Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lisans eğitimi sonrasında oturum izni

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
berkaybilir

Lisans eğitimi sonrasında oturum izni

Mesaj gönderen berkaybilir » Cmt Ağu 10, 2019 2:11 am

Merhaba arkadaşlar,ben Almanya'da lisans eğitimimi tamamladıktan sonra Almanya'da kalıcı olabilir miyim? Yani örnek veriyorum işletme bölümü mezunu isem benim Almanya'da çalışıp hayatımı sürdürme şansım var mı? Birde böyle bir durum var ise şans işi mi yoksa kesin mi?

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Re: Lisans eğitimi sonrasında oturum izni

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Cmt Ağu 10, 2019 9:27 am

berkaybilir yazdı: Cmt Ağu 10, 2019 2:11 am Merhaba arkadaşlar,ben Almanya'da lisans eğitimimi tamamladıktan sonra Almanya'da kalıcı olabilir miyim? Yani örnek veriyorum işletme bölümü mezunu isem benim Almanya'da çalışıp hayatımı sürdürme şansım var mı? Birde böyle bir durum var ise şans işi mi yoksa kesin mi?
Eğer iş başvuruları yapıp kabul edilirsen neden olmasın?
Şans mı yoksa senin ne kadar kalifiye olduğunla ilgili mi? Almanca, İngilizce ve Türkçe bildiğini varsayalım, alanında da başarılı bir öğrencisin neden iş bulamayasın?
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

berkaybilir

Re: Lisans eğitimi sonrasında oturum izni

Mesaj gönderen berkaybilir » Cmt Ağu 10, 2019 10:55 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Cmt Ağu 10, 2019 9:27 am Eğer iş başvuruları yapıp kabul edilirsen neden olmasın?
Şans mı yoksa senin ne kadar kalifiye olduğunla ilgili mi? Almanca, İngilizce ve Türkçe bildiğini varsayalım, alanında da başarılı bir öğrencisin neden iş bulamayasın?
Anladım,yani her şey bizim elimizde :) Teşekkürler.