Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite basvurusu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
skry-c

Universite basvurusu

Mesaj gönderen skry-c » Prş Nis 01, 2010 11:35 pm

Alman vatandasi arkadasim Almanyada universiteye basvuracak lise son sinifta tercihleri 15 temmuzdan sonra aciklaniyo son basvurular 15 temmuz mu yoksa vatandas olarak sonra basvuru yapabilirmi ve son basvuru ne zaman dir alman vatandaslari icin ??????:| cok onemli benim icin yardimci olursaniz cok sevinirim..
[center]DeuTScHaTzI[/center]

Civaknas

Universite basvurusu

Mesaj gönderen Civaknas » Cum Nis 02, 2010 1:30 am

Mrb arkadaslar, ben Master icin Eichstatt universitesine basvuru yaptim kesin kayit 7 inci ayda olcak dediler,bunun uzerine universiteden Basvurumu degerlendirmeye aldiklariyla ilgili belge istedim...Bu belge On kayit belgesi mi, yoksa bu isdegim belge farkli birsey mi? .Ayni zamanda dil kursunuda kayit yaptirdim. Turkiyedeki vize islemleri icin hangisiyle basvuru yaparsam daha saglikli olur...... bu konu hakkinda biligisi olanlarin paylasmasi ricamdir. tskler simdiden
Rewsenbîrê Qedexe

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Universite basvurusu

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 02, 2010 3:23 am

skry-c

Malesef arkadasinin vize muafiyeti disinda bir kolayligi yok.Lise\'yi Turkiye\'de bitirdigi icin basvuru islemleride diger ogrencilerle ayni olacak..
Basvuru tarihleri ise herkes icin ayni..
Tek avantaji dedigim gibi vize ve bazi bolumlere Alman Vatandasi oldugu icin ilk siradan alinabilir..

Ancak bu avantaji basvuracagi bolume olan ilgi coksa dezavantaji olabilir yani bazi bolumlere asiri ilgi oluyor ve aninda doluyor bu durumda yabanci bir ogrenci kontenjan hakkinda yararlanip sorunsuz bolume girebilirken sen Alman kontenjani doldugu icin bekleyebilirsin.

Civaknas

Selamlar oncelikle sitemize hosgeldin..
Universiteden almis oldugun kagidin konsoloslukca hicbir degeri yoktur,sadece oraya basvurdugunu yani universite ile ilgilendigini,yazistigini gosterir..
Eger okul sana kabul verirse bu belgeyle gonul rahatliligiyla basvurabilirsin..
Almanya\'da DSH veya Test-Daf sinavlarini kazanmadan (sanat okullarinda okumuyorsan) herhangi bir univesiteye kayit yaptiramazsin.
Kabul alabilirsin ama kayit yaptiramazsin.

skry-c

Universite basvurusu

Mesaj gönderen skry-c » Cum Nis 02, 2010 12:26 pm

FuNdeRSchatteN

cok tesekkurler :D:lol
[center]DeuTScHaTzI[/center]

enrametal

Universite basvurusu

Mesaj gönderen enrametal » Pzr Nis 19, 2015 3:26 am

Merhaba,
Ben tr de iu isletme mezunuyum. 9 senedir almanyada yasiyorum ve eichstaett uni de deutsch als fremdsprache okumak istiyoeum. Tr vatandasiyim. Nasil kayit yaptirabilirim ve neler gerekli bilgi verebilir misiniz?