Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

isletmeyle ilgili kurslar var mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
iremirem91

Mesaj gönderen iremirem91 » Prş May 05, 2011 9:06 pm

merhaba,
oss sinavinda yonetim ve bilesim sistemleri bolumunu kazandim ve almanyadaki bir universite\'de isletme kabulum var. su an almanya\'da dil ogrenimi goruyorum. universite okumadan isletme hakkinda nasil bilgi edinip, kendimi gelistirebilirim? almanyada bununla ilgili kurslar var mi ve ne kadar zaman suruyor? eger almanyada isletmeyle ilgili bir kurs varsa kendimi o kursla yeterince gelistirebilir miyim, kurslar iyi duzeyde bize bir seyler katiyor mu? ayrica fachochschule universiteyle ayni diye biliyorum, ama isletme icin ogrenim yili da ayni mi yoksa farkli mi?

pardon

Mesaj gönderen pardon » Prş May 05, 2011 9:23 pm

unilerde sprachzentrumlar var. oralara gidip durumunu aciklarsan yardimci olurlar sana. ayrica bu sprachzetrumlarda bolumler icin ozel fachdeutsch kurslari da var. onlara kayit yaptirabilirsin.

caglar_928

Mesaj gönderen caglar_928 » Cum May 06, 2011 6:01 pm

arkadaslar almanyada isletme okumak iyi fikirmi sizce dil acisindan muhendisliklere gore cok varmi kabul sartlari nasil diploma notuna cok bakiyorlar mi ?

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Cmt May 07, 2011 12:39 pm

[quote]caglar_928 tarafindan yazilan metin:
arkadaslar almanyada isletme okumak iyi fikirmi sizce dil acisindan muhendisliklere gore cok varmi kabul sartlari nasil diploma notuna cok bakiyorlar mi ?[/quote]

Duisburg Essen uzerine aynen bu soruyu sordum Almanyada okuyan ve bu formlada surekli ilgilenen biri bana soyle demisti;

Kabul almak istedigin bolumle alakali dersleri goz onunde bulunduruldugunu ve Isletmeden kabul alabilecek biri muhendisliktende kabul alir demisti ama oyle midir degil midiri bilemem tabihmmm
@@EmRe@@

iremirem91

Mesaj gönderen iremirem91 » Cmt May 07, 2011 3:37 pm

afedersiniz ama bir seyi anlayamadim, sprachzentrumlar bana hangi konuda yardimci olabilir?

pardon

Mesaj gönderen pardon » Cmt May 07, 2011 6:44 pm

[quote]iremirem91 tarafindan yazilan metin:
afedersiniz ama bir seyi anlayamadim, sprachzentrumlar bana hangi konuda yardimci olabilir?[/quote]

dil anlaminda yardim eder. bolumlere gore kurslar var, mesela isletme icin ya da baska bolumler icin almanca ya da ingilizce gibi kurslar var. bu kurslarda isletme okurken ya da is hayatinda kullanman gereken terimleri falan ogreniyorsun. yada rapor yazma gibi kurslari da var. sen nasil bir kurs ariyorsun isletmeyle ilgili?

iremirem91

Mesaj gönderen iremirem91 » Cmt May 07, 2011 7:18 pm

4 sene universite okumak istemiyorum. onun yerine 1-2 senelik isletme ogrenimi alabilecegim bir yer ariyorum.

pardon

Mesaj gönderen pardon » Cmt May 07, 2011 7:42 pm

[quote]iremirem91 tarafindan yazilan metin:
4 sene universite okumak istemiyorum. onun yerine 1-2 senelik isletme ogrenimi alabilecegim bir yer ariyorum.[/quote]

almanyada okuyacaksan zaten isletme 6 semester suruyor uni de, fh ler de 7 yani 3 sene ya da 3,5. ama 1-2 senede hic bi yerde unide aldigin diplomaya denk bi diploma alamazsin. ne kadar suruyor bilmiyorum ama, ozel okullar var meslek egitimi icin orada bulabilirsin belki ama o diplomalarin nerdeyse hic bir gecerliligi yok.