriniz nelerdir?Yani koln ekonomiyi bitirinceki is imkanlari maas durumlari almanya da ortalama nasil ?

Bide gercekten cok verimli bir site olusturmussunuz cok tesekkurler.)
*Sunlarda aklima takilan sorulardan :

-Dil kursu/ogrenci vizesi uni kabul belgesi olmadan da verilir mi ?

-Ve A2 seviyesindeki almanca DSH seviyesine kac ayda gelir tecrubelerinize dayanarak soruorum .d

-Bi sorum daha olacak aile birlesimi ile ilgili internette cok arastirdim ama dogru bi sonuc bulamadim.Aile birlesiminde cocuklari turkiyeden almanyaya gotururken yas sinirlamasi nasil ?yani bi sitede 18 ust sinir birinde 27 ust sinir dior ,bu konuda bilgisi olan varsa paylasirsa cok sevirnim ..

Almanya hayallerimize ulasmak dilegiyle :)[/quote]

Ekonomi alaninda birinci mi degil mi bilmiyorum ama bu birincilik konularini okul ve bolum secerken pekte onem vermemek lazim..
Bizlerde is bulma kurumu degiliz haliyle ve kim hangi bolumu bitirir,ne kadar maas alir,nerede calisir bunlari yanitlayamayiz..
Soyleyebilecegim tek sey ; Koln\'unde icinde bulundugu NRW Eyaleti is imkanlari acisindan en fazla hareketliligin yasandigi bir bolgedir.

Aile birlesimi bilemiyorum.