Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

E Devletten Alınan Diploma

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
chosen

E Devletten Alınan Diploma

Mesaj gönderen chosen » Çrş Ağu 07, 2019 10:48 am

Merhaba arkadaşlar almanyada yüksek lisansa başvurmayı düşünüyorum belgeleri ayarlıyorum.Temmuz 10 da mezun oldum ve e devlete diplomam görünüyor.Ama orjinal diplomam daha okulda çıkmadı.Bu e devletten aldığım belgeyi aslı gibidir kaşesi ile öğrenci işlerine imzalattım acaba bu belgeyi ingilizceye çevirtip uni assist e yüklesem sorun olurmu ? Bilgisi olan varmı bu konuda. Diplomamım çıkması daha 1 ayı bulur.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Re: E Devletten Alınan Diploma

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Ağu 07, 2019 11:33 am

chosen yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 10:48 am Merhaba arkadaşlar almanyada yüksek lisansa başvurmayı düşünüyorum belgeleri ayarlıyorum.Temmuz 10 da mezun oldum ve e devlete diplomam görünüyor.Ama orjinal diplomam daha okulda çıkmadı.Bu e devletten aldığım belgeyi aslı gibidir kaşesi ile öğrenci işlerine imzalattım acaba bu belgeyi ingilizceye çevirtip uni assist e yüklesem sorun olurmu ? Bilgisi olan varmı bu konuda. Diplomamım çıkması daha 1 ayı bulur.
Tabii ki sorun olmaz. Sadece yeminli çevirmenin mührü ve imzası tasdik sayılmaz. Bu yüzden çeviriden sonra noter tasdiki de yaptırıp gönderin belgenizi. Çevirmene noter tasdiki de istediğinizi belirtin.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

chosen

Mesaj gönderen chosen » Çrş Ağu 07, 2019 11:42 am

fingerspitzengefuehl yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 11:33 am Tabii ki sorun olmaz. Sadece yeminli çevirmenin mührü ve imzası tasdik sayılmaz. Bu yüzden çeviriden sonra noter tasdiki de yaptırıp gönderin belgenizi. Çevirmene noter tasdiki de istediğinizi belirtin.
Anladım hocam çok sağolsın bu durum kafamı çok karıştırıyordu.d

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Ağu 07, 2019 11:45 am

chosen yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 11:42 am Anladım hocam çok sağolsın bu durum kafamı çok karıştırıyordu.d
Yardımcı olabilirsem ne mutlu. Yalnız, aklınızda bulunsun. Resmi bir kurumdan aldığınız evrak (Fotokopi) ne olursa olsun, tasdik (Apostille) işlemi yapmadan geçerli sayılmaz. İsterseniz diplomanızdan bir örnek daha yaptırın, Eylül'de kayıt sırasında ibraz edersiniz.
Kölle Alaaf!

chosen

Mesaj gönderen chosen » Çrş Ağu 07, 2019 11:50 am

fingerspitzengefuehl yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 11:45 am Yardımcı olabilirsem ne mutlu. Yalnız, aklınızda bulunsun. Resmi bir kurumdan aldığınız evrak (Fotokopi) ne olursa olsun, tasdik (Apostille) işlemi yapmadan geçerli sayılmaz. İsterseniz diplomanızdan bir örnek daha yaptırın, Eylül'de kayıt sırasında ibraz edersiniz.
Anladım hocam tamamdır hepsine apostil yaptırırım.Bu üni asiste yüklücegim belgeler orjinal olucak ama kargo ile göndericeklerim fotokopi +apostil olucak diye biliyorum yanlışmıyım ? Hocam eve geri döndüm üniversite Kocaelide 1 tane kaşeli belge var elimde tekrar gidemem o yüzden .d Artık orjinal diploma çıkınca almaya giderim.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Ağu 07, 2019 12:04 pm

chosen yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 11:50 am Anladım hocam tamamdır hepsine apostil yaptırırım.Bu üni asiste yüklücegim belgeler orjinal olucak ama kargo ile göndericeklerim fotokopi +apostil olucak diye biliyorum yanlışmıyım ? Hocam eve geri döndüm üniversite Kocaelide 1 tane kaşeli belge var elimde tekrar gidemem o yüzden .d Artık orjinal diploma çıkınca almaya giderim.
uni-assist'e orjinal belge göndermeyin, sisteme yüklenenler taratılıp(foto da olur) yüklenecek. Doğrudur.

Belgelerin fotokopilerinin, her bir belgenin, imza tasdiki (Apostille) yaptırılmış olması gerekmektedir.
Kaşeli belgenin tercümandan iki fotokopi ve çevirisini isteyin. Kendim de tercümanım, 3 fotokopiye kadar ek ücret alınmıyor genelde. Çevirileri de noter tasdik yaptırırsınız, biri uni-assiste, diğeri de kayıt sırasında verilir en azından.

Başarılar!
Kölle Alaaf!

chosen

Mesaj gönderen chosen » Çrş Ağu 07, 2019 12:09 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 12:04 pm uni-assist'e orjinal belge göndermeyin, sisteme yüklenenler taratılıp(foto da olur) yüklenecek. Doğrudur.

Belgelerin fotokopilerinin, her bir belgenin, imza tasdiki (Apostille) yaptırılmış olması gerekmektedir.
Kaşeli belgenin tercümandan iki fotokopi ve çevirisini isteyin. Kendim de tercümanım, 3 fotokopiye kadar ek ücret alınmıyor genelde. Çevirileri de noter tasdik yaptırırsınız, biri uni-assiste, diğeri de kayıt sırasında verilir en azından.

Başarılar!
Tamamdır hocam çok sağolsın.

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Çrş Ağu 07, 2019 12:33 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 12:04 pm uni-assist'e orjinal belge göndermeyin, sisteme yüklenenler taratılıp(foto da olur) yüklenecek. Doğrudur.

Başarılar!
Ben de bugün yarın göndericem belgeleri ancak halihazırda İngilizce tercümeleri yapılmış diploma ve transkriptim var. Almanca çevirmem gerekir mi? Bölüm İngilizce. Ayrıca sertifika tarzı belgeleri de sadece uni assistten göndericem ama onların tercümesi gerekmez herhalde :D

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Ağu 07, 2019 12:46 pm

ugur1coban yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 12:33 pm Ben de bugün yarın göndericem belgeleri ancak halihazırda İngilizce tercümeleri yapılmış diploma ve transkriptim var. Almanca çevirmem gerekir mi? Bölüm İngilizce. Ayrıca sertifika tarzı belgeleri de sadece uni assistten göndericem ama onların tercümesi gerekmez herhalde :D
İngilizce yeterli.
Sertifikalar İngilizce veya Almanca ise gerek yok tercümeye.
Kölle Alaaf!

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Çrş Ağu 07, 2019 12:54 pm

Orjinalleri Türkçe ancak geçen sene ingiltereye başvurduğum için İngilizce ve hepsinden sadece 1'er sayfa tercümeli. Ben bunları print edip çoğaltsam 1'er tane uni assiste yollayacağım 1'er tane konsolosluğa 1'er tane de kayıt için, geçerli sayılır mı? Yoksa ıslak imza mı olmalı?

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Çrş Ağu 07, 2019 4:00 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 12:46 pm İngilizce yeterli.
Sertifikalar İngilizce veya Almanca ise gerek yok tercümeye.
Yani ayrıca sertifikaların hiçbiri yabancı dilde değil hepsi Türkçe

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Ağu 07, 2019 4:40 pm

ugur1coban yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 4:00 pm Yani ayrıca sertifikaların hiçbiri yabancı dilde değil hepsi Türkçe
Çevirileri varsa onları ekle uni-assist'e. PDF yapabilirsin, 1. sayfa orjinal 2 de çeviri şeklinde.
Kölle Alaaf!

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Çrş Ağu 07, 2019 6:18 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 4:40 pm Çevirileri varsa onları ekle uni-assist'e. PDF yapabilirsin, 1. sayfa orjinal 2 de çeviri şeklinde.
Yani 5 belge çevirisi nereden baksak 500 600 lira yapıyor. Bir de yani ben tam anlayamadım uni assiste okul diplomamın ve transkriptimin hem orijinalleri hem de çevirileri yollanacak ama kargoyla almanyaya sadece çeviri halinde mi yollanacak? Sertifikalarımı da çevirmem gerekir mi? çünkü çok masraflı ve ne olduklarını yazı ile açıklarsam sorun olur mu üzerinde adım sanım yazıyor.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Ağu 07, 2019 9:05 pm

ugur1coban yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 6:18 pm Yani 5 belge çevirisi nereden baksak 500 600 lira yapıyor. Bir de yani ben tam anlayamadım uni assiste okul diplomamın ve transkriptimin hem orijinalleri hem de çevirileri yollanacak ama kargoyla almanyaya sadece çeviri halinde mi yollanacak? Sertifikalarımı da çevirmem gerekir mi? çünkü çok masraflı ve ne olduklarını yazı ile açıklarsam sorun olur mu üzerinde adım sanım yazıyor.
TR: türkçe
EN: ingilizce
DE: almanca
uni-assist'e sistemin kendisine web sayfasına belgelerini taratıp yolluyorsun. Burada bir sıkıntı yok. Fakat sorun şu ki belgelerin orjinal dili Türkçe ise en azından TR-EN/TR-DE dil çiftleri ile, çevirileri ile yüklemelisin.
Kargoyla Almanya'ya giden dosyaların arasında kesinlikle orjinal (Transkript, diploma vb.) olmayacak. Fotokopi ve bu fotokopilerin tasdikli (apostille) halini göndermen gerek. Tasdiklenmemiş belge geçersiz sayılacak. Pasaport fotokopisini bile tasdiklemelisin.
Üzerinde İngilizce veya Almanca herhangi bir ibare, metin olmayan bütün evrakları çevirmen gerek. Mesela bazı diplomalar iki dilli TR-EN şeklinde basılıyor. Elinde tamamen Türkçe olan ne varsa tercüme ettir noter tasdikli bir şekilde.

Kolay gelsin, bunu atlatınca bir de vize süreci başlıyor.
Kölle Alaaf!

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Prş Ağu 08, 2019 1:16 am

fingerspitzengefuehl yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 9:05 pm TR: türkçe
EN: ingilizce
DE: almanca
uni-assist'e sistemin kendisine web sayfasına belgelerini taratıp yolluyorsun. Burada bir sıkıntı yok. Fakat sorun şu ki belgelerin orjinal dili Türkçe ise en azından TR-EN/TR-DE dil çiftleri ile, çevirileri ile yüklemelisin.
Kargoyla Almanya'ya giden dosyaların arasında kesinlikle orjinal (Transkript, diploma vb.) olmayacak. Fotokopi ve bu fotokopilerin tasdikli (apostille) halini göndermen gerek. Tasdiklenmemiş belge geçersiz sayılacak. Pasaport fotokopisini bile tasdiklemelisin.
Üzerinde İngilizce veya Almanca herhangi bir ibare, metin olmayan bütün evrakları çevirmen gerek. Mesela bazı diplomalar iki dilli TR-EN şeklinde basılıyor. Elinde tamamen Türkçe olan ne varsa tercüme ettir noter tasdikli bir şekilde.

Kolay gelsin, bunu atlatınca bir de vize süreci başlıyor.
Öyleyse uni assiste kargolayacaklarım için ıslak imzaya gerek duymayacağım demektir bu. Tamam o zaman ben deutschstudent ın Beşiktaş'ta anlaşmalı olduğu yerle bir iletişime geçeyim bakalım ne fiyat veecekler. Teşekkür ederim.

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Prş Ağu 08, 2019 8:12 am

Ayrıca bayramda kargo olmayacak ben nasıl göndereceğim bir yol biliyor musunuz? Sonra gönderirsem geç gelir sonuç

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Prş Ağu 08, 2019 11:06 am

Üniversiten tarafından ıslak imzalı geçici mezuniyet belgesi verilmesi gerekiyor diplomayı alana kadar ?
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Prş Ağu 08, 2019 11:29 am

ulashes yazdı: Prş Ağu 08, 2019 11:06 am Üniversiten tarafından ıslak imzalı geçici mezuniyet belgesi verilmesi gerekiyor diplomayı alana kadar ?
Aynen hocam öyle ama ben transkriptimi bölüme verdiğim için okul ile ilişiğim kesildi bundan dolayı verilemiyormuş geçici mezuniyet belgesi.

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Cum Ağu 09, 2019 10:56 am

Hmm komedi desene, normalde sen mezun olurken kendilerinin vermesi gerekiyor ama neyse artık kaymakamlıktan ücretsiz apostili deneyebilirsin olmazsa artık notere para gömmek gerekiyor ama Türkiye'de ki noter sisteminden ve fiyatlardan dolayı gitmemek için elimden geleni yapardım, kolay gelsin ..
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Cum Ağu 09, 2019 11:33 am

ulashes yazdı: Cum Ağu 09, 2019 10:56 am Hmm komedi desene, normalde sen mezun olurken kendilerinin vermesi gerekiyor ama neyse artık kaymakamlıktan ücretsiz apostili deneyebilirsin olmazsa artık notere para gömmek gerekiyor ama Türkiye'de ki noter sisteminden ve fiyatlardan dolayı gitmemek için elimden geleni yapardım, kolay gelsin ..
Sağolsın hocam çok saçma bi durum bakalım e devletten aldıgım belge de türkçe onu bi çevirttirmem lazım.