Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Türkiyede yüksek lisansa kayıtlı iken almanya öğrenci vizesi almak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Cansu23

Türkiyede yüksek lisansa kayıtlı iken almanya öğrenci vizesi almak

Mesaj gönderen Cansu23 » Pzt Ağu 05, 2019 12:24 pm

Merhaba arkadaşlar. Ben lisanstan mezun olduktan sonra 6 ay ara verip bahar döneminde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitü'sünde yüksek lisansa başladım. Fakat hedefim hep Almanya olduğu için mart ayında başvuru yapıp kış dönemi için TU Dresden'den kabul aldım. Temmuzda öğrenci vizesi randevusu için başvurmama rağmen maalesef randevumu en yakın tarih olarak 19 Eylüle verdiler ama benim Ekim'de TU Dresden'de dönemim başlıyor ve ne kadar mail atsam da erkene almadılar.

Benim sorum benim şuanda hala İYTE'de yüksek lisansa kayıtlı olmam vize almamda bir sıkıntı yaratır mı? Sizce kayıtımı sildirmeli miyim? Eğer 1 hafta bile randevumda erteleme olursa dönemimi kaçıracağım büyük ihtimal o yüzden sıkıntılı durumdayım.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Re: Türkiyede yüksek lisansa kayıtlı iken almanya öğrenci vizesi almak

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzt Ağu 05, 2019 2:28 pm

@Cansu23
Cansu, öyle bir kural yok yani, üniversite kaydı olan öğrencilerin Almanya'da ya da başka yerde yüksek lisans yapamayacaklarına dair.
Kendim değil ama sınıf arkadaşım Türkiye'de kaydını yaptırmıştı ve derslere katılıyordu da, buna rağmen vize alabildi.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686